Dom i styl | Magazyn internetowy o domu i stylu | August 2022

Kategoria Dom i styl

Główne style wystroju wnętrz (20 zdjęć): ciekawe opcje projektowe
Dom i styl

Główne style wystroju wnętrz (20 zdjęć): ciekawe opcje projektowe

Około 30-50 lat temu większość ludzi we współczesnej przestrzeni poradzieckiej żyła w warunkach, w których mieszkania i domy były równie umeblowane i urządzone, tylko ludzie sztuki i elity mogli się wyróżniać, którzy mogli sobie pozwolić na antyki. Rozmawiali o projektowaniu tylko za granicą, gdzie zawód projektanta wnętrz zaczął się rozprzestrzeniać od początku XX wieku.

Czytaj Więcej
Dom i styl

Kamień dekoracyjny na korytarzu: spektakularny projekt strefy wejściowej (57 zdjęć)

Wykończenie holu wejściowego kamieniem zapewnia szlachetny wygląd wnętrza, co tłumaczy popularność materiału wśród koneserów oryginalnego wystroju. Naturalne rodzaje zasobów są wykorzystywane przy aranżacji grupy wejściowej ekskluzywnego projektu, najczęściej przy projektowaniu korytarza używany jest sztuczny kamień. Kamień wykończeniowy na korytarzu: właściwości konkurencyjne Ponieważ obszar wejścia narażony jest na intensywne działanie kurzu i brudu ulicznego, najbardziej praktyczne jest wykończenie powierzchni pomieszczenia materiałami odpornymi na agresywne media.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Wnęka w pokoju to nowoczesna odmiana długo znanych małych form architektonicznych (115 zdjęć)

Известные ниши арочной или стрельчатой формы считаются классикой. современные конструкции приобрели более затейливые формы и стали иметь не только декоративное, но и функциональное значение. ниша в комнате - это углубление в стене (глубокое или поверхностное), которое используется преимущественно в декоративных целях.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Łazienka zrób to sam: rzeczywistość czy pieniądze na wiatr? (84 zdjęcia)

Mała łazienka odgrywa dużą rolę w życiu każdego gospodarstwa domowego, dzięki czemu zaczynamy dzień i często ten pokój jest ostatnim, który odwiedzamy przed snem. Rola łazienki w mieszkaniu jest trudna do przecenienia, dlatego zwrócono uwagę na ten pokój. Naprawa tego pomieszczenia wymaga poważnych inwestycji finansowych, ponieważ tradycyjnie łączy prace wykończeniowe i wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnych.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Łazienka w nowoczesnym stylu: jakie wnętrze odpowiada czasowi (91 zdjęć)

Style wnętrza łazienki są bardzo zróżnicowane, a wybór zależy nie tylko od wielkości pomieszczenia, ale także od preferencji i możliwości finansowych właścicieli. Różnorodność materiałów wykończeniowych Wnętrza łazienek w nowoczesnym stylu są tworzone przez materiały, które są zarówno piękne, jak i praktyczne. Pokrycia podłogowe Z całą gamą materiałów, granit ceramiczny jest dziś priorytetem.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Podium łóżko: ustawione czy nie? (108 zdjęć)

Jak wiadomo, w zasadzie nie ma nierozwiązywalnych problemów, a nawet więcej problemów związanych z tworzeniem wnętrza. Na przykład, jeśli chcesz umieścić przestronne łóżko w małym pokoju, ale nie wiesz, gdzie umieścić dużą ilość rzeczy i stworzyć miejsce pracy, nie odmawiaj sobie tego pomysłu.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Szafa na korytarzu - maksymalny komfort w minimalnej przestrzeni (123 zdjęcia)

W korytarzu zwykle spędzasz mało czasu. Jednak nawet jego skromne parametry nie powinny przeszkadzać w tworzeniu harmonijnej atmosfery i stylu stylowego wnętrza. Wybierając sytuację na korytarzu, przede wszystkim zaczynają się od wymiarów pomieszczenia. W przypadku pokoju o skromnych rozmiarach zaleca się dbanie o poszczególne meble, aw przestronnych salach można podnosić zestawy modułowe.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Oryginalne pomysły projektowe małej łazienki: co jest dziś najbardziej popularne (61 zdjęć)

Możesz zrozumieć praktyczność projektantów, którzy chcą rozpowszechniać obszar mieszkania, tak aby pokoje dzienne były jak największe. Jednak w łazience spędzamy niewiele czasu. Jak jednak połączyć komfort i funkcjonalność, jeśli łazienka jest dość mała? Projektanci uważają, że jest to całkiem realistyczne, wystarczy wziąć pod uwagę niektóre zalecenia i zaoferować wiele pomysłów na zaprojektowanie małej łazienki.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Żłobek w jednopokojowym mieszkaniu: osobista przestrzeń dla małego wiersza (55 zdjęć)

Tworzeniu kącika dziecięcego w jednopokojowym mieszkaniu towarzyszy rozwiązywanie wielu trudnych zadań. Konieczne jest zainwestowanie znacznego wysiłku fizycznego i kosztów materiałowych, aby wnętrze spełniało aktualne wymagania wszystkich gospodarstw domowych. Przedszkole w jednopokojowym mieszkaniu może zajmować niewielką część pokoju lub połowę całkowitej powierzchni.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Jak wybrać płytkę do kuchni

Płytki ceramiczne do kuchni - popularny materiał wykorzystywany do projektowania przestrzeni kuchennej. Produkty różnią się wysokimi wskaźnikami estetycznymi i prostotą w opuszczaniu. Ale kiedy trzeba wybrać rozwiązanie do zastosowania we wnętrzu, pojawiają się pewne trudności. Oprócz atrakcyjności wizualnej wymagana jest również wydajność.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Renowacja i naprawa mebli kuchennych: profesjonalna pomoc i przyzwoity wynik

Specyficzne warunki pracy kuchni powodują przedwczesne „starzenie się” tego miejsca: powierzchnie szybko się zużywają, przykrywają uporczywe zabrudzenia, tracą kształt, integralność i atrakcyjność. W porównaniu z wyposażeniem wnętrz w innych pomieszczeniach, renowacja i naprawa mebli kuchennych jest bardziej pożądana: efekty mechaniczne, aktywne codzienne użytkowanie i kontakt z agresywnymi mediami i materiałami ściernymi mają wpływ.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Ciekawe style apartamentów z jedną sypialnią: najlepsze opcje (120 zdjęć)

Style mieszkań jednopokojowych różnią się przede wszystkim przemyślanym designem, ponieważ w pierwszej kolejności w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni jest oczywiście komfort mieszkańców. Nawet jeśli nie ma pomysłów na konkretny styl, możesz popełniać błędy w samej przestrzeni: Brak podziału na strefy. Apartament typu studio wyróżnia się przede wszystkim tym, że potrzebuje podziału na strefy w taki sam sposób, jak żaden inny pokój.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Wnętrze dziewczyny to organiczne połączenie funkcjonalności pokoju i temperamentu właściciela (54 zdjęcia)

Tworząc wnętrze dla dziewczyny, przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę jej gusta i preferencje. Ważne jest również, aby korzystać z przestrzeni w zamyśleniu. Ponieważ funkcje pokoju są bardzo zróżnicowane: miejsce do odpoczynku, miejsce do pracy i kącik do przyjmowania gości. Nie możemy zapomnieć o systemie pamięci masowej, ponieważ młodzi fashionistki mają coś do powieszenia w szafie i umieszczają ją na półkach.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Wyspa komfortu: łazienka

Trendy wnętrz zastępują się, oczywiście, nie tak szybko, jak w świecie mody, ale mimo to projektowanie wnętrz podlega trendom mody. Oczywiście naprawianie mieszkania w ciągu roku jest niewłaściwe, ale zmieniając niektóre szczegóły, możesz radykalnie zmienić wygląd każdego pokoju, w tym łazienki.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Przebudowa kuchni od A do Z: zasady, opcje, koordynacja (81 zdjęć)

Przebudowa kuchni jako sposób na poprawę wydajności przestrzeni należy do wymaganych procedur wewnętrznych. Poza rozszerzeniem nie tylko kompaktowej przestrzeni kuchennej. Właściciele dokonują zmian w konfiguracji ścian małych i przestronnych kuchni, wyposażają połączone obszary funkcjonalne w celu zwiększenia komfortu i efektywności działania.
Czytaj Więcej
Dom i styl

Oryginalny wystrój pokoju dziecięcego: co oferują nowocześni projektanci (95 zdjęć)

Jeśli chcesz, aby twoje dzieci miały prawdziwe dzieciństwo, zwracaj taką samą uwagę na dekorowanie swojego pokoju, jak kupowanie prezentów, słodyczy i relaks. Dziecko spędza dużo czasu w swoim pokoju dziecięcym, więc powinna być wygodna, piękna i jasna. Nie należy ograniczać się do malowania ścian i układania laminatu, trzeba stworzyć jasny i ciekawy wystrój.
Czytaj Więcej
Загрузка...