Przywrócenie plastikowych i starych drewnianych okien, etapy przywracania własnymi rękami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Renowacja okien plastikowych i drewnianych: subtelności pracy (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Okno jest integralnym elementem każdego pomieszczenia. Dzięki niemu powstaje optymalny mikroklimat w pomieszczeniu. Jeśli okno stało się bezużyteczne, użytkownik staje przed pytaniem o konieczność jego wymiany. Niestety, wymiana starego okna na nowe i nowoczesne nie zawsze jest możliwe. Zakup nowego okna to kosztowna inwestycja. Możesz zaoszczędzić budżet, jeśli korzystasz z takiej usługi jako przywracania okna. Obecnie różnego rodzaju konstrukcje podlegają renowacji - plastiku i drewna. Koszt tej pracy jest akceptowalny. Jednak należy zaufać profesjonalistom z doświadczeniem zawodowym.


restavraciya-plastikovih-i-derevyannih-okon-tonkosti-raboti-20-foto


restavraciya-plastikovih-i-derevyannih-okon-tonkosti-raboti-20-foto-2

Cechy restauracji okien drewnianych

W wysokich budynkach i domkach wykorzystywano różne drewniane okna. Ich konstrukcja może być standardowa lub niestandardowa. Z reguły okna wykonane z drzew iglastych mogą służyć właścicielowi przez okres do czterdziestu lat. W starych domach ten okres już dawno się skończył. W związku z tym pojawia się pytanie o zastąpienie okna lub jego przywrócenie.


restavraciya-plastikovih-i-derevyannih-okon-tonkosti-raboti-20-foto-5


restavraciya-plastikovih-i-derevyannih-okon-tonkosti-raboti-20-foto-6

Wszystkie powyższe wady można wyeliminować, odwołując się do odbudowy. Taki materiał jak drewno ma wiele zalet. Jest odporny na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, ma doskonałą izolację akustyczną i cieplną, nadaje się do naprawy. Drewniane okno może dać nowe życie, tworząc kompetentną i wysokiej jakości restaurację. Odnawianie drewnianych okien robi to sam. Jeśli jednak nie masz doświadczenia z podobną pracą, lepiej zwrócić się do specjalistów. Procedura przywracania obejmuje sekwencyjną realizację następujących kroków:

  • Demontaż i kontrola okna. Ta praca jest zalecana, aby uzyskać przewagę przy dodatniej temperaturze za oknem. Praca zaczyna się od sprawdzenia takich elementów jak „szefowie” i chopi. Należy ostrożnie usunąć kit i skrzydło. Następnie samo szkło jest usuwane, a paznokcie są ostrożnie usuwane. Narożniki są również usuwane. Praca musi być jednym drzewem.
  • Czyszczenie drewna. Ostrożnie usuń starą farbę z drewna. W tym celu stosuje się metodę chemiczną lub termiczną.
  • Przeprowadzanie impregnacji drewna. Konieczne jest kilkakrotne namoczenie ram z olejem lnianym. Zapobiegnie gniciu drewna.
  • Renowacja drewna. Przygotowywane są nowe kliny, kołki. Muszą być wykonane z dębu lub jarzębiny.
  • Szlifowanie, szpachlowanie i malowanie. Przygotowanie szpachli odbywa się niezależnie. Konieczne będzie pobranie płynnych gwoździ z trocin w stosunku 1 do 3. Drzewo jest malowane farbą olejną.
  • Wykonanie wykończenia i przeszklenia. Wykończenie okna opiera się na wykorzystaniu plam. Ten materiał pomaga podkreślić teksturę drewna, nadając mu siłę. Przed zamontowaniem okna, klej silikonowy jest umieszczany w każdym rogu. Po instalacji resztki kleju są usuwane szmatką.

Profesjonalna i kompetentna praca mistrza pomaga przedłużyć żywotność drewnianego okna. Po takiej pracy projekt wygląda jak nowy.

Jeśli masz małe umiejętności hydrauliczne, możesz naprawić plastikowe okna własnymi rękami. W przeciwnym razie będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy. Okna plastikowe mają wiele zalet. Są niezawodne i trwałe. Różnią się prostotą działania. Niestety, z czasem konstrukcje z tworzyw sztucznych mogą również zawieść z wielu powodów. Przywrócenie okien plastikowych umożliwia przywrócenie wydajności projektu w możliwie najkrótszym czasie. Rozważ cechy przywracania poszczególnych elementów.


restavraciya-plastikovih-i-derevyannih-okon-tonkosti-raboti-20-foto-9


restavraciya-plastikovih-i-derevyannih-okon-tonkosti-raboti-20-foto-10

Wymiana uchwytu

Jeśli okna nie są regulowane i nie są smarowane, z czasem zamykają się znacznie gorzej. Gdy nakłada się dużo wysiłku, uchwyt na oknie może się złamać. W takim przypadku należy wymienić ten sprzęt. Musisz kupić nowy długopis w sklepie ze sprzętem. Stary demontaż uchwytu. Aby to zrobić, pociągnij górną część podstawy i obróć ją. Pod płytą znajdują się dwie śruby. Muszą być ostrożnie odkręcone. Zamiast starego uchwytu instalowany jest nowy. Ta praca jest prosta i nie wymaga dużego wysiłku.


restavraciya-plastikovih-i-derevyannih-okon-tonkosti-raboti-20-foto-12


restavraciya-plastikovih-i-derevyannih-okon-tonkosti-raboti-20-foto-13

Wymiana uszczelki

Wiatr często przenika obwód skrzydła. W tym przypadku operacja jest wykonywana w celu wzmocnienia zaworów poprzez regulację czopów lub wymiana gumy uszczelniającej. Jak wiecie, guma uszczelniająca wymaga stałej opieki. Należy go myć, smarować smarem silikonowym. Jeśli te środki zostaną zaniedbane, uszczelka może przestać działać prawidłowo.

Konieczne jest usunięcie starej gumy i zainstalowanie nowej. Nowa pieczęć jest układana w etapy, zaczynając od jednego z rogów. Gumę nakłada się na rowek i dociska ręcznie. Guma powinna pasować gładko, delikatnie i bez zmarszczek.

Stalinowskie domy są popularne wśród ludności. Wyróżniają je przestronne pokoje, duże okna, grube ściany. Jak wiadomo, domy Stalina zostały zbudowane w latach 50-60. Pod tym względem okna w tych budynkach od dawna nie nadają się do użytku. Przywrócenie okien Stalina daje możliwość powrotu do drugiego życia. To wydarzenie wiąże się z konsekwentną realizacją niektórych prac:

  • Przeprowadzenie wymiany starego szkła i szczeliwa na nowe.
  • Instalacja nowych, nowoczesnych akcesoriów.
  • Korekcja geometrii ramy i skrzydła.
  • Wykonanie zabarwienia, przeprowadzenie dodatkowego ocieplenia.

Przywracanie starych okien można wykonać ręcznie. Jeśli nie masz pewnych umiejętności, to lepiej powierzyć profesjonalistom doświadczenie. Mistrzowie przeprowadzą odbudowę w oparciu o wykorzystanie innowacyjnych technologii. W procesie wykorzystywane są komponenty renomowanych producentów. Specjaliści znają wszystkie szczegóły okien Stalina. W związku z tym nie ma wątpliwości co do jakości wykonywanych prac. Po przywróceniu stare struktury mogą służyć właścicielowi przez długi okres czasu.

Naprawa lub renowacja zabytkowych okien może być częściowa lub poważna. Cechy wykonanej pracy zależą od stopnia złożoności istniejących szkód. Naturalne, drewniane okna z czasem popadają w ruinę. Od otwarcia zaczyna dmuchać, a wygląd okna staje się nie do opisania.

Naprawa i renowacja starych drewnianych okien są podobnymi rodzajami pracy. Obejmują one czyszczenie, szpachlowanie, malowanie i ocieplanie okien. Wszystkie zużyte przedmioty, które utraciły swoje funkcje, są zastępowane nowymi. Kreator określa obecność lokalnych uszkodzeń i eliminuje je. Nie nadaje się odpowiednia warstwa drewna. Działka jest czyszczona i suszona. Utwardzacz lub środek konserwujący stosuje się na drewno. Następnie nakłada się kit. Okno jest pomalowane na żądany kolor.

Jeśli jakaś część ramki jest zgniła lub uszkodzona, można ją łatwo przywrócić. Gdy wymiana nie jest brana pod uwagę, przeprowadzane jest przywracanie. Wykonana jest przy użyciu szpachli epoksydowej do drewna. Jeśli chcesz zwiększyć sztywność konstrukcji, wybierz kit zawierający włókno szklane.

Pin
Send
Share
Send
Send