Płytki chodnikowe do ścieżek w kraju, plastiku lub gumy, typy i opcje układania, jak wybrać materiał - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytki chodnikowe do ogrodnictwa: funkcje i zalety (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Płytki chodnikowe do domków letniskowych - jeden z najważniejszych rodzajów wykończeń ścieżek ogrodowych - mają doskonałe właściwości dekoracyjne i eksploatacyjne i są udane w projektowaniu fasady wiejskiej różnych stylów. Dzięki dobrze dobranej opcji produktu łatwo jest zaaranżować okolicę, położyć ścieżki, wybrać platformy, stworzyć przytulną i kolorową atmosferę w daczy.


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-2

Rodzaje płyt chodnikowych

Istnieje ogromna różnorodność tej powłoki: płyty chodnikowe dla torów w kraju są klasyfikowane według składu, metody produkcji, kształtu i rozmiaru, funkcji aplikacji i innych parametrów.

Cementowa Płytka Piasek

Skład surowcowy obejmuje cement i wodę, jako wypełniacz stosuje się pokruszony kamień lub żwir. Produkowane przez różne technologie.


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-4


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-5

Hyperpress - technologia zapewnia zagęszczenie masy betonowej pod wpływem ciśnieniowej prasy hydraulicznej. Na podstawie zautomatyzowanej produkcji możliwe jest wytwarzanie nawierzchni w możliwie najkrótszym czasie, co ma pozytywny wpływ na ostateczny koszt produktu.

Odlewanie wibrujące jest najłatwiejszym sposobem wytwarzania wykończeń nawierzchni i odbywa się w warunkach domowych. Plastikowe lub metalowe formy są zalewane betonem i pozostawione do ubicia na stole wibracyjnym. Dalsze formy umieszcza się w komorze suszącej. Technologia jest atrakcyjna ze względu na dostępność produktu końcowego, ale produkt nie ma specjalnej wytrzymałości. Płyty chodnikowe Vibrocast nie wytrzymują dużych obciążeń, nie są używane do układania nawierzchni publicznych o dużym natężeniu ruchu. Produkt jest odpowiedni w aranżacji ogrodów i obszarów podmiejskich.

Wykończenie cementowo-piaskowe charakteryzuje się średnią mrozoodpornością, w zależności od metody produkcji modelu, parametr ten zmienia się w zakresie 200-300 cykli. Żywotność wykończeń vibrocast średnio - 10 lat, wibroprasowane - 30 lat.


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-6


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-7

Płytki klinkierowe

Jeśli martwisz się problemem, jak wybrać płyty chodnikowe do ogrodnictwa, zwróć uwagę na klasyczną okładkę krajobrazów ogrodowych. Łupki łupkowe i torfowe są wykorzystywane do produkcji wykończeń klinkieru. Kompozycja jest wypalana w wysokiej temperaturze przez dłuższy okres czasu, następnie tworzy się materiał, który ma unikalne właściwości.


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-13


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-14


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-15

Różnorodność form i kompozycji

Zmienność form wapienia dla krajobrazu wiejskiego jest imponująca:

  • skład ceglany - być może najpopularniejszy układ chodników ogrodowych. Łatwo jest tworzyć oryginalne ozdoby i obrazy z płytek dzięki optymalnemu rozmiarowi i palecie rozwiązań kolorystycznych;
  • płyty chodnikowe - chodnik - kwadratowy analog poprzedniego modelu, najlepiej pasuje do chaty w stylu retro na zewnątrz;
  • cewka - dzięki wypukłej geometrii kompozycja przypomina cewki leżące na powierzchni. Powłoka wytrzymuje imponujące obciążenia, ma gęste szwy interglacjalne i powierzchnię antypoślizgową;
  • sześcioboczna figura - imitacja plastrów miodu, naturalny kolor nawierzchni wygląda poważnie na zewnątrz ogrodu;
  • krata trawnikowa - skład gleby jest umieszczany w betonowych ogniwach. Projekt ma znaczenie w projektowaniu krajobrazu i jest płaską i gęstą podstawą z powłoką roślinną, zgodną ze środowiskiem naturalnym.


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-16


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-17

Nie mniej interesujące są takie wersje płytek, jak kwiat, klon, pajęczak, siatka. Oryginalne modele produktów są pożądane w aranżacji stylowych fasad, w których odpowiednie są elementy akcentujące w postaci ekskluzywnego pokrycia ścieżek ogrodowych.


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto.jpeg">


trotuarnaya-plitka-dlya-dachi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-18

Zanim wybierzesz płyty chodnikowe do ogrodnictwa, powinieneś wyjaśnić średnią wartość rynkową wybranego modelu. Nie należy przepłacać za świadomość marki, jednocześnie nie należy ścigać niskich cen. Wybierz spośród certyfikowanych produktów, ponieważ produkt wykonany zgodnie z GOST ma wysokie właściwości użytkowe.

Pin
Send
Share
Send
Send