Wystrój Sufit w salonie i kuchni własnymi rękami, opcje projektowania płyt gipsowo-kartonowych, sztukaterii i tkanin, pomysły na sypialnię i przedszkole w prywatnym domu, ciekawe przykłady dekoracji i dekoracji z kulkami, motylami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wystrój sufitu - piękno nad głową (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niezależnie od czasu, mody, znaczenia dekoracji mieszkaniowej, charakter i dusza twojego domu będą w stanie wprowadzić styl, który jest ci bliski.

Jeśli zdecydujesz się na dekorację sufitu własnymi rękami, warto zastanowić się nad wszystkimi możliwymi opcjami i dodać do nich własny list - podświetlenie, które podkreśli twoją postać.


dekor-potolka-krasota-nad-golovoj-23-foto-6


dekor-potolka-krasota-nad-golovoj-23-foto.png">

Pokoje dziecięce - miejsce, w którym jakość i bezpieczeństwo użytych materiałów powinny być na wysokości i powinny mieć zasadnicze znaczenie przy wyborze konstrukcji sufitowych, farb, elementów złącznych. Ponadto naprawa pokoju dziecka powinna być prosta, ponieważ będzie musiała dość często aktualizować projekt.


dekor-potolka-krasota-nad-golovoj-23-foto-7


dekor-potolka-krasota-nad-golovoj-23-foto-8

Sufit w salonie i przedpokoju

Pokoje, w których rodzina spędza cały czas na odpoczynek, przyjmują gości, są znakiem rozpoznawczym domu, a projekt sufitu w salonie jest dość poważnym wydarzeniem.

Dzięki dużemu wyborowi nowoczesnych stylów, na które jest wystarczająca ilość materiałów do sprzedaży, powinieneś spojrzeć wstecz i zwrócić uwagę na klasykę, styl antyczny lub styl gotycki. W zależności od stylu, w którym chcesz ozdobić swój dom lub oddzielny pokój, nie zapomnij o suficie, pozwól mu wzmocnić projekt.

Główne metody zdobienia sufitów w salonach, począwszy od których możesz stworzyć swój własny, niepowtarzalny projekt.


dekor-potolka-krasota-nad-golovoj-23-foto-9


dekor-potolka-krasota-nad-golovoj-23-foto-10

Dekoracja stiukowa

Dekoracja stiukowa jest dość prostym wydarzeniem, dostępnym dla wszystkich. Oprócz dobrze znanego gipsu, łatwy w obróbce poliuretan, z którego wykonane są listwy, umożliwi ucieleśnienie nawet najdzikszych pomysłów.

Wykonanie listwy sufitowej pomaga ukryć szwy między sufitem a ścianą, dzięki czemu pokój jest bardziej zaokrąglony, elegancki. Gniazda, w których można oprawić lampy i żyrandole, uzupełnią pokój w eleganckim stylu barokowym. Kesony i gzymsy ukryją nierówności sufitu. Wyrafinowanie i harmonia tego wystroju nadaje estetyce i uroku designowi sufitu w holu, salonie i jadalni.


dekor-potolka-krasota-nad-golovoj-23-foto-12


dekor-potolka-krasota-nad-golovoj-23-foto-13

Sufity dekoracyjne

Dekoracyjne sufity napinane - teraz nie tylko możliwość ukrycia nierówności, ale także droższe materiały. Sufity napinane stały się osobnym przedmiotem dumy właścicieli. Wolumetryczna drukowana grafika, ręcznie malowane na wiszących i naprężonych strukturach poprawi styl.

Pomysły na zaprojektowanie sufitu w salonie, przedpokoju, jadalni powinny być podporządkowane wyłącznie gustowi i zgodności z ogólnym otoczeniem pokoju, więc rozważ wszystkie dostępne opcje.

Wykonanie sufitu w sypialni to osobny temat do dyskusji, ponieważ jakość snu, przyjemny odpoczynek i zdrowie emocjonalne zależą od harmonii pokoju, w którym śpisz. Wasze pomysły są między innymi ważne, a ich realizacja sprawi, że poczujecie się twórcami scenerii dla waszego życia.

Dekoracja sufitu „zrób to sam” w sypialni i pokoju dziecięcym jest możliwa i dostępna dzięki materiałom oferowanym przez masę producentów, ale przy wyborze należy przestrzegać podstawowych warunków:

  • Przyjazność dla środowiska. Sen zajmuje 1/3 całego czasu i lepiej być w tym momencie w pomieszczeniu, w którym sufit nie emituje szkodliwych substancji, zwłaszcza gdy zmienia się temperatura.
  • Łatwość. Złożone i ciężkie konstrukcje będą zbędne w sypialni i pokoju dziecięcym, a ponadto konstrukcja sufitu w przedszkolu powinna podlegać wszystkim warunkom bezpieczeństwa. Formowanie sztukaterii i ozdobne wzory płyt gipsowych sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej surowe nawet w najbardziej eleganckim stylu.
  • Zakres kolorów. Monochromatyczne lub pastelowe sufity są najłatwiejszym sposobem na wykonanie zawiasów lub wykonanych przy użyciu tkanin draperyjnych. Zastosowanie farb na bazie wody, tapet sufitowych do malowania, szablonów do dekoracji pozwala zmieniać pomieszczenie tak często, jak chcesz. Jest to bardzo ważne podczas planowania przedszkola.

Jeśli chcesz nadać sypialni wyjątkowy szyk lub wnieść do niej burżuazję, możesz użyć sztukaterii wykonanej z lekkich materiałów. Przykłady projektowe takich sypialni są zawsze ściśle podporządkowane jakości materiałów, a zatem zwiększają cenę naprawy.

Wykonywanie sufitu w kuchni to kolejny punkt, który pojawia się podczas napraw, ponieważ oprócz piękna i wdzięku kuchnia powinna pozostać czysta i schludna. Nawet jeśli używasz okapu, sufit w kuchni najbardziej cierpi - wszystkie opary zawierające olej pozostają na nim, a kiedy są suche, zmieniają wygląd sufitu.

Wykonanie płyty gipsowo-kartonowej na suficie - jedna z doskonałych opcji w kuchni. Używając farby na bazie wody, zawsze możesz odnowić sufit, a nawet zmienić kolorystykę kuchni. Za pomocą konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych można podzielić kuchnię na strefy, wyeksponować oświetlenie punktowe, dodać elegancji do pokoju i kontynuować styl mebli.

Projektowanie sufitów napinanych w kuchni i łazience to dobry pomysł, ale pod warunkiem, że wybierzesz sufity wysokiej jakości. Dbałość o sufity napinane w warunkach wilgotnych i parowych jest dość trudna, ale ich trwałość i higiena są często kluczowe przy wyborze. Wysokiej jakości materiały renomowanych firm pozwolą przekształcić łazienkę w dzieło sztuki.

Instalacja takiego sufitu w łazience jest najłatwiejszą opcją, a możliwość udekorowania sufitu w pożądanym stylu sprawi, że łazienka będzie wyjątkowa.

Jeśli projekt sufitów w mieszkaniu jest podyktowany standardowymi parametrami, to projekt sufitów w drewnianym domu nie ma granic. Tutaj możesz użyć dowolnego stylu ze względu na możliwość wykonania wymiarów pomieszczeń zgodnie z Twoim projektem.

W domach prywatnych najczęściej ucieleśnia się styl zbliżony do naturalnego, rustykalnego wykorzystania naturalnych materiałów, kolorów, zbliżonych do naturalnych kolorów.

Obejmując wszystkie możliwości naprawy w prywatnym domu, oceniając jego cechy, można rozważyć rodzaje sufitów dekoracyjnych.

Pin
Send
Share
Send
Send