Filtry do oczyszczania wody w gospodarstwie domowym w domu i mieszkaniu, w jaki sposób właściwie dobrać pod zlewem, pniem i dzbankiem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wysokiej jakości filtry do wody: który należy wybrać do użytku domowego

Pin
Send
Share
Send
Send


Zużycie wody niskiej jakości jest jednym z głównych czynników złego stanu zdrowia większości ludzi. Dlatego filtry do oczyszczania wody stały się powszechnym atrybutem większości mieszkań i biur. Różnią się zasadą działania, sposobem instalacji, stopniem i zakresem czyszczenia. Zrozumiemy, jakiego rodzaju filtr do wody wybrać w domu w różnych przypadkach.

Jakie są rodzaje filtrów?

Woda z kranu zwana piciem nie zawsze i nie wszędzie. Rozpacza nad czajnikiem, pogarsza smak nawet najbardziej wykwintnych potraw i napojów. W odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów rynek oferuje mnóstwo filtrów do uzdatniania wody.

Istnieje wiele modeli i typów, różniących się parametrami technicznymi i urządzeniem - jest coś do wyboru.

Mechanizm tego etapu jest dostępny we wszystkich typach nabojów. Oczyszcza wodę do minimum, ale eliminuje największe zanieczyszczenia mechaniczne (takie jak piasek), ułatwiając w ten sposób pracę następujących sekcji filtra wielostopniowego. Takie urządzenia są montowane przed rozprowadzeniem rur do kuchni i łazienki. Jeśli wodomierz jest zainstalowany na rurze wodnej, filtr jest zamontowany przed nim, tak aby delikatne urządzenie dozujące nie pękało z powodu wnikania dużych cząstek. Nowoczesne nowe budynki z reguły są natychmiast dostarczane z takimi filtrami. Jeśli ich nie ma, możesz łatwo rozwiązać problem, kupując niezbędne komponenty i instalując je przy pomocy specjalisty.

Zanim wybierzesz główny filtr wody, warto zwrócić uwagę na typ urządzenia. Niektóre mają samooczyszczającą się siatkę, z której spadające na nią cząsteczki są przemywane do specjalnej rury. Nie ma z nimi problemu. Dla innych taka funkcja nie jest zapewniona, a zatem, gdy urządzenie zostanie zanieczyszczone, będzie musiało zostać usunięte (usunięte) i oczyszczone, po uprzednim zablokowaniu wody.

Zawiera kamień, drewno lub węgiel aktywny. Urządzenie w postaci plastikowej kolby służy do neutralizacji chloru obecnego w wodzie z kranu, a także oczyszczania z zawiesiny mikroorganizmów. Jego zalety to przystępna cena, wysoki stopień oczyszczania wody, długa żywotność, uniwersalne zastosowanie, zarówno stacjonarne, jak i mobilne: w biurach, budynkach prywatnych lub mieszkalnych, poza miastem.

Dzbanek

Najmniej oscylacji powoduje problem, jak wybrać filtr wody typu dzbanek. Są to najbardziej popularne i proste urządzenia, które oczyszczają wodę z chloru, obce zapachy i częściowo ją zmiękczają. Zasób wymiennego wkładu wynosi od stu do pięciuset litrów (dla różnych producentów jest inny, określona objętość jest podana na opakowaniu). Dla jednej lub dwóch osób wkład z zasobem trzystu litrów wystarczy na dwa do trzech miesięcy. Popularność tego typu filtra wynika z wielu zalet:

  • niezwykle prosta obsługa, która nie wymaga specjalnej kontroli;
  • mobilność i zwartość (można zabrać ze sobą w podróż lub podróż, mieszkanie nie zajmuje dużo miejsca, można postawić dzbanek nawet na parapecie, jeśli nie ma innego miejsca);
  • nie jest wymagane połączenie z systemem zaopatrzenia w wodę;
  • przystępne ceny dzbanka i wymiennych wkładów.

Wady: bardzo niski stopień oczyszczenia, mała jednorazowa objętość oczyszczonej wody (do dwóch litrów).

To rodzaj filtrów dzbankowych, prezentowanych w formie kompaktowych urządzeń. Dysze są zużywane bezpośrednio na kran z wodą przed wybraniem przefiltrowanej cieczy i usuwane pod koniec procesu. Dla osoby, która zastanawia się, jak wybrać filtr do oczyszczania wody poza mieszkaniem lub w domu, mobilność będzie decydująca, system będzie kompaktowy (można zabrać go do domku, do pracy lub w podróż służbową, a zajmuje bardzo mało miejsca) i przystępną cenę.

Chociaż występuje minus - powolność (nie więcej niż pół litra wody jest filtrowane na minutę). Dlatego, gdy używa się urządzenia w domu, konieczne jest zapewnienie stałych pojemników do przechowywania rezerwy oczyszczonej wody, na przykład przed przygotowaniem rodzinnego obiadu lub w przypadku nieplanowanego picia herbaty.

Filtry przepływowe

Bardziej złożona opcja, zainstalowana na zlewie lub pod nią, składa się z dwóch lub trzech kolb do różnych celów.

Najtrudniejszy, drogi, ale niezawodny i najlepszy na dzień dzisiejszy rodzaj filtrów do oczyszczania wody. Czyści wodę w 98-99%, zmiękcza ją, usuwa nadmiar chloru, żelaza, bakterii, wirusów, zapachów. W razie potrzeby możliwe jest zainstalowanie dodatkowego kranu w zlewie dla przefiltrowanej wody.

Z założenia system przypomina przepływowe filtry sorpcyjne, ale ma dodatkowe węzły. Na wspólnej konsoli montowane są od jednego do czterech (w segmencie premium segmentów) modułów filtrów. Moduł jest plastikowym pojemnikiem z wkładami filtracyjnymi wewnątrz. Każdy z nich specjalizuje się w konkretnej pracy. Główne filtry:

  • do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych, zwykle wykonanych z polipropylenu;
  • z sorbentem węglowym do usuwania związków organicznych, soli metali ciężkich, smaku i zapachu chloru;
  • z aktywnym odczynnikiem, który usuwa żelazo rozpuszczone w wodzie.

Ponieważ filtr bezpośrednio oddziałuje z wodą, musi być również prawidłowo wybrany. Powinien być wykonany z przyjaznych dla środowiska materiałów, które nie mają toksycznego zapachu. Aby sprawdzić jakość, poczuj zapach plastikowego filtra i wszystko stanie się jasne.

Eksperci nie radzą używać kasety po wyczerpaniu jej zasobów: pieniądze zostaną zaoszczędzone, ale zdrowie pogorszy się, ponieważ woda nie będzie właściwie czyszczona.

Filtry wodne podłączone do źródła wody powinny mieć obudowę wykonaną z trwałych, niezawodnych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest plastik wypełniony szkłem.

Pin
Send
Share
Send
Send