Decor Vase Polymer Clay Z własnymi rękami, Decoupage Ideas, Dekoracja z tkaniną, Nici i szkło - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Oryginalny wystrój wazonu: nowe pomysły (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Korzystając z prostych środków na wyciągnięcie ręki, możesz stworzyć modny, przyciągający uwagę element wnętrza z prostego i niepozornego szklanego wazonu. Najważniejsze w tym przypadku jest dokładne przemyślenie, co dokładnie powinno być nową rzeczą w domu i jakich materiałów użyć, aby stało się jej uzupełnieniem.


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-2

Wypełnienie wazonu

Jednym z najłatwiejszych sposobów na łatwe i szybkie wykonanie dekoracji wazonu własnymi rękami jest wypełnienie go cząstkami o różnym kolorze i rozmiarze. Jako główny materiał w tym przypadku nadają się różne rodzaje zbóż: gryka, ryż lub proso. W tym celu nalej kaszę na płaską powierzchnię, zabezpieczając ją ceratą lub innym materiałem i całkowicie przykryj ziarna różnymi kolorami.

Farby akrylowe najlepiej nadają się do barwienia zbóż. Możliwe jest również nakładanie farby na różne sposoby, ale najwygodniejszym i najszybszym jest użycie konwencjonalnej gąbki. Oczywiście cały materiał chroniący powierzchnię będzie również pomalowany, ale możesz być pewien, że ziarna są całkowicie pokryte farbą.

Po wyschnięciu wszystkich zbóż konieczne jest zainstalowanie szkła lub innego przedmiotu, który będzie odgrywał rolę naczynia do wody niezbędnego do zachowania świeżości kwiatów w szklanym przezroczystym wazonie. Istotnie, oprócz tego, że wazon jest obiektem zdobiącym wnętrze, jego głównym celem jest zorganizowanie miejsca na kwiaty i inną roślinność. W tym przypadku wystrój wazy zostanie wypełniony warstwami zadu różnych kolorów w szczelinie między wewnętrzną powierzchnią ściany wazonu a zewnętrzną powierzchnią ściany szkła.

Jeśli wypełnienie wazonu nie wystarczy, można go dodatkowo udekorować innymi materiałami:

  • koronki;
  • koraliki lub koraliki;
  • muszle.

Aby zapewnić bardziej atrakcyjny wygląd, wszystkie klejone materiały można dodatkowo pokryć bezbarwnym lakierem. Tak więc ten dekor zyska dodatkowy połysk związany z każdym zwykłym przezroczystym szkłem. Gotowy ciekawy hack.

Ten pomysł wystroju wazonu zawiera kilka bardzo prostych opcji i metod. Doskonałym przykładem jest dekoracja z grubej nici - sznurka. Aby stworzyć interesującą rzecz własnymi rękami, będziesz potrzebować samej wazy, sznurka i kleju PVA. Przede wszystkim konieczne jest przyklejenie całej powierzchni wazonu za pomocą kleju, a następnie owinięcie go nitką, nieprzerwanie poruszającą się od góry do dołu lub odwrotnie, od dołu do góry. Następnie wazon powinien dobrze wyschnąć i można go użyć.


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-7


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-8

To samo wklejanie można wykonać za pomocą innych materiałów, takich jak płótno lub papier. Co więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że tkanina jest głównym materiałem dekoracyjnym, należy wybrać taki wygląd, aby po wyschnięciu kleju między tkaniną a szkłem nie było żadnych brzydkich śladów ani plam na tkaninie. Bardzo udaną opcją w tym przypadku można nazwać użycie do klejenia gipiury. Efekt końcowy będzie miał bardzo delikatny i elegancki wygląd i niewątpliwie zachwyci oczy szczególnie pięknej połowy ludzkości.


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-9


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-3.jpeg">

Dekorowanie wazonu techniką decoupage pomoże zwykłemu kawałkowi papieru, na którym znajduje się określony wzór lub ornament.

Aby przykleić taką dekorację na wazonie, możesz użyć zwykłego kleju PVA. Po wyschnięciu klejonego papieru należy go pomalować bezbarwnym lakierem. Tylko w ten sposób materiał o niskiej wytrzymałości może być chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi i zachować wygląd pięknej wazy przez długi czas.


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-10


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-11

Dekor z gliny polimerowej

Bardziej czasochłonny, ale jednocześnie bardziej szlachetny i interesujący jest wystrój wazy z glinką polimerową. Jak wynika z nazwy, ta dekoracja jest wykonywana przy użyciu materiału, takiego jak glina polimerowa, która jest plastyczną masą, wyglądem przypominającą zwykłą glinę.

Trwałość takiego produktu będzie zapewniona przez fakt, że glina polimerowa w temperaturze ponad 100 stopni staje się ciałem stałym, ponieważ wszystkie plastyfikatory zapewniają jej elastyczność, ulatniają się. Aby wykonać tę operację w domu, wystarczy wysuszyć gotowy wazon w piekarniku.


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-4.jpeg">


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-14

Inne metody wystroju

Jeśli wnętrze pokoju jest wykonane w stylu klasycznym lub romantycznym, to aby je udekorować, można użyć wazonu ozdobionego kwiatami. Aby to zrobić, możesz użyć zwykłych sztucznych kwiatów przyklejonych do szkła płynnymi gwoździami lub innym odpowiednim klejem. Jeśli podczas dekorowania wazonu chcesz pokazać swój talent jako artysty, to bardzo dobrze będzie rysować na szkle farbami konturowymi, akrylowymi lub witrażowymi. Również bardzo imponujące rysunki wyglądów, uzupełnione przez iskierki.


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-15


originalnij-dekor-vazi-novie-idei-23-foto-16

Podstawowe zasady wysokiej jakości dekoracji

Aby wystrój stworzony na wazonie był przyjemny dla oka, przez długi czas nic nie spadło z dekorowanej lub odrywanej powierzchni, niektóre zasady należy pamiętać. Najważniejszym z nich jest użycie specjalnego środka odtłuszczającego przed dekorowaniem. W tym przypadku klej będzie miał dobrą przyczepność z absolutnie gładką powierzchnią, a nawet przy niezamierzonym mechanicznym uderzeniu ani kwiat, ani nić nie spadną z wazonu.

Pin
Send
Share
Send
Send