Wystrój stołu z drewnianymi, jadalnymi lub kawowymi kwiatami, tkaniną i szkłem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wystrój stołu - prosty i oryginalny (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Stół jest oczywiście zawsze w centrum każdego wnętrza. Wymiary i kształt produktu są absolutnie nieistotne: może to być miniaturowy stół na tarasie lub duże biurko w gabinecie. Z biegiem lat meble tracą swój wygląd, ale wystrój stołu można łatwo zaktualizować, tchnąc w nie nowe życie.


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-2

Rodzaje dekoracji

Zaktualizuj zniszczoną tabelę na kilka sposobów. Do najbardziej popularnych należą:

  • tradycyjne malarstwo;
  • malarstwo artystyczne;
  • decoupage (papier lub tkanina);
  • mozaiki, lustra lub szkło;
  • użycie muszli i innych naturalnych materiałów.

Wybór zależy od wnętrza pokoju, w którym będzie stolik, a także od dostępności niezbędnego materiału. Wybierając odpowiednią technikę i uzbrojeni w determinację, możesz dostać się do pracy. Uzupełniając wystrój stołu własnymi rękami, masz gwarancję uzyskania oryginalnych szczegółów wnętrza, a może prawdziwego dzieła sztuki.

Ta technika, jedna z najprostszych i najczęstszych, ale wciąż wymaga dokładności i staranności. Pierwszym etapem, jednym z najbardziej pracochłonnych i zakurzonych, jest polerowanie. Konieczne jest całkowite pozbycie się starej powłoki. Prace prowadzone są w dwóch etapach. Najpierw obróbka drobnoziarnistego, a następnie grubego papieru ściernego.

Aby wystrój starego stołu był jednolity, należy wyeliminować wszystkie wady blatu. Oczyścić powierzchnię z kurzu i dokładnie ją sprawdzić. Wszystkie znaleziono wióry i pęknięcia uszczelnione szpachlą drzewną. Po wyschnięciu szpachli ponownie zemleć powierzchnię.


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-5


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-6

W następnym etapie - odtłuszczanie i gruntowanie. Konieczne jest, aby farba leżała równomiernie i dobrze utrzymana. Możesz użyć podkładu szelakowego lub alkidowego. Przykryj lepiej dwiema warstwami. Po wyschnięciu podkładu (około 24 godziny) ponownie przeszlifować powierzchnię gąbką lub papierem ściernym.

To był najbardziej przyjemny i decydujący moment - malowanie.

Wybierz farbę tylko od zatwierdzonych producentów, zwłaszcza jeśli dekorujesz stół. Powierzchnia musi wytrzymywać częsty kontakt z wodą, wstrząsami i nie tylko. Idealnie nadaje się do emalii alkidowej na bazie wody lub farby akrylowej.

Zwracaj uwagę i szczotkuj, nie powinien rozpadać się w procesie.

Stwórz ekskluzywny design, podkreśl indywidualność wnętrza, pomoże malować. Wystarczy pokazać trochę wyobraźni i mieć dwa kontrastujące kolory farb. Nie trzeba być artystą, aby narysować obraz - użyj szablonów i szablonów. Można je kupić w sklepie z dekoracjami, znaleźć w globalnym Internecie lub samodzielnie.

Dalszy proces jest wykonywany podobnie jak poprzedni. Drewno jest przycinane, zagruntowane, szlifowane i pokryte farbą podkładową (na przykład białą). Następnie układa się szablon na wysuszonej powierzchni. Wzorowany rysunek w kontrastowym kolorze. Po wyschnięciu farby szablon można usunąć, a jeśli to konieczne, przynieść pędzelkiem elementy. W ten sposób możesz ozdobić swój pulpit lub inne meble.


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-9


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-10

Decoupage

Technika nakładania papieru lub tkaniny na powierzchnię stołu drewnianego lub szklanego nazywa się decoupage. Ta metoda pozwala ozdobić stół kwiatami, abstrakcyjnymi wzorami, krajobrazami lub innymi motywami.

Powierzchnia produktu jest czyszczona, gruntowana, szlifowana i pokrywana farbą. Malowany stół jest pokryty klejem, a obraz nakłada się na wierzch. Do dekoracji można użyć kart decoupage, serwetek papierowych, resztek tapet, zdjęć, łatek z tkaniny. Wszystko zależy od wyobraźni i wnętrza pokoju.

Odwrotny decoupage wygląda bardzo oryginalnie. Obraz jest nakładany na szklane dno stołu od wewnątrz. Powierzchnia wzoru będzie dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią.

Wysuszony produkt jest lakierowany w kilku warstwach.


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-11


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-12

Z pomocą decoupage możesz zamienić zniszczony stół w stylowy, oryginalny lub vintage. Aby nadać meblom stary wygląd, musisz użyć specjalnego lakieru do craquelure. Podczas suszenia powierzchnia pęka, cienkie pajęczyny tworzą chaotyczny wzór.

Aby stworzyć harmonijny zestaw, wzór można wykonać na nogach stołowych, krzesłach i frontach mebli. Wnętrze będzie wyglądać kompletnie i dobrze przemyślane.

Oryginalny wystrój stolika kawowego można wykonać za pomocą starego kolorowego szalika. Produkt będzie prawdziwą ozdobą werandy lub ogrodu. Kolejną zaletą decoupage jest możliwość ukrycia defektów mebli. Jeśli wybierzesz odpowiednie opcje wystroju, brzydkie frytki i pęknięcia mogą stać się radością. Trochę próchnicy jest istotne dla stylu Prowansji i rocznika.


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-13


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-14

Mozaika

Dekoracja mozaiki w ogrodzie lub w kuchni - jest to specjalny rodzaj dekoracji. Zewnętrznie, chaotyczna konglomeracja małych fragmentów wymaga skomplikowanego układu. Materiał do tej metody zdobienia można kupić w specjalistycznym sklepie (mozaika z siatki) lub wykonać niezależnie od pozostałości szklanej płytki i luster.

Początkujący dekoratorzy powinni zacząć od prostych projektów. Proces wymaga szczególnej ostrożności i dokładności. Przykryj blat farbą, następnie posmaruj powierzchnię powłoki klejem i połóż fragment płytki, lekko ją naciskając. W ten sam sposób ułóż cały wzór. Połączenia między detalami mozaiki muszą być załatane specjalną zaprawą, a następnie resztki jej zmyć z powierzchni.

Taki oryginalny stół można bezpiecznie umieścić w ogrodzie. Blat stołu jest doskonale zachowany pod wpływem opadów i światła słonecznego.

Dla fanów wystroju wnętrz ekologiczne wnętrza kawy lub biurka własnymi rękami z naturalnych materiałów. Muszle, kamienie, kasztany, suszone liście, bambus i inne dary natury pomogą stworzyć oryginalny projekt stołu.

Na krawędzi blatu zapnij grube bambusowe kije. Ozdabiamy końce blatu sznurkiem, możesz przyjechać gwoździami lub klejem z gorącym klejem. Przykryj całą strukturę lakierem. Wewnątrz stołu układają się piękne muszle, kamienie, koralowce lub inne elementy morskie. Cała konstrukcja pokryta jest szkłem o wielkości stołu.


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-17


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-18

W ten sam sposób można ozdobić elementy kwiatowe, wstępnie wysuszone pąki i kwiatostany. Nie znajdziesz takiego produktu nigdzie indziej.

Tworzenie pięknych rzeczy jest proste, najważniejsze jest trochę wyobraźni i pożądania. Przy niewielkim wysiłku możesz udekorować wnętrze domu oryginalnym i stylowym stołem. Eksperyment i sukces zostaną zapewnione.


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-19


dekor-stola-prosto-i-originalno-20-foto-20

Pin
Send
Share
Send
Send