Zegar z kaczką mechaniczną, kwarcową lub elektroniczną, dużą drewnianą ścianą z walką - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zegar z kukułką - symbol domowego komfortu (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Mechanizm zegara, zamknięty w pudełku lub przymocowany do płaskiej powierzchni, widzimy tylko dwie (trzy) ostre dłonie, pokazujące czas w tym rogu globu, gdzie są. Zegarki mogą się bardzo różnić:

  • naścienny;
  • pulpit;
  • nadgarstek.

To nie jest pełna lista występów. Każdy zapamięta jeszcze kilka rodzajów egzotycznych i codziennych punktów czasowych. Ich funkcja nie ogranicza się do dokładnego pomiaru godzin, minut i sekund. Bardzo często służą jako dekoracja wnętrza, jasny dodatek, akcent podkreślający styl pomieszczenia.


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-2

Wciąż idę

Zegary ścienne częściej niż inne spełniają tę rolę. Legendarne zegarki bojowe, z metalowymi obciążnikami na starożytnych łańcuchach i jaskrawymi cyframi rzymskimi, zdobiące salony z ubiegłego wieku, kwadrat lakoniczny z dużymi cyframi arabskimi można było zobaczyć w miejscach publicznych: na dworcach kolejowych, w poczty, sklepie. I ładny zegar z kukułką? Skomponowali o nich wiersze i pieśni, stanowili integralną cechę wiejskiej chaty i wiejskiego domu. Co więcej, nie każda rodzina mogła sobie pozwolić na zakup zegarka. Dlatego szczęśliwi właściciele widzieli je dla wszystkich, aby mogli postrzegać je jako luksusowy przedmiot.


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto.png">


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-5

Urządzenie

Niemcy uważane są za ojczyznę, gdzie lokalni zegarmistrzowie stworzyli swój prototyp, który natychmiast stał się popularny wśród ludności. Zwykły mechanizm zegara z walką - to zegar ścienny z kukułką. Tutaj zamiast głośnej bitwy w równych odstępach pół godziny i godziny, włącza się naśladowanie śpiewu kukułki. Czasem towarzyszy mu dodatkowy akompaniament szumu, na przykład dźwięk gongu lub prosta melodia jednego aktu przypominająca pozytywkę.


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-8


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-9

Ptak szczęścia

Na rynku antyków zegar z kukułką jest mechaniczny w idealnym stanie, a mechanizm działania nie jest łatwy do znalezienia. Najlepsze okazy znajdują się w prywatnych kolekcjach i muzeach publicznych. Ale jeśli nagle masz szczęście i zdemontujesz niepotrzebne śmieci na strychu drewnianego domu, znajdziesz podobny przedmiot, nie spiesz się, by go wyrzucić lub pilnie sprzedać kupującym za okazyjną cenę.


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto.jpeg">


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-10

Dokładnie oceń ich wydajność, należącą do okresu i materiałów, z których zostały wykonane. Być może w twoich rękach prawdziwy skarb! Po dokładnej i szczegółowej ocenie antykwarycznych specjalistów i zegarmistrzów będzie można podjąć świadomą decyzję: pozostawić je jako pamiątkę rodzinną lub sprzedać.


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-11


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-12

Nowe czytanie

Jak być dla tych, którzy nie mają wspaniałego starego strychu z zabytkowymi przedmiotami, ale nadal chcą stworzyć zabytkowe wnętrze w wiejskim domu? Jest sposób! F

Przemysł oferuje doskonały elektroniczny zegar z kukułką. Można je kupić w sklepie internetowym, wybierając model, który z pewnością obudzi wspomnienia z dzieciństwa: tradycyjny miniaturowy dom, do którego zawieszone są czarne łańcuchy lub lakoniczny wzór bez ciężarków i wystroju.

Normalny tryb pracy urządzenia elektronicznego wynosi 24 godziny. Ustawia interwał czasowy, gdy „kukułka” będzie włączona lub, przeciwnie, wyłączona. Jest bardzo wygodny i pozwala korzystać z zegara w pokoju dziecięcym, sypialni i studio bez obawy, że dźwięk będzie słyszalny w środku nocy. W niektórych modelach można ustawić nie tylko przedział czasu, ale także dni licznika tygodni, ustawiając „uchwyt” w dni robocze. Elektroniczne zegary z kukułką działają na sieci lub bateriach.

Można więc powiedzieć o kwarcowym zegarze z kukułką. Własna polana leśna w domu, stwarzająca komfort, gdzie „kukułka” jest dystrybuowana tylko na życzenie właścicieli. Tutaj, podobnie jak elektroniczna wersja zegara, można wyłączyć ścieżkę dźwiękową na noc - nie tylko kukułkę, ale także dźwięk wahadła. To nie będzie miało żadnego wpływu na zegar, oni nadal będą liczyć dokładny czas.


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-15


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-16

Są zegarki z wbudowaną fotokomórką: zgodnie z ciemnością, która pojawiła się w pokoju, „rozumieją”, że ta noc spadła i są przenoszone do trybu cichego. W świetle lampki nocnej lub telewizora fotokomórka może się wyłączyć, więc ustaw je tak, aby nie było wiązki kierunkowej. W sklepach znajduje się wiele zegarków z mechanizmem kwarcowym wyprodukowanym w Korei, Chinach, Rosji i Niemczech.

Najdroższe i popularne zegary z kukułką niemieckiego rzemiosła. Stanowią prawdziwe dzieło sztuki współczesnej.

Oprócz tradycyjnej kukułki są wyposażone w wspaniałe ruchome postacie wyłaniające się z bajkowego domu z wzorzystym dachem. Ich koszt zaczyna się od piętnastu tysięcy rubli, w zależności od konfiguracji i wielkości.


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-2.jpeg">


chasi-s-kukushkoj-simvol-domashnego-uyuta-22-foto-18

Więcej zegarków budżetowych jest produkowanych przez Koreę. Są mini-zegarki w różnych kolorach i różnych stylistycznych kierunkach: imitacja drewnianego domu o ciemnych i jasnych kolorach, jasny plastik, pięknie zdobiona tarcza z kwiatowymi wzorami. Bardzo „pękanie” współczesnych kukułek różni się od ścieżki dźwiękowej z 18-19 wieku. Dziś w jej repertuarze jest delikatny śpiew ptaków, lekki plusk wody, szmer strumienia.

Pin
Send
Share
Send
Send