Podwójny zlew do łazienki i kuchni, rozmiary umywalek i umywalek - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Podwójny zlew: przegląd korzyści (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Poprawa nowoczesnych trendów w rosyjskiej sferze budownictwa mieszkaniowego i projektowania doprowadziła do stworzenia nowości hydraulicznej - podwójnej umywalki. Przypomina zwykłą umywalkę, która łączy 2 zbiorniki w 1 skrzynce. Istnieje wiele opcji projektowych. Konstrukcja jest stosowana zarówno do dużych łazienek, jak i kuchni.


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-2

Do czego służy ten model?

Dzięki rozwiązaniu projektowemu, jak podwójna umywalka, ogólne wnętrze staje się jeszcze bardziej urocze. Nowość ma istotne zalety z praktycznego punktu widzenia. Na przykład pobyt w łazience lub kuchni staje się dla wielu członków rodziny tak wygodny, jak to tylko możliwe. Wśród innych zalet:

  1. Spokojna atmosfera. Rano większość ludzi idzie gdzieś (do szkoły, do pracy itp.). W przypadku sprzętu z takim modelem dwa mogą się jednocześnie dowolnie składać.
  2. Higiena Jeden zbiornik może być oddany do dyspozycji dorosłych, a drugi do powierzenia dzieciom. W tym przypadku możliwość interakcji małych członków rodziny z drobnoustrojami starszych mieszkańców jest całkowicie wykluczona.
  3. Organizacja przestrzeni. Własna umywalka to także osobista aranżacja przestrzeni. Kosmetyki, artykuły higieniczne itp. Można wygodnie umieścić według własnego uznania.

Nowość prawie nie ma wad. Jedyną wadą jest podwójna objętość czyszczenia, a zatem czasochłonne. Jednak z pomocą detergentu wysokiej jakości zadanie to nie jest trudne.

Główne parametry klasyfikacji podwójnych umywalek:

  • konfiguracja (kwadratowa, owalna, okrągła i prostokątna);
  • materiał (szkło, metal, ceramika, granit i marmur);
  • rodzaj instalacji (ściana, list przewozowy i cokół).

Istnieje wiele wariantów projektów i rozwiązań projektowych dla podwójnych umywalek na rynku. Dzięki temu możliwe jest wybranie modelu według indywidualnych preferencji dla każdego wnętrza, które korzystnie go uzupełni. Jednym rodzajem urządzenia jest długa paleta o wielkości dwóch zbiorników, wyposażona w jeden mikser lub dwa. W tym przypadku wykorzystuje jeden otwór spustowy.


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-5


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-6

Inna odmiana to 2 oddzielne pojemniki. Modele premium wykonane są ze sztucznych i naturalnych kamieni.

Teraz w trendowym podwójnym zlewie do łazienki ze szkła. Dzięki niej wnętrze zyskało niesamowitą atmosferę lekkości i lekkości.

Najbardziej praktyczną opcją jest panel z podwójną umywalką, wyposażony w szafkę. Dzięki temu dodatkowi zapewniona jest praktyczność, estetyka i harmonia. Wewnątrz wygodnie jest przechowywać małe zapasy, akcesoria higieniczne i kąpielowe.

Dla każdej gospodyni głównym warunkiem wyposażenia kuchennego jest funkcjonalność. W tej części domu kobieta spędza większość czasu na gotowaniu i myciu naczyń. Ważnym kryterium jest tutaj wysokiej jakości i wygodna podwójna umywalka do kuchni.

Ten model niedawno pojawił się w sprzedaży. Nie jest jeszcze znany rosyjskiemu konsumentowi i dlatego nie jest tak popularny jak w innych krajach. Decyzja o zainstalowaniu takiego zlewu pozwoli zaoszczędzić ogromną ilość czasu, ponieważ teraz możesz zrobić kilka rzeczy równolegle. Podczas korzystania z urządzenia zauważalny jest znaczny spadek ilości zużywanej wody.

Wśród innych zalet podwójnej umywalki należy podkreślić.


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-9


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-10


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-11

Dodatkowa przestrzeń na naczynia

Jeśli zgromadzi się duża ilość brudnych pojemników i sztućców, dodatkowy zbiornik zapewni proces prania z maksymalnym komfortem. Jedna miska może być używana do nakładania detergentów, a druga - do płukania. Często umywalka jest wyposażona w specjalną komorę do suszenia. Wszystkie czyste talerze, kubki, naczynia i garnki mogą być tam umieszczone w celu odprowadzenia nadmiaru płynu.

Ważnym warunkiem jest obecność dwóch otworów spustowych. Wykorzystuje 1 syfon ze specjalnym adapterem, który łączy każdy odpływ z rurą kanalizacyjną.

Niedawno zaczęto instalować podwójne umywalki do łazienki nie tylko w domkach, ale także w mieszkaniach. Ta nowość sanitarna wyróżnia się wygodą i racjonalnością, pomaga zaoszczędzić wiele cennego czasu, który jest tak ważny. Meble łazienkowe tego typu są instalowane nieco bardziej skomplikowane niż zwykłe urządzenia. Do instalacji zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalnego hydraulika, który ma doświadczenie z takimi konstrukcjami.

Większość ludzi w Rosji używa pojedynczych pocisków, ponieważ to urządzenie jest im znane. Inne opcje instalacji wodno-kanalizacyjnej nie są nawet brane pod uwagę, chociaż w tej części domu będzie linia. Dla dużych rodzin składających się z trzech lub więcej osób ten moment powoduje wiele problemów.

Różnica między instalacją podwójnych modeli polega na zasadzie symetrii. Używane są te same syfony, miksery i inne części hydrauliczne. W każdym razie muszą pochodzić z tej samej kolekcji. Dzięki tej technice uzyskuje się harmonijność produktów bliźniaczych z ogólnym stylem pomieszczenia.

Ważne jest, aby pamiętać, że odstęp między umywalkami powinien wynosić co najmniej 1 metr, ponieważ bardziej gęsta lokalizacja nie zapewni komfortowego użytkowania.

Podwójne urządzenia są podzielone na 3 typy, z których każdy wymaga uwzględnienia pewnych niuansów podczas instalacji.


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-17


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-18

Montowany na ścianie

Oprócz standardowych procedur w postaci podłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, potrzebne są dodatkowe prace, aby przymocować produkt do ściany. W niektórych przypadkach konieczne jest zainstalowanie wsparcia dodatkowego. Powinieneś wiedzieć, co dokładnie urządzenia naścienne odnoszą się do najlepszych opcji wyposażenia łazienek, ponieważ nie tylko mają doskonałą jakość, ale są również przystępne cenowo.


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-19


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-20

Faktura

Taki model można zainstalować tylko pod warunkiem posiadania umiejętności hydraulicznych i doświadczenia z wbudowanymi meblami. Do wyposażenia łazienek najczęściej używane są wyroby z kamienia naturalnego lub sztucznego. Jednak są też tacy, którzy samodzielnie montują obudowę płyt kartonowo-gipsowych i dekorują ją płytkami. Następnie wbudowana jest podwójna umywalka.

Specjalne szklane blaty zapewniają wyjątkowy luksus i nieważkość wizualną. Jednak struktury te wymagają starannej opieki i odpowiedniej codziennej pracy.


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-21


dvojnaya-rakovina-obzor-preimushestv-24-foto-22

Z szafką

Uważa się, że podwójna umywalka, uzupełniona o stolik nocny, jest łatwiejsza do zainstalowania niż inne odmiany. Jest to również najbardziej przystępna opcja instalacji. Jego proces obejmuje instalację mieszaczy na konstrukcji, podłączenie syfonu do systemu kanalizacyjnego i podłączenie produktu do źródła wody. Modele te nie tylko wyglądają stylowo, ale także umożliwiają korzystanie z wewnętrznej pamięci masowej.

Pin
Send
Share
Send
Send