Tapety Sitodruk na ścianach, winylu, papierze i włókninach w kuchni wnętrzach lub halach, Jak przyklejać lekkie bryły i paski - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tapeta sitodrukowa: wybór, połączenie we wnętrzu, możliwość samodzielnego zastosowania rysunku (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Produkcja jest uważana za specjalną kategorię tapet winylowych: opiera się na tapetach z włókniny lub papieru, wykonywanych zwykle w wersji dwustronnej. Na podstawie umieszczony jest winyl, wzmocniony nitkami tkaniny. Następnie płótno jest przetwarzane za pomocą gorącej prasy, w wyniku czego uzyskuje błyszczącą powierzchnię z lekką ulgą. Popularne tapety z sitodrukiem imitują drewno, tynk strukturalny, skórę, kamień, aksamit, a często zewnętrznie, artykuły przypominają jedwabną tkaninę, takie warianty są ozdobione orientalnymi ornamentami i motywami kwiatowymi.


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-2

Reguły wyboru dla różnych pokoi

Tutaj decydującymi czynnikami są obszar i cel pomieszczenia, stopień jego oświetlenia.

Sztuczna jedwabna powierzchnia świetnie prezentuje się w sypialni - jest odporna na różne wpływy, ma delikatny połysk. Zaleca się regularną wentylację pomieszczenia, ponieważ materiały sitodrukowe nie pozwalają na przepływ powietrza. W przypadku małych obszarów lepiej jest wybrać jasne kolory, a teraz już szczyt mody, łącząc tekstury i kolory. Jeśli w małym pokoju znajduje się duże łóżko, projektanci zalecają dekorowanie ściany za zagłówkiem i sufitu w tym samym zakresie.

Producenci stale poszerzają gamę produktów, zwłaszcza linii papierowych, ponieważ są one bardziej popularne: opracowywane są nowe tekstury, poprawia się jakość. Tapety winylowe z sitodrukiem mają następujące zalety:

 • praktyczność - produkt nie boi się tarcia, nie pochłania zapachów, może być użyty do wykończenia sufitu;
 • odporność na wilgoć - możesz usunąć zanieczyszczenia wilgotną miękką szmatką;
 • prezentowalne - przy wklejaniu ścian połączenia są prawie niezauważalne, jedwabna powierzchnia i błyszczący połysk wyglądają bardzo korzystnie w sztucznym oświetleniu;
 • siła - powierzchnia nie rozciąga się i nie rozrywa, doskonale zachowuje swój kształt;
 • trwałość - żywotność przekracza 10 lat, tapety z sitodrukiem nie zbierają kurzu i nie boją się bezpośredniego światła słonecznego;
 • przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo - kompozycja nie zawiera substancji toksycznych, produkty nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów.


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-6


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-7

Nie można zignorować wad:

 • najpierw należy wyrównać ściany, jakość wyniku zależy od wyglądu tapety po sklejeniu;
 • grzyb może rozwijać się pod winylem, ponieważ nie pozwala na przejście powietrza, pod tym względem linijki z porowatym włókninowym podłożem są uważane za bezpieczniejsze;
 • podczas spalania materiał uwalnia toksyny;
 • tanie podróbki mają formaldehyd jako część; musisz być szczególnie ostrożny przy wyborze producenta;
 • sitodruk wyróżnia się wysokimi kosztami.


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-8


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-9

Pielęgnacja sitodruku

Wszystkie rodzaje tapet z sitodrukiem umożliwiają stosowanie środków czyszczących podczas czyszczenia na mokro. Zaleca się stosowanie preparatów żelowych, które są używane do mycia naczyń: nisko nasycony roztwór doskonale radzi sobie z brudem i tłuszczem, odciskami palców i rysunkami dla dzieci. Jeśli chcesz pozbyć się kurzu, możesz użyć odkurzacza o średniej mocy.


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-11


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto.jpeg">

Etapy tworzenia ekskluzywnego wnętrza: wskazówki mistrzów

Przed przystąpieniem do klejenia materiału dekoracyjnego, szczególną uwagę należy zwrócić na przygotowanie podłoża: konieczne jest usunięcie brudu, pleśni, grzybów i kurzu ze ściany, szlifowanie nierówności, szlifowanie i tynkowanie. Jeśli odpowiednio potraktujesz powierzchnię, później po zakończeniu prac naprawczych na powłoce nie powstają pęcherzyki i plamy - najczęstsze problemy, które pojawiają się po krótkim okresie używania tapety.


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-13


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-14

Wiedząc, jak skleić tapetę za pomocą sitodruku, każdy może samodzielnie wykonać całą pracę. Najpierw musisz przymocować płótno do ściany, aby określić wymaganą długość, dwa centymetrowe dodatki są pozostawione powyżej i poniżej. Pierwszy utwór staje się później wytyczną dla reszty, ponieważ wzór jest połączony wzdłuż niego.


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-2.jpeg">


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-15

Przycięty kawałek tapety jest starannie pokryty klejem (zwłaszcza po bokach iw rogach), pozostawiony do lekkiego wchłonięcia. Jeśli tapeta jest gruba, mieszaninę należy nałożyć na ścianę. Kawałki są przymocowane do końca, gumowy wałek jest używany do wyrównania powierzchni, są one przeprowadzane od środka do krawędzi. Nadmiar kleju pojawiający się w stawach musi być natychmiast usunięty.


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-16


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-17

Wreszcie, jeśli pomieszczenie charakteryzuje się wysoką wilgotnością, eksperci zalecają ochronę obszarów połączeń specjalną taśmą papierową (przykleja się pod szwami). Im szerszy walec, tym mniej potencjalnych obszarów problemowych powstaje. Klejenie tapety z sitodrukiem odbywa się bardzo szybko, po wyschnięciu materiał nie odkształca się i nie wydziela zapachów. Jeśli zwrócisz odpowiednią uwagę na rogi i ostrożnie odetniesz nadmiar, możesz wykonać całą pracę w ciągu zaledwie kilku godzin.


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-18


oboi-shelkografiya-vibor-sochetanie-v-interere-vozmozhnosti-sobstvennoruchnogo-naneseniya-21-foto-19

Pin
Send
Share
Send
Send