LED, neonowe lub punktowe kinkiety, dekoracyjne światła i niszowe taśmy w sypialni, kuchni, przedpokoju i łazience - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Oryginalne oświetlenie ścienne LED w nowoczesnym wnętrzu (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Oświetlenie ścienne LED to modne i niezwykłe rozwiązanie dla wnętrza. Ta ciekawa nowość jest używana z przyjemnością przez projektantów. Ogromną zaletą taśm LED jest bezpieczny tryb pracy ze względu na niskie napięcie. Diody LED są przymocowane do ściany za pomocą małych uchwytów lub lepkiej powierzchni. Plus fakt, że taśma może być instalowana niezależnie, bez pomocy specjalistów.

Jakie są główne cechy diod LED? Po pierwsze, przyciągają uwagę, w ciemności wyglądają pięknie i tworzą intymną, najbardziej komfortową i relaksującą atmosferę. Po drugie, oświetlenie ścian z cegły, pionowe powierzchnie przestrzeni roboczej i mieszkalnej, wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, pomaga osiągnąć efekt różnorodności, tworzy głębię przestrzeni, zwiększa objętość nawet małego pokoju. Po trzecie, oświetlenie LED zużywa niewiele energii i działa bez przerwy przez długi czas.


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-2

Gdzie jest używany?

Oświetlenie LED jest szeroko stosowane w handlu (znaki, witryny sklepowe), rozrywce i rozrywce (kluby nocne, restauracje), a także do stworzenia przytulnego wnętrza domu. Dziś, przy użyciu taśm LED, zasłon, schodów, listew przypodłogowych, półek szklanych, niższych poziomów szaf, kominków z gipsowego kartonu, zagłówków, systemów garderoby, łazienek, obszarów roboczych w kuchni, okapów, sufitów, nisz i rozciągliwych ścian. Fantazja na temat używania oświetlenia LED jest nieograniczona, a podświetlane panele są dość powszechne.

Dekorowanie sufitów napinanych, nisz, ścian z płyt gipsowo-kartonowych i cegieł z taśmą LED to świetna alternatywa dla zwykłych lamp, żyrandoli i kinkietów, może zastąpić lampy do oświetlania ścian. Obecnie diody LED należą do najbardziej poszukiwanych urządzeń emitujących sztuczne światło. Ich popularność wynika z cech konstrukcyjnych i zalet:

  • niska cena;
  • ergonomia;
  • umiejętność ukrywania elementów funkcjonalnych;
  • łatwa instalacja;
  • szybka instalacja;
  • możliwość zmiany lokalizacji diod LED za pomocą specjalnego kleju;
  • bezpieczeństwo, ponieważ taśma nie stwarza zagrożenia pożarowego;
  • taśma LED praktycznie nie nagrzewa się;
  • elastyczność taśmy pozwala umieścić ją poza pudełkiem;
  • dekoracyjne światła mogą zmieniać kolory, tworząc niezwykłą i intrygującą przestrzeń.

Taśma LED wygląda pięknie, jeśli przyciąga teksturowaną ścianę z cegły. Takie oświetlenie doskonale pasuje do wnętrza stylów high-tech i loft. Drugi styl jest typowy dla pomieszczeń o szorstkich, nieotynkowanych ścianach z płyt gipsowo-kartonowych. W tym wnętrzu należy stosować ukryte światła zimnej diody LED (odcienie ultramaryny lub szmaragdu).


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-5


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-6


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-7

Dekoracja niszowa

Nisze we wnętrzu są wyposażone nie tylko w ścianę. Na przykład oświetlenie LED może podkreślić jeden z poziomów konstrukcji sufitu gipsowego. Nowoczesne wnętrza sugerują kolejne nietypowe rozwiązanie - podkreślając niszę w podłodze. Wgłębienia w ścianie mogą być oświetlone punktem lub skalą. Do oświetlenia ogólnego używane są linijki LED. Często w niszach jest zainstalowane matowe lub przezroczyste szkło, za którym znajduje się dioda LED.


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-8


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-9

Jeśli konieczne jest oświetlenie sufitu, na obwodzie należy przymocować pudełko z płyt gipsowo-kartonowych lub zastosować konstrukcję rurową. Źródło światła jest zamontowane otwarcie lub taśma jest ukryta w niszy poprzez przymocowanie jej do bocznej ściany skrzynki (ukryta instalacja). Taśma LED - to ostatni etap projektowania wnętrz. Nie przenosi ładunku, można go łatwo zdemontować. Portale sztucznych kominków, półki w ścianie z płyt gipsowo-kartonowych, łukowate otwory mogą również pełnić funkcję nisz. Pamiętaj, że w ciemnej niszy oświetlenie w ścianie wygląda magicznie.


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-10


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-11

Podświetlane ściany

Ultranowoczesne ścianki stretchowe z oświetleniem - najnowsza nowość trendowa w aranżacji wnętrz. Z jego pomocą możesz uzyskać ciekawy i fantastyczny efekt wizualny. Powstaje dzięki grze świetlnej stworzonej przez najnowocześniejszy sprzęt. W opracowywaniu architektonicznych części wnętrza (łuki, rowki, nisze, wystające elementy) projektant-projektant uwzględnia system oświetlenia. Nowoczesne wnętrze jest nie do pomyślenia bez niezwykłego oświetlenia. Diody LED podkreślają elegancję przestrzeni, jeśli są właściwie i prawidłowo ustawione.


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-12


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-13

Jeśli chcesz, aby znajome otoczenie pokoju było odtwarzane w inny sposób, spróbuj wyróżnić idealnie płaskie ścianki naciągu za pomocą diod LED. Praktyka stosowania oświetlenia LED we wnętrzu jest obowiązkowym elementem interesującego projektu. Za pomocą sztucznych źródeł światła możliwe jest podkreślenie niestandardowych cech osobowości właściciela i jego statusu społecznego.


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-14


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-15

Dziś modni projektanci wnętrz oferują swoim klientom wyrafinowane i wielopłaszczyznowe projekty urządzeń LED, które są punktem kulminacyjnym stylu całego mieszkania lub oddzielnego pomieszczenia. W swojej pracy projektanci używają bezpiecznych taśm RGB, które są montowane w niszowej ścianie suchej zabudowy na całym obwodzie. Nowoczesne metody oświetlające naprężoną ścianę tkaniny pozwalają tworzyć różnorodne kształty geometryczne, kształty, kolory.

Oświetlenie ściany za pomocą taśmy LED pomaga oświetlić pomieszczenie wokół obwodu, podkreślając najkorzystniejsze elementy wystroju, rysunki na ścianie, jej teksturę i ogólny wystrój. Osobliwością tego rozwiązania jest to, że intensywność, jasność i gama kolorów mogą być regulowane niezależnie za pomocą pilota, jeśli jest to przewidziane podczas instalacji.


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-16


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-17


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-18

Ogromnym plusem oświetlenia ściennego jest równomierny poziom jasności, efekt naturalnego światła, możliwość tworzenia iluzji nieważkości oświetlanych obiektów (zdjęcia, telewizor, zdjęcia). Ponadto oświetlenie LED jest ekonomiczne, podkreśla zalety i ukrywa wady wnętrza! Projektanci chętnie korzystają z diod LED, ponieważ tworzą piękne pasemka i niezwykłą grę światła. Chcesz stworzyć wizualną iluzję głębokości ściany z płyt gipsowo-kartonowych? Zainstaluj taśmę w istniejącym zagłębieniu.


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-19


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-20

Wybór koloru LED zależy od ogólnego wnętrza, osobistych preferencji i celów. Jeśli w pokoju dominują jasne, beżowe odcienie, priorytetem jest białe oświetlenie ścian w mieszkaniu.


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-21


originalnaya-svetodiodnaya-podsvetka-sten-v-sovremennom-interere-23-foto-22

Obecnie istnieje możliwość montażu diod LED o różnych trybach intensywności i emitowanych odcieniach światła. Projektanci wykorzystują podświetlenie LED również dlatego, że działa bez przerwy i służy przez około dziesięć lat. Diody LED emitują miękkie, jednolite, jasne światło. To idealne rozwiązanie dla nowoczesnego domu!

Pin
Send
Share
Send
Send