Oprawy meblowe do kuchni, podwieszane i wpuszczane led i halogen - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Lampy meblowe do jasnego i przytulnego domu (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Oprawy meblowe są rodzajem punktowych opraw oświetleniowych, które są wykorzystywane do oświetlenia i dekoracji mieszkań. Miniaturowe i łatwe w użyciu urządzenia umożliwiają korzystanie z tych urządzeń w dowolnym miejscu: na ścianie, w drzwiach, bezpośrednio w samych meblach.


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-2

Gdzie są używane lampy?

Jeśli weźmiemy pod uwagę lampy wyłącznie pod kątem ich uzasadnienia, możemy śmiało powiedzieć, że sprzęt oświetleniowy będzie praktyczny i użyteczny w kuchni, łazience, a częściowo w zaciemnionym korytarzu lub korytarzu. Reszta lampy meblowej - temat wystroju.


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-5


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-6

Wbudowane oprawy oświetleniowe

Stylistycznie lampy mogą korzystnie uzupełniać każdy rodzaj wnętrza. Być może najbardziej znaczącą różnicą jest to, że w nowoczesnych kompozycjach wnętrz nie można ukryć górnych świateł, ale przedstawić je jako ważny element kompozycji. Klasyczny typowy kraj lub etniczność nie akceptuje obfitości innowacji technicznych. Lampy w tych stylach mogą być używane, ale ważne jest, aby dokładnie je ukryć.

Motywy klasyczne, barokowe, wiktoriańskie, japońskie, orientalne, afrykańskie mogą być bardziej teksturowane i nietypowe, dzięki oświetleniu typu wpuszczanego. Same urządzenia oświetleniowe pozostają niezauważalne, ale blask dobrze uzupełnia sytuację.

Kraj, Prowansja, skandynawski styl, wnętrza odzwierciedlające urok i wygodę alpejskich domów oraz inne ekologiczne kierunki nie akceptują obfitości technologii. Ale strumienie światła, odpowiednio rozmieszczone w pomieszczeniu, będą bardzo przydatne.


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-8


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-9

We wnętrzach hi-tech, nowoczesnego, secesyjnego, pop-artu, postmodernizmu, fuzji można używać dużej liczby opraw oświetleniowych. Dzięki dodatkowemu oświetleniu dom stanie się bardziej komfortowy. Na przykład lampy LED do kuchni w minimalistycznym stylu będą prawie głównym wystrojem, dzięki czemu zwięzły projekt będzie bardziej kompletny i kompletny.

Projekt miniaturowych urządzeń jest niezwykle prosty. Urządzenie składa się z samej lampy, przewodu, obudowy i przełącznika. Aby zwiększyć moc światła, wewnętrzna powierzchnia ciała jest zwierciadlana. Szczególną rolę odgrywa rodzaj i typ lamy. Są takie opcje:

  • Żarówki - niedrogie znane wielu osobom. Lampa wpuszczana musi być zainstalowana na większej głębokości 70 mm i głębiej. Podczas pracy takie żarówki są podatne na szybkie nagrzewanie, co nie zawsze jest praktyczne i bezpieczne;
  • Lampy halogenowe są dobrym rozwiązaniem do długotrwałej pracy (ponad 4000 godzin). Dzięki minimalnemu zużyciu energii są w stanie jasno oświetlić duże pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń (kuchnia, łazienka, wąski mały korytarz) oświetlenie halogenowe może okazać się zbyt jasne;
  • Lampy ze światłem fluorescencyjnym wyróżniają się długą żywotnością (ponad 6000 godzin). Strumień świetlny może być zarówno zimny, jak i ciepły. Jednak niewielu fanów tego typu oświetlenia. Większość uważa światło emitowane przez lampy fluorescencyjne za zimne i pozbawione życia, tworząc środowisko „szpitalne”. Ponadto urządzenia chemiczne są niestabilne. Lampy zawierają rtęć, dlatego pozbywają się lamp w specjalny sposób.

Kolejny widok, o którym warto wspomnieć, to lampy ksenonowe, urządzenia zapewniające jasne światło. Nie nagrzewają się, służą przez długi czas. Jednak taka jasna poświata jest odpowiednia tylko w dużych mieszkaniach z solidnym kwadratem i wysokimi sufitami. W małym mieszkaniu lampa wpuszczana z lampą ksenonową będzie zbyt jasna.


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-11


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-12

Idealny

Do tej pory najpopularniejszym rodzajem lamp do urządzeń oświetleniowych różnych formatów są diody LED. Nie zawierają żadnych potencjalnie niebezpiecznych komponentów, są zgodne ze wszystkimi standardami i przepisami.

Lampa wpuszczana z lampą ledową emanuje niezwykle komfortową poświatą, nie podatną na odblaski, migotanie, nie emituje światła ultrafioletowego. Jedyną wadą jest wysoki koszt towarów. Jednak podczas pracy lampy w pełni uzasadniają ich wysoki koszt.


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-13


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-14

Rodzaje oświetlenia

Oprawy do wbudowania i podwieszane do projektów mebli umożliwiają tworzenie różnych rodzajów oświetlenia. Istnieją trzy główne typy:

Przerywana

Promień światła nie jest rozproszony, ale skierowany do określonego punktu. Najczęściej trójkątna lub okrągła lampa służy do oświetlania blatu, oddzielnej półki lub powierzchni roboczej na talerzu.

Akcent

Aby to zrobić, używaj tylko oświetlenia wpuszczanego, dzięki któremu bawią się przestrzenią i przedmiotami wystroju.


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-15


mebelnie-svetilniki-dlya-svetlogo-i-uyutnogo-doma-20-foto-16

Dekoracyjny

Lampy nie spełniają żadnej specjalnej funkcji, a jedynie dekorują przestrzeń. Często projektanci wybierają lampy o określonym kolorze. Ściemniona lub po prostu przytłumiona poświata z niezwykłymi odcieniami pozwala stworzyć romantyczną atmosferę lub inny nastrój w mieszkaniu.

Pin
Send
Share
Send
Send