Place zabaw i tereny sportowe przy domku wiejskim, metalu i drewnie, projektach i dekoracjach - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Place zabaw w kraju: zalety, podstawowe zasady, komponenty (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dzieci dorastają, a aktywne gry szybko stają się dla nich niezbędne. Rozwijają nawyk aktywności fizycznej, koordynacji ruchów, zdolność do stawania w obronie siebie i wielu innych przydatnych umiejętności. Często jednak takie gry mogą być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli dzieje się to z dala od cywilizacji.


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-2

Place zabaw dla dawców pomogą rozwiązać problem: dzieci mogą się nimi bawić, pozostając pod nadzorem, bez ryzyka siniaków i ziół.

W mieście problem wypoczynku dzieci jest rozwiązany po prostu: po prostu wyjdź z domu i znajdź dobrze wyposażony dziedziniec. Dziecko będzie w stanie znaleźć przyjaciół według wieku, zabawy i majsterkowania. Na daczy jest to trudniejsze - nikt nie angażuje się w uszlachetnianie wiosek, z wyjątkiem samych mieszkańców, a pomysł stworzenia placu zabaw dla daczy ma pewne zalety:

 • Dzieci zawsze będą w zasięgu wzroku i nie będzie ryzyka, że ​​biegną gdzie indziej.
 • Dzieci będą chronione przed obrażeniami domowymi, ponieważ w przeciwieństwie do ulic, brzegów rzek i lasów, rodzice będą mogli wszystko zorganizować zgodnie z przyjętymi standardami bezpieczeństwa.
 • Dzieci otrzymają wspaniałe miejsce według własnych upodobań: rodzice będą mogli wysłuchać ich pomysłów i zainstalować dokładnie te muszle, które będą najbardziej pożądane.

Możesz zaprosić przyjaciół na swój własny plac zabaw, możesz zmienić muszle, jeśli się zmęczysz, możesz zorganizować je według własnych upodobań. Najważniejsze, aby pamiętać o podstawowych zasadach budowy.


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-5


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-6

Co musisz pamiętać przede wszystkim?

Wyposażając plac zabaw w kraju własnymi rękami, musisz najpierw pamiętać o bezpieczeństwie.

Cień

Małe dzieci mogą łatwo stać się ofiarami udaru słonecznego, dlatego należy zadbać o to, aby przynajmniej jedna trzecia obszaru daczy była zacieniona. Idealny dla drzew, aby zapewnić cień. Ale jeśli nie, możesz zrobić baldachim z drewna lub metalu.

Powłoka

Zanim zaczniesz pracę, musisz usunąć z przyszłego miejsca duże kamienie, zaczepy i gałęzie, o które dziecko może się potknąć. Po powinien pokryć powierzchnię czymś, co złagodzi upadek. Może to być specjalistyczna powłoka gumowa, taka jak ta stosowana w produkcji typowych miejsc w miastach, oraz gęsta trawa, która obejmuje boiska do piłki nożnej. Pierwsza opcja jest droga, druga wymaga uwagi - od czasu do czasu będzie trzeba ją ciąć.

Miejsca, w których dziecko ma zwiększoną szansę upadku (pod zejściem ze zjeżdżalni, w pobliżu aparatu gimnastycznego), powinny być pokryte piaskiem, aby upadek był bardziej miękki.


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-9


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-10

Obecność oświetlenia

Małe dzieci kładą się wcześnie spać, ale starsi chłopcy mogą bawić się przed i przed zmierzchem. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadku, musisz pomyśleć o projektowaniu oświetlenia. Mogą to być zwykłe stacjonarne latarnie lub świetlne ścieżki ze specjalnej płytki, a żarówki ukryte w trawie. Najważniejsze, że oświetlenie było jasne i pasowało do projektu.

Ochrona przed wiatrem

W wietrzne dni na miejscu powinny być tak spokojne jak inne, w przeciwnym razie dziecko może się przeziębić. Można to osiągnąć za pomocą terenów zielonych lub jako środek tymczasowy z gęstym ogrodzeniem.


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-12


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-13

Konstrukcje, które można zastosować

Zaprojektuj swój własny plac zabaw - pole, w którym możesz eksperymentować bez końca, nawet bez słuchania opinii profesjonalnych projektantów. Istnieje jednak lista przedmiotów, których można użyć. Do głównych należą prawie wszystkie place zabaw dla dzieci na letni domek.

Piaskownica

Miejsce, które cieszy się popularnością zarówno u bardzo młodych, jak i starszych dzieci. Zapewnia nieograniczoną przestrzeń do rozwijania doskonałych umiejętności motorycznych, wytrwałości i kreatywności, ponieważ piasek nie tylko rzeźbi kulichiki, ale także tworzy fantazyjne zamki i przedstawia je jako prawdziwą pustynię.


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-14


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-15

Najczęściej piaskownica jest wykonana z drewna, dzięki czemu nie ma na niej sęków i odprysków. Dobrym pomysłem byłoby zrobienie nie tylko zderzaków, ale także osłony - zaoszczędzi to piasek przed wszechobecnymi kotami, przed poranną rosą lub deszczem. Lepiej jest mieć piaskownicę częściowo w cieniu, ale jednocześnie nie powinna być zbyt gruba, w przeciwnym razie granie w nią będzie nieprzyjemne - piasek będzie mokry i płaski.


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-16


detskie-ploshadki-na-dache-preimushestva-osnovnie-principi-sostavnie-chasti-20-foto-17

Swing

Istnieje kilka opcji:

 • Zawieszony. Najczęstsza i najłatwiejsza opcja. Jeśli na działce znajduje się duże, mocne drzewo, możesz po prostu przyczepić do niego oponę. Ale jeśli nie ma drzewa, to nie ma znaczenia - na placu zabaw tak samo dobrze jest huśtać się dwoma prętami z poprzeczką, na której zostanie zawieszone siedzenie. Ważne jest, aby był wyposażony w oparcie, a dla małych dzieci - ogranicznik i podnóżek, aby zapobiec utracie.
 • Przeciwwaga. Warto je wyposażyć tylko wtedy, gdy kilka dzieci mieszka w daczy - są przyjaciółmi lub krewnymi, nie ma to znaczenia. W przeciwnym razie huśtawka będzie używana tylko z pomocą rodzica. Ważne jest, aby stworzyć wygodne fotele ze stoperami i miękką podszewką dla każdego z nich, tak aby ostre szarpnięcie nie powodowało bólu u dziecka. W roli podszewki można wykonać połówki opon.
 • Sprężyny. W domu jest to prawie niemożliwe, ale łatwo jest kupić w sklepie; Takie zabawki są odpowiednie dla najmłodszych dzieci, które są zainteresowane reprezentowaniem siebie na koniu lub w samochodzie.

Gorka

W pełni samodzielna produkcja jest dość trudna - nawet jeśli właściciele wolą metalowe platformy dla dachówek i są zdeterminowani, aby zrobić wszystko z metalu, nie będzie łatwo zrobić rampę, zwłaszcza, że ​​jest całkowicie bezpieczna. Dużo mądrzej jest kupić plastikową rampę w sklepie:

 • Bezpośredni. Odpowiedni dla dzieci, które nie są jeszcze zainteresowane stromymi wzgórzami.
 • Śruba. Tworzy uczucie szybkiego poślizgu i bawi nawet młodszych uczniów.

Stopnie suwaka powinny być pokryte specjalną powłoką, na której nie można się poślizgnąć, a górna platforma powinna być ogrodzona poręczami.

Oprócz podstawowych elementów drewniane place zabaw dla dzieci w domkach letniskowych mogą obejmować:

 • Wyposażenie do wyważania - ta rola pasuje do gruntowych opon lub kłód, w których dzieci mogą skakać z własnej przyjemności. Najważniejsze jest to, że wynik nie jest zbyt wysoki.
 • Dom do gier - może być zaprojektowany jako ulubiona bajka lub wykonany w formie statku kosmicznego. Metalowe place zabaw dla dzieci często obejmują taki dom w postaci lokomotywy, drewnianej - w postaci kaplicy. Czasami można nawet umieścić go na drzewie.
 • Boisko sportowe. Dobry dla nastolatków, którzy już wyrośli z innych muszli. Wystarczy mieć siatkówkę lub bramkę do piłki nożnej, ale jeśli chcesz, możesz dodać ściankę wspinaczkową i prostych butów.
 • Hamaki i drabinki linowe. Wymagają staranniejszego nadzoru, ale mogą przynieść wiele radości dzieciom.

Wszystko jest ważne: zasięg placów zabaw dla kraju, skład muszli, preferencje i wiek dzieci. Tylko uwaga na opinię dzieci, gotowość do kompromisów i chęć robienia wszystkiego nie tylko pięknie, ale także bezpiecznie pozwala stworzyć idealną platformę, na której będzie granych wiele ciekawych gier.

Pin
Send
Share
Send
Send