Ręczna kosiarka spalinowa, elektryczna, akumulatorowa i mechaniczna, przegląd widoków i ocen najlepszych modeli dla chaty, jak wybrać mocny trymer - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kosiarka w ogrodzie: jak wybrać?

Aby dowiedzieć się, która kosiarka jest lepsza, musisz określić niezbędne możliwości urządzenia:

 • ilość kolekcji na trawę;
 • czy potrzebujesz opcji wypuszczenia po stronie sprzętu;
 • planujesz ściółkować ziemię;
 • jaka będzie szerokość uchwytu, będzie optymalna itd.

Rozważ główne kategorie urządzeń.

Typy kosiarek

Kosiarka może być elektryczna, benzynowa i mechaniczna. Najlepsze opcje są dla każdego typu modelu, który pomaga poradzić sobie nawet z bardzo trudnymi obszarami trawy. Musisz tylko zdecydować, które źródło zasilania jest bardziej opłacalne i wygodne.

Elektryczna kosiarka

Najlepsze modele takich analogów nie ważą zbyt wiele, nie trzeba ich regularnie uzupełniać. Jednak urządzenia ogrodowe mogą idealnie przycinać trawę tylko na płaskim odcinku. Obecność różnic wysokości, rowów lub dołów będzie utrudniać przetwarzanie jakości. Główną zaletą urządzenia jest niski poziom hałasu, zwrotność i przyjazność dla środowiska. Szereg modeli wyposażonych w funkcję ochrony przed przegrzaniem.

Elektryczne kosiarki do trawy nie zawsze są wygodne w użyciu. Na przykład, roślinność może być przetwarzana tylko tam, gdzie jest wystarczająca długość drutu. Ponadto urządzenia nie wolno obsługiwać, gdy pada deszcz na zewnątrz. Te narzędzia ogrodowe są przeznaczone do małych powierzchni o płaskiej powierzchni, ponieważ są wyposażone w silniki średniej i niskiej mocy. Ich waga jest niewielka, więc operacja będzie wygodna dla kobiet, starszych konsumentów i nastolatków.

Wiele urządzeń jest wyposażonych w akumulator do autonomicznej pracy. Takie jednostki mogą stać się asystentami do przetwarzania małych obszarów, ponieważ czas ładowania dla dużego obszaru nie jest wystarczający. Zaletą jest brak gazów z układu wydechowego i konieczność monitorowania przewodu zasilającego.

Benzyna do kosiarek

Charakterystyka techniczna tego urządzenia jest znacznie wyższa. W opisie producenta wskazano, że urządzenie ma szeroki uchwyt (ponad 40 cm). Jednak urządzenia benzynowe są bardzo głośne. Stosowanie kosiarek do trawy wymaga emisji spalin.

Podczas jednego przejazdu tego typu sprzęt kosi około 50 cm chwastów. Tankowanie zbiornika paliwa trwa około 1 godziny ciągłej pracy. Komponenty wielu modeli obejmują słuchawki. Waga takiej jednostki jest znaczna, co tłumaczy obecność dużej kolekcji ziół. Procedura koszenia jest utrudniona, a konserwacja urządzeń zasilanych gazem jest bardziej kłopotliwa.

Mechaniczna kosiarka

Jest to najcichszy model, który nie potrzebuje żadnych źródeł zasilania. Praca odbywa się kosztem wysiłków użytkownika bez hałasu. Jeśli strona ma się stale troszczyć, korzystanie z takiego sprzętu nie będzie trudne.

Gdy obszar nie jest rozległy, a teren jest odpowiedni, najlepszym rozwiązaniem będzie pozyskanie analogów elektrycznych. Będą działać kosiarki do trawy zasilane bateryjnie.

Wybór kosiarki do trawy

Do regularnej konserwacji niezbędna jest kosiarka do ogrodu. Jego zastosowanie jest istotne dla miejskich alejek, parków i ogrodów. Oczywiście możesz poradzić sobie ze zwykłym ukośnym. Jednak obsługa dużych obszarów za pomocą takiego narzędzia byłaby zbyt wyczerpująca.

Aby uzyskać piękny trawnik, trawa powinna mieć taką samą wysokość. Nie wszyscy właściciele mogą sobie pozwolić na wykorzystanie nieporęcznego urządzenia. W tym przypadku optymalnym modelem jest mechaniczna kosiarka do trawy.

Mierzeja lub trymer nie będą w stanie zapewnić jednolitego przetwarzania. Cechy takiego urządzenia umożliwiają opanowanie jego użycia nawet dla początkującego. Jeśli zwykłe koszenie trwa cały dzień, taka sama ilość pracy zostanie wykonana w ciągu kilku godzin.

Kosiarka ręczna jest pozytywnie charakteryzowana przez klientów. Prosta konstrukcja kosi trawę z jakością i gładkością. Jedyną różnicą jest to, że urządzenie będzie wymagało wysiłku fizycznego. Mechaniczna kosiarka jest idealna, jeśli potrzebujesz poradzić sobie z małym trawnikiem.

Porównawcze cechy benzyny i urządzeń elektrycznych

Rozważ możliwości każdej jednostki i porównaj je.

 • Przenieś. Samobieżna kosiarka zaprojektowana do obsługi dużych powierzchni. Jego ruch odbywa się za pomocą silnika, a użytkownik po prostu kieruje jednostkę w pożądanym kierunku. Jeśli silnik obraca tylko ostrza, musisz samodzielnie przenieść urządzenie.
 • Szerokość powierzchni roboczej. Stosowanie kosiarek do trawy zależy od ich parametrów. Dla płaskich prostokątnych lub kwadratowych wykresów optymalny będzie model z maksymalną wartością szerokości cięcia. Podczas przetwarzania w pobliżu krzewów, łóżek i granic warto przyjrzeć się wąskim analogom.
 • Wydajność. Potężna kosiarka z łatwością poradzi sobie z wysoką i twardą trawą. Jest to również konieczne w przypadku dużych obszarów. Jeśli używane jest słabsze urządzenie elektryczne, spowoduje to awarię kosiarki. Urządzenie benzynowe po prostu zatrzymuje się.
 • Bezpieczeństwo Pod względem bezpieczeństwa oba typy jednostek mają wady. Urządzenie, które działa na paliwo, minus z powodu spalin. Brak analogu elektrycznego polega na tym, że nie można go używać w warunkach mokrej pogody. Jeśli urządzenie nie jest traktowane niedbale, kabel może zostać uszkodzony. Jeśli jednak postępujesz zgodnie z instrukcjami, podczas korzystania ze sprzętu elektrycznego, zabieg należy wykonywać w gumowych butach.
 • Trwałość Kosiarka do trawy z mocnym futerałem będzie służyć dłużej. Przy wyborze metalu i tworzywa sztucznego należy preferować pierwszy rodzaj materiału, ponieważ tworzywo sztuczne jest mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jednak taka jednostka wymaga regularnej konserwacji, która wyeliminuje występowanie korozji.
 • Cechy działania. Wybór kosiarki musi uwzględniać tryb pracy. Cięte trawy można po prostu wyrzucić. W takim przypadku wymagane jest dodatkowe czyszczenie. Kolektor sprzętu uniknie tego. Plastikowe pojemniki są łatwiejsze do czyszczenia, a torba z tkaniny zajmuje mniej miejsca.
 • Ściółkowanie Możliwość rozdrabniania ciętej trawy pozwala równomiernie pokryć leczony obszar naturalnym i wysokiej jakości nawozem.

Niewątpliwie sprzęt paliwowy ma znacznie więcej możliwości. Poradzi sobie tam, gdzie analogi elektryczne nie mogą.

Ocena kosiarek benzynowych

Większość właścicieli wiejskich domów marzy o pięknym trawniku. Najlepszą dostępną opcją jest silnik benzynowy z własnym napędem kosiarki. Ocena najlepszych jednostek ogrodowych pozwoli poradzić sobie ze wszystkimi niuansami.

Hałas

Rozważając modele, ważne jest, aby skupić się na poziomie mocy. Zwiększenie tej charakterystyki oznacza, że ​​kosiarka będzie bardziej wydajna. Jednak takie urządzenia emitują imponujący hałas, który staje się przeszkodą.

Moc

Maksymalne poziomy mocy zwiększają ryzyko złamania. Jeśli kamień dostanie się na przykład do silnika, a kontrola zakleszczonych ostrzy będzie trwała, będzie to wynik odkształcenia wału i pęknięcia piasty, aw konsekwencji nieodpowiedniego mechanizmu.

Kosiarka do trawy wysokiej o maksymalnym poziomie mocy 6-7 litrów. c. - bardzo skuteczne narzędzie do użytku domowego.

Poziom koszenia

Do traktowania obszarów wiejskich należy wybrać jednostki z funkcją regulacji wysokości skosu. Narzędzia do kół mogą mieć możliwość ręcznej lub mechanicznej zmiany biegów. Pierwsza opcja polega na wykonywaniu czynności przy wyłączonym silniku. W samojezdnych kosiarkach koła są przestawiane lub dźwignie są regulowane, co odpowiada im. W drugim przypadku zmiana wysokości następuje, gdy urządzenie jest włączane przez naciśnięcie specjalnej dźwigni.Cena

Koszt narzędzi benzynowych jest różny. Wpływ na to ma marka. Oczywiście zakup produktu od znanego producenta gwarantuje jakość i brak uszkodzeń. Wśród nich są takie firmy jak Bosch, Makita, Honda i Huskvarna. Liderami pod względem sprzedaży, które znajdują się w rankingu najlepszych kosiarek do trawy, są marki Viking, Kraftsman i Stig. Różnią się od chińskich dostawców powszechnością centrów usług.

Niższy limit ceny urządzeń wynosi około 12 tysięcy rubli. Koszt zależy od wielkości i mocy silnika, szerokości i obszaru koszenia bezpośrednio.Jak wybrać kosiarkę do trawy?

Konieczne jest wybranie modelu do zastosowania w daczy, biorąc pod uwagę kryteria, według których kosiarki są badane:

 • Różnorodność trawy. Jeśli roślinność na tym terenie jest miękka, wówczas zwykła kosiarka do przycinania trawy nadaje się do koszenia. Do przetwarzania chwastów wysokich i silnych optymalnie używaj potężnego urządzenia benzynowego.
 • Ulga. Jeśli na stronie jest dużo rowków, kopców i drzew, powinieneś wybrać trymer. Jednostki kół zapewniają szybkie przetwarzanie równych i dużych powierzchni.
 • Rozmiar Praca na małych trawnikach nie wymaga potężnego urządzenia. Mechaniczna kosiarka doskonale radzi sobie z tym zadaniem. Do wydajnego cięcia dużych ilości trawy niezbędny jest model wyposażony w koła.
 • Nawóz. Jeśli ziemia w daczy jest ściśnięta, sprzęt jest wyposażony w młyn, aby ułatwić ten proces. Aby użyć trawy do karmienia zwierząt gospodarskich, potrzebne jest pudełko do zbierania.
 • Elementy tnące. Jednostki mogą być wyposażone w różne rodzaje noży. Pochodzą z dwoma i czterema ostrzami. Ostrze porusza się w płaszczyźnie poziomej. Długość części tnących jest bezpośrednio związana z szerokością cięcia. Im większa, tym wyższa wydajność. Najlepsze kosiarki do trawy minimalizują zużycie energii przez właściciela dzięki temu parametrowi.

Aby uzyskać serwis gwarancyjny i wymianę, warto kupić narzędzie w wyspecjalizowanych punktach sprzedaży. Ważne jest, aby pamiętać, że nie musisz próbować wycinać wszystkich chwastów na raz. Bezpieczne koszenie oznacza fazę 1/3 wysokości trawy. Trawnik nie pogarsza się tylko wtedy, gdy ten warunek jest spełniony. Ignorowanie zalecenia często powoduje zażółcenie pokrycia obszaru.