Zasłony Wystrój rękoma, wariacjami i pomysłami na rzymskie bułki do sypialni wewnętrznych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wystrój zasłon: ciekawe możliwości (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wraz z nadejściem wiosny nadszedł czas, aby zmienić zimową atmosferę w pokoju na wiosnę. I nie chodzi o naprawę, a nie o zmianę miejsca zamieszkania. Wystrój kurtyny może być ważnym wydarzeniem w życiu, ponieważ ta zabawna praca kreatywna poprawia nastrój i zachęca do radosnego i interesującego życia. Włącz muzykę i zabierz się do pracy!


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-2

Od czego zacząć? Najpierw zdecyduj, co należy zmienić, co jest tak zmęczone znanym obrazem twoich okien i wnętrza. Dla każdego pokoju w Twoim domu lub mieszkaniu wystrój produktu będzie oryginalny. Na przykład w kuchni potrzebne są zasłony, które można by łatwo umyć. W salonie lepiej zawiesić rolety, regulując oświetlenie w pomieszczeniu. Również praktyczne cechy preferują rolety rzymskie, aby delikatnie zakryć otwór okna.


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-5


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-6

Akcesoria do dekoracji

Rozprowadzane są następujące elementy dekoracji kurtyny:

  • łuki i wstążki;
  • haczyki;
  • frędzle;
  • szczotki;
  • warkocz z pomponami;
  • ruches;
  • koronki;
  • artykuły skórzane;
  • koraliki;
  • pióra.

Łuki i wstążki dodają elegancji zasłonom, są urocze w sypialni, salonie. Objętość i przepych pierwszego nie powinny być maksymalne, w przeciwnym razie można przekroczyć granicę między elegancją a pretensjonalnością. Idealne, gdy taśmy są z tej samej tkaniny, ale nie nadają się do zasłon rzymskich.

Za pomocą chwytaków możesz uzyskać idealną sylwetkę zasłon, ciepła i komfortu w domu. Grzywkę można szyć krawędzią w szwie, tworząc luksusowy wizerunek. Pędzle - najlepsza opcja dla stylu greckiego i rzymskiego. Ruffles pomogą nadać pomieszczeniu pewien urok z odrobiną przeszłości, która podkreśli także kolor materiału. Koronka zrobi romantyczną zasłonę ze zwykłej tkaniny zakrywającej zakątek miłosny z oczu ludzi - to dobre zasłony do sypialni. Koraliki i pióra tworzą egzotyczny i zalotny wizerunek, przyciągając uwagę wszystkich.

Nowoczesny, oryginalny pomysł na projekt to kontrastujące podłoże. Beztrosko owijając zasłonę, odsłaniając podłoże, możesz uzyskać zarówno śmiały, jak i tajemniczy obraz.


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-9


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-10

Duże otwarcie okna nie stanowi już problemu. Nie zasłaniaj go gęstą monofoniczną tkaniną ciężką. Podziel całą odległość otwarcia na kilka części i symetrycznie rozłóż zasłony do sypialni lub salonu. Tkaniny muszą być z tego samego materiału, ale nie tego samego koloru. Kontrast w projektowaniu rzymskich zasłon podkreśla jakość produktu i koncentruje się na stylu wnętrza.


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-11


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-12

Lambreki powracają do renesansu

Lambrekiny to dobry sposób na pokrycie niezbyt dobrego gzymsu. Wizualnie poszerzają otwór okna i podnoszą sufit. Klasyczne lambrekin są reprezentowane przez wąską prostą tkaninę, zebraną w fałdzie, z łukowatą lub falistą dolną krawędzią. Dodatki do karniszy wykonanych z gęstej tkaniny z włókninową podszewką lub tkaninami typu gang są nazywane sztywnymi lambrekinami. Ściśle zachowują pewien geometryczny kształt, nadając pomieszczeniu majestatyczny wizerunek. Spośród nich możesz stworzyć prawdziwą kompozycję: splot „krawat”, połącz z elementami dekoracyjnymi.

Dziś rolety są bardzo popularne, ale nie są uniwersalne. Musisz wiedzieć, w których wnętrzach lepiej z nich korzystać. Mogą być monofoniczne lub z różnymi obrazami: sylwetka nocnego miasta, spadające liście lub piękne płatki śniegu. Ze zwięzłym stylem dobrze nadają się do stosowania w kuchni, garderobie lub łazience. Rolety są piękne w oknach, dla których tradycyjny wystrój nie jest odpowiedni.


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-14


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-15

Są bardzo praktyczne: mogą ukryć dom przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, ukryć strumień jasnego światła słonecznego całkowicie lub do jakiejś części. Ich praktyczność łączy się z oszczędnością.

Żaluzje są ładne, mimo że są tańsze niż różne rodzaje tkanin. Jednak ceny zależą od rodzaju płótna: im wyższa wartość materiału, tym wyższy koszt. Można je zawiesić na tiulu, jeśli nie chcesz dużych rozmiarów zasłon. W takim przypadku wystarczy wybrać produkt w kolorze ściany.


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-16


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-17

W dobie innowacji i postępu technologicznego nawet zasłony podlegają automatyzacji. Bez podnoszenia się z łóżka można regulować wysokość kurtyny rolkowej. Mogą występować trudności z elektrykiem - dość trudno jest ukryć przewody. Proszę sobie wyobrazić: dwupiętrowe hale, w których okna znajdują się na dwóch piętrach i są pokryte oryginalnymi i stylowymi roletami, przypominają pałace.

Tkaniny są przezroczyste, odblaskowe, teksturowane, perforowane i zaciemnione. Niestety wybór rolet jest ograniczony kolorem i rozmiarem produktu. Maksymalny rozmiar to 280-300 centymetrów szerokości. Istnieje kilka opcji montażu: włóż do otworu lub zawieś przez okno. W pierwszym przypadku mogą pojawić się luki, a promienie światła mogą przenikać do pomieszczenia.


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-18


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-19

Więc co zatrzymać?

Najlepszym wynikiem dekorowania zasłon jest harmonia, którą czujesz po przekształceniu wyglądu okien. Emocje, które powodują nowy obraz wnętrza, pokazują poziom Twojego sukcesu. Zachwyt, podziw, komplementy gości - wszystko to jest ocena twojej kreatywności, pracowitości i wytrwałości.


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-20


dekor-shtor-interesnie-vozmozhnosti-22-foto-21

Pomyśl o dekorowaniu zasłon, ustalaniu celów, budowaniu planu i tworzeniu! Ważnymi narzędziami w pracy będą pragnienie, cierpliwość i inspiracja. Jeśli masz wątpliwości co do własnych umiejętności, pamiętaj, że proste modele są znacznie łatwiejsze do dekoracji, a klasyczne rzymskie rolety, które można przekształcić za pomocą minimalnej liczby akcesoriów, mogą być doskonałym punktem wyjścia.

Pin
Send
Share
Send
Send