Design Small Living Room 2019, Nowoczesne i modne wnętrza i trendy - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Design living room 2019: funkcje funkcjonalne (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Każda rodzina chce być w komfortowej atmosferze stworzonej przez przemyślaną decyzję projektową. Przede wszystkim dotyczy salonu, który jest wspólną przestrzenią wszystkich mieszkających w domu lub mieszkaniu. Służy wspólnej rozrywce, w której każda osoba może się zrelaksować w jak największym stopniu, zyskać pozytywne emocje, gdzie można przyjmować przyjaciół i bliskich znajomych.

Każdego roku trendy w materiałach wykończeniowych, ich odcieniach kolorystycznych, jak również faktura tekstyliów i wzorów mebli szybko się zmieniają. Jeśli planujesz wyremontować salon i uczynić go nowoczesnym, powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie kierunki podyktowane projektem salonu 2019.


2019-214


2019-215

Ogólne trendy nowoczesnego designu

Projektanci w tym roku nie są skłonni zalecać radykalnych zmian w decyzji dotyczącej stylu salonu. Tak jak poprzednio, niezachwianą zasadą jest przestrzeganie indywidualności, maksymalnego komfortu i przytulności, a także wolności przestrzennej.

Obecnie rzeczywiste ściany są z cegły, pomalowane w różnych kolorach z naturalnymi bezwonnymi farbami. Szczególnie imponujące jest połączenie ceglanych ścian z fragmentami drewnianych okładzin.


2019-222


2019-223

W kolorystyce ścian wciąż popularne są pastelowe odcienie i biel. Służy jako idealne tło do dekoracji. Jasne odcienie ścian wizualnie zwiększają przestrzeń i nadają jej wyjątkowej lekkości.

W salonie ze śnieżnobiałymi odcieniami ścian można użyć nacisku na jeden jasny obiekt, na przykład krzesło. Ta technika nada wnętrzu radości i ożywi go.

W przypadku okładzin ściennych projekt salonu z 2019 r. Wykorzystuje wiele rodzajów nowoczesnych tapet. Popularne są tapety winylowe, tkaniny, bambus, włókniny, włókna szklane i fototapety.


2019-225


2019-226

Wcześniej, w dobie niedoboru, fototapety były używane do odwracania uwagi od skromnych mebli w pokoju, a zdjęcia nie miały szczególnego wyboru, teraz popularność fototapet tworzy nową rundę. Dziś działki mody można wybrać dla każdego stylu salonu w harmonijnym połączeniu z meblami. Ogromny wybór takich tapet pozwala to zrobić. Przy odpowiednim wyborze wyglądają spektakularnie zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach.


2019-228


2019-229

Z pomocą fototapet zazwyczaj koncentrują się na jednej ścianie, z której umieszczone są wszystkie meble i różne akcesoria. Popularne są obrazy naturalnych i miejskich krajobrazów, kwiatów, niezwykłych wzorów stworzonych przez naturę.

Tapeta na bazie winylu, włókniny i włókna szklanego do dużych salonów może być wybrana za pomocą wzoru. Zaleca się przyklejenie ich do ścian za pomocą wybranych fragmentów.


2019-230


2019-231

Jednak główny nacisk na wystrój wnętrz salonu w 2019 r. Nadal spoczywa na zwykłej tapecie. Dają dużo wyobraźni projektantowi wypełniając przestrzeń salonu i są idealne do małych pomieszczeń, wizualnie je zwiększając.

Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów i faktur tapet, a także ich właściwej lokalizacji na ścianach, możesz wizualnie powiększyć przestrzeń, podnieść sufit i strefę salonu.

W tym roku, przy niskich sufitach, należy porzucić żyrandole o złożonej konstrukcji wielopoziomowej. Przeciążają przestrzeń w salonie.

Wnętrze 2019 oferuje proste stylowe lampy wiszące do sufitu. W tym przypadku do oświetlenia lokalnego wybierz lampy w tym samym stylu.

Szeroko stosowane są światła punktowe wbudowane w sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych. W tym przypadku możesz to zrobić bez wiszących żyrandoli. Wielopoziomowa konstrukcja sufitu z elegancko ukształtowanym żyrandolem wiszącym jest dozwolona tylko w przypadku wysokiego poziomu sufitu w salonie.

Sufit jest biały w tym roku. Popularne są również odcienie szarości. Kolory te pomagają wizualnie zwiększyć przestrzeń i podnieść poziom sufitu.

Aby nadać salonowi atrakcyjny wygląd, lekkie odcienie ścian i sufitu należy pokonać jasnymi akcesoriami wykonanymi z materiałów odzwierciedlających delikatny blask lamp. W tym celu można użyć produktów z miedzi lub mosiądzu, na przykład świeczników, doniczek ze złoceniem itp.


2019-241


2019-242

Jeśli pokój jest urządzony w odcieniach szarości, wszystkie elementy wewnętrzne wykonane z metalu powinny mieć nieprzezroczyste odcienie srebra bez wymagającego chromowanego wykończenia. Dobrze wygląda połączenie elementów z mosiądzu, miedzi lub posrebrzanej powierzchni z drewnianymi elementami wewnętrznymi.

Pin
Send
Share
Send
Send