Dekoracje do ogrodu z rękami, pomysły na dacza, elementy drewniane, kute i wykonane z metalu, tajemnice ozdób - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Oryginalny wystrój ogrodu: niezwykłe rozwiązania projektowe (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wystrój domu i ogród nie muszą kupować w sklepie. Własna biżuteria nie tylko uratuje budżet rodziny, ale również stworzy niepowtarzalny i niepowtarzalny projekt domku letniskowego.


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-2

Kiedy w letnim domku został już urządzony mały ogród warzywny, kwitną kwiaty i drzewa owocowe, uporządkowano dom na wsi i wybudowano łaźnię, a dzieci bawią się w altanie na podwórku, nadszedł czas, aby udekorować działkę ogrodową. Oczywiście, aby zadowolić terytorium, możesz kupić różne interesujące postacie, kute ławki lub oryginalne garnki. Ale aby nadać swojemu domkowi letniemu niepowtarzalny styl, potrzebne jest niezwykłe podejście. Tylko pomysły autora, zawarte w życiu własnymi rękami, mogą zamienić matowe łóżka w ekstrawagancję kreatywności i umiejętności.

W każdym ogrodzie można znaleźć kwietniki. Zazwyczaj wykonane są z desek z prostokąta, rombu lub trójkąta lub starych kół przywiezionych z garażu przez głowę rodziny. Te „łóżka” są w większości nudne i nudne. Kolejna rzecz - ogród kwiatowy. Wszystko może stać się podstawą i ozdobą.


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto.png">


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-5

Na stronie można zorganizować w chaotyczny sposób stare dania. Patrząc na taką kompozycję, wydaje się, że te naczynia kuchenne były kiedyś zapomniane, aby mogły zostać wprowadzone do domu, a po latach zarośnięte kwiatami.

Narzędzia ogrodowe: zepsuty samochód, stara rynna rozsadowa, żelazne wiadra, a nawet niepotrzebna konewka mogą być podstawą ogrodu kwiatowego. Jeśli nie podoba ci się ich wygląd, produkty mogą być malowane w jasnych kolorach, a strona będzie mienić się nowymi kolorami.

Meble: łóżko z kutego żelaza, stolik do kawy, a nawet krzesło sprawią, że każdy ogród kwiatowy będzie oryginalny i niepowtarzalny. Goście długo będą podziwiać tę część ogrodu i zapytać, gdzie można kupić tak niezwykły wystrój.


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-8


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-9

Dekorujemy sztuczne zbiorniki

Różnorodne fontanny i wodospady wyglądają spektakularnie. Jeśli strumień przepływa przez twoją sekcję, twórz kaskady z kamieni, dzięki którym możesz zrobić kaskadę małych wodospadów.

Sekret pięknej kolejki górskiej to jasne kolorowe światła. W nocy światło będzie grało w kroplach wody, tworząc niesamowitą atmosferę komfortu. W letnim upale spędzasz dużo czasu w ogrodzie, podziwiając wodospad stworzony przez siebie i rozgwieżdżone niebo.

Oświetlenie - rzecz niewątpliwie konieczna, ale kosztuje. Do dekoracji wodospadów można użyć dostępnych narzędzi. Pomaluj stary dzbanek w tym samym kolorze co kamienie i umieść go w pobliżu wody. Możesz delikatnie położyć figurkę żaby lub jaszczurki obok niej, która czołgała się, by wygrzewać się na kamieniach i pozostała, by żyć w pobliżu strumienia.


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-10


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-11

Im więcej drzew, tym lepiej

Drzewo było, jest i pozostaje najbardziej przyjaznym dla środowiska i łatwym w użyciu materiałem. Dekoracje do ogrodu i ogrodu są traktowane wszystkimi dostępnymi środkami: lakierem, podkładem lub farbą. Tworząc z drzewa wystrój ogrodu, nie zapomnij o strukturach przeciwgrzybiczych. Zapobiegają pojawianiu się nieprzyjemnej pleśni na powierzchni produktu.

Drewniany wystrój daczy można podzielić na dwie grupy. Produkty z pierwszej grupy mają tylko obciążenie estetyczne, w drugim przypadku dodaje się również składnik funkcjonalny.

Na przykład trawniki, klomby, klomby, wodospady i zjeżdżalnie alpejskie są tworzone tylko po to, by zadowolić oczy właścicieli ogrodu i ich gości. Altany, metalowe i drewniane mosty nad stawem, ławki i ogrodzenia są aktywnie wykorzystywane podczas relaksu w ogrodzie.


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-12


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-13

Kilka pomysłów na stworzenie niepowtarzalnego wystroju ogrodu:

  • Z dużych klocków można stworzyć efektowny zestaw stołu i krzeseł, a od pozostałych z konstrukcji deski do kąpieli położyć rzeźbioną ławkę.
  • Jeśli strona ma starą studnię, z której nie korzystałeś przez dłuższy czas, użyj drewnianej ramy na piękny ogród kwiatowy.
  • Możesz wyciąć i skonstruować dowolny kształt z drewna. Na przykład osioł będzie wyglądał harmonijnie, ciągnąc za sobą ciężki wózek.

Tworząc wystrój ogrodu, lepiej zostawić kamienie w ich naturalnej formie. Są same w sobie piękne i nie wymagają dodatkowego przetwarzania. Są w doskonałej harmonii z produktami wykonanymi z metalu, drewna, a nawet plastiku. Dysponując dużą ilością tego naturalnego materiału, możesz stworzyć kompozycję przypominającą japońskie ogrody kamienne. Jeśli nie korzystasz z obcych stylów, możesz użyć kamienia, gdy tworzysz wiejskie ścieżki, granice dla klombów lub miejsce na grilla.


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-17


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-18

Jeśli nie ma strumienia, można go wykonać ze żwiru.

Tak zwane rockeries świetnie wyglądają na każdej stronie. Aby go stworzyć, potrzebujesz tylko kamieni i własnej wyobraźni. Jeśli materiał nie jest zbyt duży, kup dowolną jego ilość w specjalnym sklepie. Do tej pory istnieje ogromna liczba firm specjalizujących się w sprzedaży tego materiału do dekoracji ogrodu. Za niewielką kwotę otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz: głazy, bloki, gruz, wióry granitowe lub marmurowe, żwir i kamień murowany.

Kilka pomysłów, które pomogą Ci:

  • Z naturalnych materiałów możesz zbudować prawdziwy średniowieczny zamek w zredukowanej formie. W przypadku rzemiosła zaopatrz się w kompozycję cementową, która będzie służyć jako tkanka łączna dla kamieni. Gnom stojący obok, wykonany z gliny specjalnie do ogrodu, będzie wyglądał bardzo ładnie własnymi rękami.
  • Łóżka mogą być ozdobione kamieniami tej samej wielkości. Zamaskuj je na soczyste truskawki lub biedronki, taki wystrój działki ogrodowej będzie harmonijnie pasował do ogólnego stylu terytorium podwórka.
  • Z pomocą kamienia możesz stworzyć unikalną instalację lub rzeźbę. Dodaj do niego stare naczynia, dzbanek lub konewkę i umieść go w pobliżu zjeżdżalni alpejskiej.


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-19


originalnij-dekor-dlya-sada-neobichnie-dizajnerskie-resheniya-23-foto-20

Zawsze dostępne tworzywo sztuczne

Każdego dnia w procesie gotowania używamy produktów pakowanych w plastikowe butelki. I kiedy kończy się olej lub ocet, wrzucamy pojemnik do kosza, nie wiedząc nawet, jaką dekorację ogrodową możemy wykonać tym materiałem. Oczywiście rzemiosło z tworzyw sztucznych nie wygląda tak wspaniale, jak na przykład elementy kamienne, ale otaczają się ciepłem i dają poczucie komfortu.

  • Jeśli twoja spiżarnia jest wypełniona plastikowymi butelkami do sufitu, stwórz egzotyczny ogród z palmami i kaktusami na działce.
  • Dzięki temu publicznie dostępnemu materiałowi można wykonać meble ogrodowe, takie jak stoły i krzesła.
  • Tworzywo sztuczne jest również używane do ozdabiania altan i drzew na wakacje - piękne girlandy są wykonane z kolorowego materiału.

Każdy Rosjanin, który ma daczy w kraju, stara się tam spędzać cały swój wolny czas, ponieważ ludzie nie tylko pracują na ziemi, uprawiają ziemię, ale także odpoczywają od hałasu i codziennego zamieszania. Często strona staje się miejscem spotkań przyjaciół i krewnych. Dlatego bardzo ważne jest stworzenie naprawdę wyjątkowego i oryginalnego projektu na danym terytorium.

Pin
Send
Share
Send
Send