Kamień we wnętrzu mieszkania, przedpokoju, sypialni i salonu, dzikiej przyrody, sztucznej i licowej, do wykończenia wnętrza domu i lokalu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kamień we wnętrzu: zamrożona chwila (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Kamień jest najbardziej trwałym i trwałym materiałem naturalnym, nie ma sensu się o to spierać. Jednak niektóre rodzaje tego materiału wyróżniają się również wysokimi właściwościami estetycznymi, które są aktywnie wykorzystywane w dekoracji wnętrz.

Ostatnio kamień staje się coraz popularniejszą formą wystroju domu. Dzięki niemu możesz stworzyć prawdziwie oryginalny wystrój wnętrz, łącząc nowoczesny styl miejski i bliskość natury.


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-2

Gdzie jest używany kamień dekoracyjny?

Od najdawniejszych czasów najbogatsi ludzie na świecie dekorowali swoje zamki i pałace tym materiałem. Można go znaleźć niemal wszędzie: kamienne podłogi i ściany, panele płyt z droższych skał, poręcze, stopnie, kominki i łuki.

Wykorzystanie kamienia we wnętrzu jest nadal uważane za jedną z najpopularniejszych metod dekorowania pomieszczeń. Dopiero w dzisiejszych czasach coraz częściej stosuje się materiał nienaturalny, ale tylko jego imitację. Taka drobiazg nie wpływa jednak na estetyczny element wnętrza.

Najczęściej kamień jest używany do tworzenia historycznego projektu i eklektycznego angielskiego wnętrza. W rzeczywistości, w innym przypadku, pokój nie jest kompletny bez stylowo urządzonego kominka.


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-5


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-6

Gdzie mogę przymocować kamień dekoracyjny?

Idea jedności z Matką Naturą jest najłatwiejsza do wdrożenia w przestronnym wiejskim domu. Ale mieszkańcy miast coraz częściej wybierają ten styl przy projektowaniu małych mieszkań w wysokich budynkach. Kamień we wnętrzu można wykorzystać do stworzenia następujących elementów dekoracyjnych:

  • Kamień w rogach otworów. Ta technika projektowania pokoju dotarła do nas z dalekiej Francji. W Prowansji ludzie często otynkowali ściany i sufity domów, pozostawiając otwory w oryginalnej formie kamiennej. Było to konieczne, aby upewnić się, że tynk w rogach nie wylał się i nie uderzył.
  • Imitacja zużytych powierzchni. Ostatnio ta dekoracja wnętrz jest szczególnie popularna. Patrząc na ten wystrój, wydaje się, że część ściany jest wilgotna, tynk się zawalił, a właściciele mieszkań nie mają czasu na ukrycie odsłoniętego muru ścian. Kamień dekoracyjny we wnętrzu korytarza, naśladując stary, może być przedmiotem podziwu i zaskoczenia gości.
  • Kominek - symbol domu i komfortu. Może być świetnym dodatkiem do klasycznego wystroju wnętrz i kluczowym elementem wystroju w stylu angielskim.
  • Łuki. Aby stworzyć pięknie zaprojektowane wejście do pokoju, właściciele apartamentów budują kamienny łuk. Konieczne jest wybranie rasy, która harmonijnie wpasuje się w wnętrze sąsiednich pomieszczeń.
  • Kamienne blaty i parapety. Sztuczny kamień we wnętrzu kuchni może nie tylko dać meblom efekt masywności, ale także przez długi czas zachować piękno powierzchni roboczej zestawu słuchawkowego lub okna, na którym stoją rośliny wewnętrzne.

Szeroka gama ras, tekstur i odcieni pozwala wnieść nuty indywidualności, wyrafinowania i szyku do każdego wnętrza. Gładka powierzchnia ozdobnych ozdób świadczy o szacunku i statusie właścicieli mieszkania, reliefowa faktura symbolizuje organiczność i integralność.


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-8


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-9

Rodzaje kamienia wykończeniowego

W zależności od metody produkcji materiał ten dzieli się na następujące rodzaje: kamień naturalny i elastyczny.

Materiał pochodzenia naturalnego

Naturalny kamień we wnętrzu to luksus, szyk i wyrafinowanie w każdym szczególe. Do dekoracji wnętrz stosuje się takie skały jak marmur, granit, trawertyn, onyks, łupek, piaskowiec, wapień i kamyczki. Materiał, który istnieje w naturze w postaci monolitycznych brył, jest rozdrabniany i piłowany. Powstała miękisz przykleja się do kwadratów siatki polimerowej. W tej formie kupuje się ją w sklepach. Dziki kamień we wnętrzu wygląda luksusowo w sypialni i kuchni. Płytki z okruchami lub płytami z kamienia naturalnego zdobią łuki, ściany i drzwi.

Kamień naturalny ma swoje zalety i wady. Główne zalety to trwałość i przyjazność dla środowiska, wady - wysoki koszt, imponująca waga i zdolność do pochłaniania wilgoci.


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-10


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-11

Elastyczny kamień

Wyjątkowe połączenie dostępności i naturalności ułatwia korzystanie z elastycznego kamienia we wnętrzach mieszkań i domów wiejskich. Wykonana jest z bardzo cienkich odcinków piaskowca, których cząstki są utrzymywane razem przez polimery. Tworząc ściany, elastyczny kamień wygląda jak imitacja grubej tapety.


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-12


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-13

Główną zaletą elastycznego kamienia jest możliwość jego zastosowania przy dekorowaniu przedmiotów o dowolnym kształcie, nawet okrągłym. Świetnym pomysłem na podkreślenie indywidualności we wnętrzu może być owinięcie elastycznego kamienia podświetlanych powierzchni. Możesz również podkreślić następujące korzystne cechy tego materiału wykończeniowego:

  • Łatwość;
  • Plastyczność;
  • Trwałość;
  • Rozsądna cena.

Muszę powiedzieć, że kamień licowy we wnętrzu tej odmiany musi być użyty w minimalnej ilości. Ten materiał nie przepuszcza wilgoci ani powietrza, co może mieć zły wpływ na zdrowie gospodarstwa domowego.


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-14


kamen-v-interere-zastivshee-mgnovenie-24-foto-15

Sztuczny kamień

W zależności od metod produkcji sztuczny kamień jest warunkowo podzielony na dwie grupy.

Imitacja naturalnych tekstur

Do produkcji tego materiału stosuje się kompozycję gipsu lub cementu. Taki sztuczny kamień we wnętrzu kuchni lub przedpokoju jest trudny do zastosowania. Kiedy kompozycja wysycha, staje się bardzo ciężka, więc kamień z cementową podstawą jest używany raczej do wykończenia fasad budynków.

Znacznie łatwiej i wygodniej jest używać sztucznego kamienia we wnętrzu korytarza, sypialni lub kuchni z kompozycją gipsu.

Pin
Send
Share
Send
Send