Design Small Living Room 2019, Nowoczesne i modne wnętrza i trendy - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Design living room 2019: funkcje funkcjonalne (23 zdjęcia)

Każda rodzina chce być w komfortowej atmosferze stworzonej przez przemyślaną decyzję projektową. Przede wszystkim dotyczy salonu, który jest wspólną przestrzenią wszystkich mieszkających w domu lub mieszkaniu. Służy wspólnej rozrywce, w której każda osoba może się zrelaksować w jak największym stopniu, zyskać pozytywne emocje, gdzie można przyjmować przyjaciół i bliskich znajomych.

Każdego roku trendy w materiałach wykończeniowych, ich odcieniach kolorystycznych, jak również faktura tekstyliów i wzorów mebli szybko się zmieniają. Jeśli planujesz wyremontować salon i uczynić go nowoczesnym, powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie kierunki podyktowane projektem salonu 2019.Ogólne trendy nowoczesnego designu

Projektanci w tym roku nie są skłonni zalecać radykalnych zmian w decyzji dotyczącej stylu salonu. Tak jak poprzednio, niezachwianą zasadą jest przestrzeganie indywidualności, maksymalnego komfortu i przytulności, a także wolności przestrzennej.

Aby to osiągnąć, musisz przestrzegać następujących zasad:

  1. Przy wyborze mebli należy postępować według ich funkcjonalności, wygody i praktyczności. Nie powinno to być sprzeczne z ogólnym stylem salonu.
  2. Ściany nie powinny wywierać presji na mieszkańców tego pomieszczenia, dlatego nie powinny być zdobione krzykliwymi kolorami, które przewyższają całą uwagę i wizualnie zmniejszają przestrzeń. Lepiej pomalować ściany w neutralnych kolorach i ozdobić je różnymi dekoracjami, w tym obrazy w pięknych ramach, niezwykłe półki z rękodziełem, akcesoriami i zdjęciami mieszkańców.
  3. Pamiętaj, aby dokładnie rozważyć oświetlenie salonu. Wszystkie urządzenia oświetleniowe powinny służyć przede wszystkim zgodnie z ich przeznaczeniem, odpowiadać stylowi pomieszczenia i być racjonalnie rozmieszczone w całym pomieszczeniu. W tym celu zaleca się stosowanie nie tylko sufitowych typów żyrandoli o nietypowym designie, ale także lamp wbudowanych w sufit, a także lokalne oświetlenie za pomocą lamp stołowych i kinkietów.

W obliczu i dekoracji salonu w tym roku zaleca się stosowanie głównie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Nowoczesny design salonu 2019 pozwala na stworzenie przytulności dzięki zastosowaniu jasnych przedmiotów dekoracyjnych: wazonów podłogowych o nietypowym designie, dużych egzotycznych kwiatów w pięknych doniczkach umieszczonych na podłodze, ozdobnych pokrowców na sofy i poduszek.

Jak rozpoznać w tym roku ściany salonu?

Obecnie rzeczywiste ściany są z cegły, pomalowane w różnych kolorach z naturalnymi bezwonnymi farbami. Szczególnie imponujące jest połączenie ceglanych ścian z fragmentami drewnianych okładzin.W kolorystyce ścian wciąż popularne są pastelowe odcienie i biel. Służy jako idealne tło do dekoracji. Jasne odcienie ścian wizualnie zwiększają przestrzeń i nadają jej wyjątkowej lekkości.

W salonie ze śnieżnobiałymi odcieniami ścian można użyć nacisku na jeden jasny obiekt, na przykład krzesło. Ta technika nada wnętrzu radości i ożywi go.

W przypadku okładzin ściennych projekt salonu z 2019 r. Wykorzystuje wiele rodzajów nowoczesnych tapet. Popularne są tapety winylowe, tkaniny, bambus, włókniny, włókna szklane i fototapety.Wcześniej, w dobie niedoboru, fototapety były używane do odwracania uwagi od skromnych mebli w pokoju, a zdjęcia nie miały szczególnego wyboru, teraz popularność fototapet tworzy nową rundę. Dziś działki mody można wybrać dla każdego stylu salonu w harmonijnym połączeniu z meblami. Ogromny wybór takich tapet pozwala to zrobić. Przy odpowiednim wyborze wyglądają spektakularnie zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach.Z pomocą fototapet zazwyczaj koncentrują się na jednej ścianie, z której umieszczone są wszystkie meble i różne akcesoria. Popularne są obrazy naturalnych i miejskich krajobrazów, kwiatów, niezwykłych wzorów stworzonych przez naturę.

Tapeta na bazie winylu, włókniny i włókna szklanego do dużych salonów może być wybrana za pomocą wzoru. Zaleca się przyklejenie ich do ścian za pomocą wybranych fragmentów.Jednak główny nacisk na wystrój wnętrz salonu w 2019 r. Nadal spoczywa na zwykłej tapecie. Dają dużo wyobraźni projektantowi wypełniając przestrzeń salonu i są idealne do małych pomieszczeń, wizualnie je zwiększając.

Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów i faktur tapet, a także ich właściwej lokalizacji na ścianach, możesz wizualnie powiększyć przestrzeń, podnieść sufit i strefę salonu.

Elementy oświetleniowe i dekoracja sufitu nowoczesnego salonu

W tym roku, przy niskich sufitach, należy porzucić żyrandole o złożonej konstrukcji wielopoziomowej. Przeciążają przestrzeń w salonie.

Wnętrze 2019 oferuje proste stylowe lampy wiszące do sufitu. W tym przypadku do oświetlenia lokalnego wybierz lampy w tym samym stylu.

Szeroko stosowane są światła punktowe wbudowane w sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych. W tym przypadku możesz to zrobić bez wiszących żyrandoli. Wielopoziomowa konstrukcja sufitu z elegancko ukształtowanym żyrandolem wiszącym jest dozwolona tylko w przypadku wysokiego poziomu sufitu w salonie.

Sufit jest biały w tym roku. Popularne są również odcienie szarości. Kolory te pomagają wizualnie zwiększyć przestrzeń i podnieść poziom sufitu.

Dekorowanie nowoczesnego salonu

Aby nadać salonowi atrakcyjny wygląd, lekkie odcienie ścian i sufitu należy pokonać jasnymi akcesoriami wykonanymi z materiałów odzwierciedlających delikatny blask lamp. W tym celu można użyć produktów z miedzi lub mosiądzu, na przykład świeczników, doniczek ze złoceniem itp.Jeśli pokój jest urządzony w odcieniach szarości, wszystkie elementy wewnętrzne wykonane z metalu powinny mieć nieprzezroczyste odcienie srebra bez wymagającego chromowanego wykończenia. Dobrze wygląda połączenie elementów z mosiądzu, miedzi lub posrebrzanej powierzchni z drewnianymi elementami wewnętrznymi.

W draperiach ścian, okien i mebli popularne są wszystkie rodzaje pluszu, aksamitu i weluru. Wynika to z przyjemnych wrażeń dotykowych w kontakcie z tymi tkankami. Są one aktywnie wykorzystywane do okładania sof, foteli, puf, klasycznych krzeseł lub tafli.

W nowoczesnych projektach często używa się przedmiotów, które są bardziej zgodne z klasycznym stylem. Dotyczy to głównie sof i innych miękkich form mebli. Na przykład duża kanapa jest umieszczona na środku pokoju, często ma kształt kanciasty. To miejsce, ze stolikiem do kawy umieszczonym na sofie, stanowi środek salonu.

Ludzie często zdają sobie sprawę z tego, że ich dążenie do natury wykorzystuje przedmioty życia na wsi w postaci wiklinowych koszy, doniczek i innych elementów w projektowaniu domów. W tym roku wykorzystuje się również tapicerkę drewnianą, aby stworzyć wrażenie wiejskiego domu.

Dzisiaj, gdy całkowity Internet zastępuje komunikację międzyludzką na żywo, szczególnie ważne jest stworzenie wygodnego kącika do wspólnego spędzania czasu. To miejsce powinno być nowoczesnym salonem, w którym można odpocząć od codziennego zgiełku. Nie należy jednak zapominać o dążeniu do nowoczesnych trendów w aranżacji wnętrz o indywidualności tego pokoju. Każdy projekt powinien przede wszystkim uwzględniać twoje zainteresowania i preferencje.