Sztuczna trawa w doniczkowym wnętrzu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Trawa we wnętrzu: wiecznie zielone lato (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Świeże słowo w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej i biurowej - wykorzystanie jasnozielonych roślin do umieszczania akcentów kolorystycznych i tworzenia komfortu. Lakoniczne hi-tech, brutalne loft i romantyczne pochodzenie nie obywają się bez tego mebla. Służy do różnych celów:

  • strefowanie przestrzenne;
  • maskowanie obszarów problemowych;
  • kolorowy akcent;
  • dekoracja i ogrodnictwo.

Szczególnie interesująca jest gęsta trawa we wnętrzu. Krótka zieleń trawnika lub wysoka ciemna turzyca mogą zdziałać cuda.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-2

Pielęgnacja i reprodukcja

Jeśli nie jest to twoje hobby i hobby, jest to trudne zadanie.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-4


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-5

Dziś łatwo się go rozwiązuje: sztuczna trawa we wnętrzu w niczym nie ustępuje pięknu i charyzmie żywym roślinom. Najważniejsze jest, aby wybrać produkt wysokiej jakości, który jest łatwy w utrzymaniu i nie traci swoich właściwości podczas pracy: nie palić się na słońcu, nie podlega zmianom temperatury i wysokiej lub niskiej wilgotności. Jednym słowem, zachowując wszystkie dekoracyjne właściwości prawdziwej żywej trawy.

Przy wyborze głównego kryterium jest cena, ponieważ komponenty jakościowe nie mogą być zbyt tanie.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-6


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-7

Żywą trawę można w razie potrzeby uprawiać niezależnie. W tym celu wybierz pojemność w zależności od stylu pokoju. Na przykład skrzynie z surowego drewna do rustykalnych mebli, przezroczyste prowansalskie słoiki i ceramiczne wazony do klasycznego stylu.

Wlej drenaż (spieniona glina) na dno i dodaj mieszankę gleby do trawy. Zwilżyć (dodając związek tworzący korzenie) i nasiona roślin zgodnie ze schematem zalecanym przez producenta.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-8


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-9

Terminowe podlewanie, wilgotność i temperatura pomogą sadzonkom szybko wspinać się i cieszyć oko. W pokoju, w którym rosną zioła i kwiaty, pachnie świeżością i zielenią, co korzystnie wpływa na ludzkie zdrowie.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-10


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-11


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-12

Nieoczekiwane decyzje

Pomysły na użycie zestawu trawy. Nowe technologie i sztuczne materiały nie ograniczają wyobraźni projektantów. Rozważ kilka oryginalnych wcieleń dla wnętrza.

Oprócz tradycyjnych pudełek i garnków, odporne na zużycie syntetyczne instalacje zastępują wykładziny podłogowe. Ogród zimowy, loggia, pokój relaksacyjny, salon i sypialnia wyglądają luksusowo ze szmaragdowym miękkim dywanem.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-13


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-14


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-15

Indywidualne projektowanie mebli może zawierać nisze, kieszenie i wgłębienia: pomieści trawę, imitując wiosenne trawniki.

Na stoliku do kawy, pod idealnie przezroczystym blatem, znajduje się polana malachitowa. Dla tych, którzy marzą o lecie przez cały rok - abażury, dywany, obrazy i inne nietrywialne rozwiązania.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-16


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-17


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-18

Pionowy

Niesamowicie pozytywne wrażenie na gościach i zwiedzających daje pionowe ogrodnictwo. Tęczowy nastrój pozostanie na długo z widoku puszystego zielonego liścia z plamami dzikich kwiatów. Dekorowanie ścian trawą, mchem i pnączami to kolejny trend w modzie. Został opracowany z fasadami budynków, a teraz rozwija się w przestrzeniach domowych i biurowych.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-19


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-20


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-21

Istotą metody jest przymocowanie lekkiej metalowej ramy do ściany, a następnie zamontowanie na niej plastikowej ramy i wypełnienie jej specjalnym miękkim biomateriałem, przypominającym gruby filc. Sadzą się w nim szybko rosnące nasiona, materiał jest nawilżany i rozpoczyna się intensywny wzrost. Po krótkim czasie ściana nie zostanie rozpoznana - zamienia się w luksusowy domowy trawnik i jednocześnie nie zajmuje ani jednego metra cennego miejsca! Stałe mikrozwadnianie trawy utrzymuje normalną wilgotność w pomieszczeniu, tworząc unikalny mikroklimat, działający jak naturalny nawilżacz powietrza.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-22


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-23


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-24

Młody - zielony

Wykorzystanie młodej trawy we wnętrzu jest modnym trendem na wszystkie czasy. W XXI wieku osiągnął nowy poziom dzięki nowym technologiom w florystyce. Innowacyjne fito-gąbki, aqua-guma i epitowane (z recyklingu tworzywa sztuczne) umożliwiły stworzenie naturalnego ogrodu, tworząc mini-ogrody i polany delikatnej trawy w pokoju.


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-25


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-26


trava-v-interere-vechnozelenoe-leto-27-foto-27

Pin
Send
Share
Send
Send