Geograficzne mapy świata we wnętrzu dzieci, sypialni i salonu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Mapa we wnętrzu jako antycypacja wędrówek (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Kto powiedział, że pomieszczenia mieszkalne powinny być pokryte standardową tapetą z geometrycznym wzorem lub jedna ze ścian powinna być ozdobiona fototapetami natury? Wyobraźnia projektantów i producentów materiałów wykończeniowych nie ma ograniczeń. Na przykład obecnie modne jest ozdabianie ścian pomieszczeń biurowych i mieszkalnych mapami: geograficznymi, politycznymi, fizycznymi, a także ich częściami. Projektanci wnętrz twierdzą, że wnosi on do domu ducha awanturnictwa, zachęca ich do podróżowania po świecie, pomaga dzieciom studiować geografię i nadaje oficjalnym instytucjom surowy wygląd biznesowy.


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-2

Mapa będzie na miejscu w każdym pokoju.

Nie myśl, że karta ma znaczenie tylko w biurze, w którym dostosowuje się do pracy, pomaga się skoncentrować. Może mieć znaczenie wszędzie. Oprawione w drogie bagietki, udekoruj salon. Proste, ale jasne jest przydatne dla przedszkola. W jadalni należałoby spojrzeć na mapę świata z recepturami potraw narodowych. A w kuchni można rysować zdjęcia z atlasu wiszących szafek, a nawet krzeseł. Karta może nawet ozdobić drzwi szklanymi wstawkami.


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-5


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto.jpeg">

Doskonała mapa geograficzna do rejestracji pokoju dziecięcego w stylu marynistycznym. Dodaj do tego globusy, zdjęcia kierownicy, kotwice - twój żeglarz będzie zachwycony!

Zgadzamy się, że wystrój kart jest dość nietypowy, więc bądź bardzo uważny. Nie przeciążaj wnętrza, w którym ten element jest wpisany, niepotrzebnymi szczegółami. Główne odcienie mebli i draperii łączą się z kolorami obrazu. Projektanci zalecają preferowanie opcji dwukolorowych w pastelowych kolorach - pokój będzie wyglądał bardziej przestronnie.

Mapa świata we wnętrzu przedszkola może być różnych typów:

  • polityczny, podzielony na państwa;
  • fizyczne, ukazujące równiny, wzgórza, rzeki, oceany;
  • tematyczne, na przykład z informacją o zwierzętach z danego terytorium;
  • stylizowany antyk;
  • wykres gwiazdkowy itp.

Nie tylko bardzo interesujące, ale także najbardziej pouczające dla dziecięcych map swojej ojczyzny, miasta, w którym mieszka, a nawet mapy metra z oznaczeniem przystanków. Taki „podręcznik” uczy szybciej poruszać się w przestrzeni. Każda z powyższych kart będzie służyć dziecku w dobrej pozycji.

Możesz po prostu zawiesić dużą mapę w odpowiednim miejscu, na przykład w salonie obok półek z książkami. Albo na czele łóżka, dodając pamiątki z odrobiną egzotycznych i zabytkowych walizek w pobliżu. Ta opcja jest odpowiednia w biurze lub biurze. Ale widzisz, nie jest zbyt dekoracyjny.


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-13


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-14

Dlaczego dokładnie tapeta? Rozważ inne opcje. Mapy geograficzne we wnętrzu są bardzo wszechstronne.

Jak podoba Ci się pomysł pokrycia podłogi z dokładnym obrazem kontynentów i nazw obiektów geograficznych: krajów, miast, rzek i gór? Nie mniej imponujący jest sufit napinany sypialni z mapą świata lub jednym krajem na nim. Albo haftowany gobelin, który wiernie odtwarza kontury kontynentów.


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-15


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-16

Jeszcze bardziej kreatywną opcją jest, gdy kontury kontynentów są zakreślone na ścianie za pomocą markera, a następnie przestrzeń wewnętrzna jest ozdobiona mozaikami lub pomalowana na różne kolory.

Jeśli nie chcesz montować ogromnej mapy na ścianie, możesz użyć jej elementów do dekoracji mebli. Najprostszą opcją jest przyklejenie starej karty na stolik do kawy i umieszczenie na niej szkła hartowanego. Przy pomocy techniki decoupage - gdy obrazy przyklejają się do powierzchni - możesz ulepszyć stare meble. Weźmy na przykład komodę. Przykryj pudełka fragmentami mapy i pozostaw resztę komody w tym samym kolorze. Zobacz, jak to proste i atrakcyjne.


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-17


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-18

Właściciele apartamentu, którzy wielokrotnie podróżowali, mają prawo wyciąć z mapy geograficznej kraje, które honorowali swoją obecnością, przyklejać wycinki do kartonu i wieszać plakaty w dogodnym miejscu.


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-19


karta-v-interere-kak-predvkushenie-stranstvij-24-foto-20

Pudełko z kartami może służyć jako miejsce do przechowywania przedmiotów gospodarstwa domowego i jednocześnie dekorować wnętrze.

Pin
Send
Share
Send
Send