Perłowa farba ścienna Akrylowa biała z piaskiem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Masa perłowa do ścian: tajemniczy połysk (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niezwykłe tajemnicze wnętrze można stworzyć malując ściany farbą perłową. Specjalny pigment zawarty w jego kompozycji załamuje światło słoneczne, dlatego w różnych porach dnia i przy różnym oświetleniu ściany będą nieco inne. Niektórzy ludzie lubią tęczowy efekt, który tworzy perłową farbę na ścianach, inni podziwiają zdolność materiału do naśladowania skóry kameleona.

Skład

Farba perłowa wykonana jest z pigmentu, wody i żywicy akrylowej. Podstawą pigmentu jest masa perłowa pozyskiwana z muszli lub łusek ryb. Jest kruszony na proszek i rozpuszczany w przyjaznej dla środowiska żywicy akrylowej. Szybko schnie, nie emitując szkodliwych substancji. W kompozycji znajduje się alkohol etylowy, więc farba z efektem masy perłowej rozcieńczona wodą. Farba ma wysoką przyczepność (to znaczy wytrzymałość, przyczepność) do materiałów, na które jest nakładana. Pomalowana powierzchnia zachowuje atrakcyjny wygląd przez długi czas.


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-2

Czym jest masa perłowa?

Proszek z pigmentem odbijającym światło jest rozcieńczany barwnikami na bazie wody, zwykle akrylowymi. Im większa koncentracja, tym silniejsze i bardziej zróżnicowane będzie załamanie światła. Pigment występuje w postaci proszku, pasty lub gotowej emalii. Są one również dodawane do lakieru lub wosku. Ale praca z nim wymaga umiejętności, w przeciwnym razie grudki i „nierówna” nierówna struktura pojawiają się w procesie mieszania. Jest dobrze, ponieważ jest zmieszany z dowolną farbą akrylową, a kolor i nasycenie można regulować według potrzeb.


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-5


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-6

Masa perłowa jest uniwersalna

Większość tynków dekoracyjnych zawiera już składniki z masą perłową lub pigment jest dodawany do farby tynkowej.

Szczególnie udana jest powłoka ciepłych tonów. Powstał pigment, dzięki któremu powierzchnia dekoracyjna nie oślepia jasnymi odcieniami nawet w bezpośrednim słońcu, a wraz ze zmianą punktu widzenia tęcza stopniowo zmienia się w zamglenie.

Ziarna perłowe są pomalowane na żółto lub złoto. Daje miękkość, aksamitną.


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-9


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-10

Przepełniona farba nie boli

Dodatek masy perłowej nie pogarsza podstawowych właściwości emalii akrylowej. Specjalne komponenty tworzą dodatkową ochronę (antykorozyjną, przeciwgrzybiczną lub przeciwpoślizgową) bez zmniejszania efektu dekoracyjnego.

Farba z efektem masy perłowej jest trwała, odporna na czynniki naturalne. W tym celu wybierany jest ostateczny wystrój wnętrza lub elewacji.

Istnieje jednak wyjątek. Tylko w dekoracji wnętrz z wykorzystaniem masy perłowej z efektem złota. A najlepiej nie na ścianach od strony słonecznej - pod wpływem ultrafioletowych złocistych zaniknięć tła, nalotów. Znacznie mocniejsze srebro. Ta masa perłowa zdobiła wnętrza i zewnętrzne powierzchnie budynku.


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-11


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-12

Wystrój jest inny

Do tynku dekoracyjnego dodaje się farbę akrylową z masą perłową. Stosunek liczby masy perłowej i lakieru daje inny efekt dekoracyjny. Przewaga lakieru rozprasza światło bardziej i wydziela jeden odcień. Imponująca warstwa lakieru umożliwia jedynie lekki blask warstw.

Dominacja perłowej farby w lakierze tworzy jaśniejszą i głębszą grę. Kolor farby jest na uboczu, daje tylko pożądany odcień błyszczącej powierzchni. Jednak nadmiar blasku lub połysku jest żmudny dla oczu i umysłu, dlatego w ten sposób akcentowane są poszczególne elementy wnętrza lub małe segmenty ścian lub sufitu.

Z lekkim dodatkiem masy perłowej w lakierze, powierzchnia gra z nowymi odcieniami i kolorami. Masa perłowa nadaje delikatny, tajemniczy połysk, tworząc harmonię i komfort.

Eksperymentując, zawsze możesz wybrać odpowiednią opcję dla siebie.


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-13


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-14


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-15

Malowanie i tonowanie: co robić?

Farba z efektem masy perłowej jest nakładana zwykłymi narzędziami malarskimi.

 • Wałek, najlepiej futro, z cienką krótką drzemką jest wygodny do dekoracji dużych powierzchni. Rysunek jest szorstki, wytłoczony, ale dla dużego formatu proporcjonalnie zwiększa połysk tekstury. Farba jest rozprowadzana szybko i równomiernie.
 • Gąbka - pianka pozwala uzyskać piękne plamy na powierzchni. Farbę nanosi się naciskając lub wykonując ruch okrężny.
 • Szczotka służy do malowania małych powierzchni: połączeń ścian i sufitów, trudno dostępnych lub trudnych do wypukłości segmentów. Rysuje z perłowymi indywidualnymi fragmentami, na których chce skupić uwagę (klatki, mały przedmiot kompozycji).
 • Pistolet natryskowy wypełniony jest gotową kompozycją zawierającą nie więcej niż 40% wody. Przy wyższej zawartości wody farba nie zachowuje się dobrze, właściwości ochronne (na przykład antykorozyjne) ulegają pogorszeniu.
 • Pędzel (lub pędzel) z wystarczająco sztywnym włosiem daje teksturę podobną do przelewu pióra ptaka.
 • Łopatka tworzy prostą strukturę tynku dekoracyjnego.


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-16


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-17


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-18

Jak nakładać powłokę?

Perłowa farba do ścian jest nakładana przy użyciu tej samej technologii, co inne kompozycje akrylowe. Główne kroki to:

 1. Powierzchnia do malowania jest dokładnie czyszczona z brudu i innych warstw, myta, suszona. Pęknięcia na drzewie są wypełnione, beton otynkowany.
 2. Powierzchnia jest zagruntowana, całkowicie wysycha.
 3. Farba jest stosowana; Aby uzyskać wynik jakości, tworzone są dwie warstwy.
 4. Jeśli tylko część powierzchni zostanie pomalowana, niepomalowany obszar jest pokryty taśmą maskującą w czasie pracy i suszenia.

Proces ten nie jest zbyt skomplikowany i dzięki pewnym umiejętnościom można go wykonać niezależnie.


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-19


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-20

Wydmy w twoim domu

Farba perłowa z piaskiem jest bardzo interesująca do dekoracji. Wybierają go fani stylu orientalnego, klasycznego, techno. Ale w przeciwieństwie do tynku dekoracyjnego, taka farba podkreśla wszystkie wady ścian: oczywiste wady, nieprawidłowości. Dlatego etap przygotowawczy jest szczególnie ważny - ściany powinny być całkowicie płaskie i gładkie.

Włożyli dwie warstwy gleby: akrylową głęboką penetrację i specjalny kwarc. Wałek rozprowadza podłoże farby wybranego koloru. Pędzel równomiernie położyć na ścianie niewielki piasek, po czym wygładza, tworząc niezbędny efekt dekoracyjny. Technologia nie jest zbyt skomplikowana, ale lepiej skonsultować się ze specjalistą.

Te proste wskazówki mogą pomóc tym, którzy są zainteresowani farbą z efektem masy perłowej:

 1. Pokój pomalowany ciemną lub neutralną farbą ożywi prosty, powtarzający się motyw (liście, figury, wzór). Wymagany szablon szablonu jest wykonany, na którym nakładana jest masa perłowa. Krótko wciśnięty w odpowiednie miejsce na powierzchni.
 2. Powłoka perłowa przyciąga kurz, nie lubi przeciągów.
 3. Jeśli podstawa, zwłaszcza farba nitro lub lakier, zostanie wybrana nieprofesjonalnie, masa perłowa szybko straci swój blask i połysk.

Perłowa farba do ścian jest bardzo piękna i estetyczna. Warto starać się udekorować właśnie taką powłokę w swoim domu. Migoczące ściany w pokoju wyglądają naprawdę tajemniczo i bogato. Wystrój jest nieskończenie zróżnicowany, a efekt nowości zostanie doceniony przez tych, którzy mają dość tradycyjnych gładkich powierzchni.


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-22


perlamutrovaya-kraska-dlya-sten-zagadochnoe-siyanie-23-foto-23

Pin
Send
Share
Send
Send