Zlew kuchenny, wanna i bateria umywalkowa - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Mikser z wysuwaną konewką: progresywne narzędzie kuchenne dla aktywnych użytkowników (22 zdjęcia)

Ze względu na mobilność ten element sanitarny otrzymał rozszerzoną funkcjonalność, która ostatecznie stanowiła gwarancję jego dużego popytu w nowoczesnych wnętrzach. Za pomocą długiego węża można wykonywać dowolne manipulacje wodą w komfortowych warunkach: od mycia naczyń, warzyw i owoców po szybkie napełnianie pojemników, które są daleko. Innowacyjna bateria kuchenna z wysuwanym podlewaniem idealnie pasuje do tych, którzy używają dużych lub sekcyjnych zlewów.Istota produktu

Standardowe baterie kuchenne mogą mieć wysoką lub średnią pozycję wylewki, dla wygody można je obracać w zależności od potrzeb - być może są to wszystkie ich zalety operacyjne. Ich zastosowaniu towarzyszy silny strumień wody, który obniża jakość i komfort pracy.

Baterie z wysuwanymi konewkami są wolne od takich problemów. Pozwalają one docenić wygodę prysznica, przeznaczonego do łazienki, w warunkach kuchennych, z ich pomocą można szybko przetworzyć trudno dostępne miejsca zlewu, delikatnie opłukać miękkie jagody, które zostaną po prostu zgniecione przy użyciu konwencjonalnego odrzutowca.Zalety zaawansowanej hydrauliki

Modele są przede wszystkim praktyczne, są prezentowane na rynku profili w dużej różnorodności. Producenci stale uzupełniają nowe linie produktów o elementy do ergonomicznej pracy. Wiele marek stosuje specjalną powłokę, która zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej na powierzchniach metalowych, co znacznie poprawia właściwości higieniczne produktów.

Długość chowanego węża w kranach może osiągnąć 120 cm, koniecznie jest długi mechanizm sprężynowy. Gospodyni ma opcję powrotnego strumienia, który przełącza normalny przepływ na prysznic i odwrotnie. Wąż może mieć oplot nylonowy, który zwiększa jego żywotność.

Innym skutecznym elementem ochronnym jest silikonowy aerator, który nie pozwala na gromadzenie się w locie, delikatnie łamiąc strumień. Dzięki innowacyjnym technologiom produkcji zapewnione jest mocne zamocowanie korpusu i dziobka, co eliminuje luz i przecieki w punktach połączenia. Ukryta śruba zastosowana do połączenia zapewnia estetykę produktu.

Cranbooks i naboje mają imponujący zasób operacyjny - około 500 tysięcy manipulacji „otwórz / zamknij”. Mieszalnik z przesuwną konewką jest odporny na wysokie ciśnienie i ostre zmiany temperatury, wszystkie wskaźniki dostarczania wody można tutaj łatwo regulować. Również użytkownicy są zadowoleni z szybkości i łatwości instalacji rozważanych modeli.Popularne modyfikacje mikserów

Najbardziej powszechnym rodzajem produktu jest wciągany wąż, który jest wyciągany z dziobka na określoną długość. Drugą popularną kategorią jest odmiana miksera, której dodatkowy element jest zamontowany po prawej lub lewej stronie baterii. Dysza z wężem pasuje dokładnie do tej części (ta druga, nawiasem mówiąc, może być wbudowana w blat lub zlew). Takie zmiany są dość zwarte, ponieważ wąż powraca do pierwotnego położenia po użyciu. Siatka nylonowa lub gumowa ochrona zwiększa wytrzymałość części.Odrębną klasę uważa się za półprofesjonalne baterie kuchenne, które różnią się od innych urządzeń mobilnych w ich konkretnej instalacji. Tutaj prysznic znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głównej wylewki i zainstalowana jest specjalna metalowa sprężyna podpierająca, która zabezpiecza konewkę nad blatem lub zlewem. Zaopatrzenie w wodę w takich produktach jest zauważalnie silniejsze niż zwykłe, dlatego są one aktywnie wykorzystywane nie tylko w życiu codziennym, ale również w branży restauracyjnej.

Zalecenia dotyczące wyboru najlepszego typu miksera z wysuwaną konewką

Aby zracjonalizować koszty hydrauliki, eksperci radzą wziąć pod uwagę następujące czynniki, które pomagają wybrać najbardziej dogodną opcję:

  • Jeśli przestrzeń robocza jest ograniczona lub w kuchni kompaktowy zlew, lepiej kupić dla niej małą baterię kuchenną z minimalnym zestawem funkcji. Średnia lub mała długość węża pozwala na łatwe pranie nawet dużych przedmiotów. Należy pamiętać, że model ten jest w stanie w pełni obsłużyć jedną i kilka misek jednocześnie.
  • Jeśli w kuchni zainstalowane są duże lub sekcyjne zlewozmywaki, w takich warunkach przydatna jest pół-profesjonalna mieszarka z wysuwaną konewką. Długi wąż jest potrzebny do pełnego przetwarzania dużych ilości żywności i naczyń, aby utrzymać miseczki w czystości, a dzięki silnemu naciskowi można szybko pozbyć się piasku i brudu.

Druga modyfikacja idealnie wpisze się w przestrzeń, urządzoną w nowoczesnym stylu modernistycznym.Przegląd mocnych i słabych stron elastycznej wydajności

Wady i zalety rozważanych mikserów można zidentyfikować na podstawie informacji zwrotnych od użytkowników, którzy nabyli już ultranowoczesne wyroby sanitarne. Zgodnie z opinią prawdziwych właścicieli produktu mają następujące pozytywne cechy:

  • bateria kuchenna z chowanym nawadnianiem może rozszerzyć obszar bezpośredniego dostępu do wody;
  • możesz łatwo przełączyć prysznic na dyszę i plecy, nie rozpraszając się dodatkowymi manipulacjami;
  • parametry zasilania w wodę są kompleksowo regulowane (od temperatury do wysokości wylewki);
  • Możesz napełnić kilka pojemników bez umieszczania ich na przemian w zlewie.W tym przypadku nie można zignorować istotnych wad:

  • tego typu produkty mają wysoki koszt, są znacznie droższe niż ich tradycyjny „kolega”;
  • niektóre modele są bardzo trudne do utrzymania: użytkownicy wpadają w osłupienie, nie wiedząc, jak oczyścić osad wapienny, tłuszczowy i błotny, cząsteczki jedzenia ze źródła;
  • specyficzny wygląd nie zawsze jest odpowiedni (mamy tu na myśli niespójność z ogólnym stylem kuchni).

Zalety wyraźnie przewyższają, ponieważ ulepszone baterie stają się coraz bardziej popularne każdego roku.Doświadczeni użytkownicy podkreślają, że do mycia powierzchni najlepiej jest używać delikatnych związków i żeli, hydraulika powinna być traktowana miękką gąbką, wszelkie materiały ścierne i agresywne substancje chemiczne powinny być wykluczone. Im częściej przeprowadzana będzie dezynfekcja, tym mniej prawdopodobne jest powstawanie nieprzyjemnej płytki nazębnej.Główną oznaką komfortu w kuchni jest wygoda lokalizacji kluczowych elementów. Jednym z nich jest mikser z wysuwaną konewką, unikający takich zjawisk jak gromadzenie się gór brudnych naczyń, dyskomfort w dolnej części pleców ze względu na niskie położenie żurawia. Jeśli wybierzesz między niskim kosztem instalacji wodociągowej a własnym samopoczuciem, pierwsze jest wyraźnie ważniejsze, a następnie nadszedł czas na poprawę przepływu!