Tapeta w kolorze oliwkowym do ścian w sypialni, kuchni i pokoju dziennego z zasłonami w ciemnych i jasnych kolorach - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tapety oliwkowe we wnętrzu: główne kryteria właściwego użytkowania (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Szukając optymalnie odpowiedniej kolorystyki, korzystamy z wielu opcji. Niezwykle ważne jest, aby kolor wybranej tapety harmonijnie połączonej z ogólnym pomysłem na projekt był przyjemny dla percepcji. Kolor we wnętrzu pełni jedną z dwóch funkcji. Wypełnia pokój żywą, żywą atmosferą lub, odwrotnie, pomaga stworzyć spokojną, spokojną atmosferę. Dzięki niemu możesz podkreślić niepowtarzalny smak właściciela mieszkania.

Wiele osób nie chce używać tapet w kolorze oliwkowym na ścianach, ponieważ nie wiedzą, z czym je połączyć. Obawy te są daremne. Paleta oliwek doskonale łączy się z innymi kolorami. Rozważ popularne kombinacje kolorów:

 • Połączenie brązu i zieleni. W tym przykładzie wykonania wnętrze będzie dyskretne i eleganckie.
 • Oliwka i beż to idealne połączenie. Ta delikatna i ciepła kombinacja wypełni pokój komfortem i harmonią. Beżowe wzory i oliwkowe tło sprawią, że przestrzeń będzie spokojna.
 • Połączenie koloru białego i oliwkowego. Biały kolor doskonale uzupełnia oliwkową tapetę, wypełniając pokój światłem i komfortem.
 • Połączenie oliwki i żółtego. To połączenie spodoba się miłośnikom jasnych i chwytliwych akcentów. Pokój urządzony w tym stylu będzie wypełniony duchem romansu i arystokracji.
 • Oliwkowy i jasnoniebieski kolor - niezwykłe i harmonijne połączenie kolorów. Niebieski kolor wypełni przestrzeń nutami wiosennej świeżości.

Intrygujący oliwkowy kolor w salonie to opcja korzystna dla wszystkich. Połączenie oliwkowego koloru, najbardziej naturalnego światła wygląda łatwo i wypełnia pokój komfortem świeżości. Jeśli wybierzesz oliwkową tapetę, lepiej wybrać meble jasne, beżowe, mleczne. Jeśli kolor mebli i ścian będzie taki sam, pokój będzie zbyt ponury.


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto.jpeg">


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-9

Praktyka używania tapety we wnętrzu

Oliwkowe tapety we wnętrzu łagodzą i pomagają powstrzymać negatywne wybuchy. Ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Wygodne jest, aby osoba znajdowała się w pokoju wykonanym w kolorze oliwkowym. Ludzie, którzy wybierają oliwkowy kolor, są celowymi naturami. W przypadku tapet w kolorze oliwkowym zaleca się preferowanie mebli w kolorze piasku, żółtego, białego, beżowego.


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-10


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-11

Jeśli ściany są pomalowane na jasny beżowy kolor, możesz bezpiecznie wybrać meble w kolorze oliwkowym. Nie zapomnij o użyciu akcesoriów oliwkowych w salonie. Figurki, poduszki, zasłony, dywany, wazony tego koloru będą idealnie pasować.


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-12


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-13

Zastosowanie koloru oliwnego ma pozytywny wpływ na przestrzeń pomieszczenia. Często kolor oliwkowy jest nazywany brudną zielenią. Jednak ta nazwa jest niezasłużona. Rzeczywiście, w praktyce oliwka jest w stanie nieco zasłonić przestrzeń, sprawić, że będzie ponura z brakiem światła. Ale ten problem można łatwo rozwiązać, przestrzegając pewnych zaleceń:

 • Nie zapomnij połączyć oliwkowego koloru z jasnymi kolorami we wnętrzu.
 • Tapety oliwkowe powinny być stosowane w pomieszczeniach o doskonałym oświetleniu. Jeśli naturalne oświetlenie jest słabe, chcesz stworzyć sztuczne, jak najbliżej niego.
 • Oprócz żyrandola zaleca się korzystanie z różnych źródeł oświetlenia w pokoju: kinkiety, lampy podłogowe, lampy itp. Pomagają wypełnić przestrzeń miękkim i naturalnym światłem.
 • Konieczne jest prawidłowe połączenie kolorów, zgodnie z ogólną decyzją stylistyczną.
 • Wymagany do prawidłowego wyboru zasłon do tapety. Dzięki oliwkowemu kolorowi zasłony wyglądają idealnie w odcieniu tapety, a także w kolorze beżowym, piaskowym, kremowym, jasnoróżowym.
 • Zastosowanie lekkich i powietrznych tkanin we wnętrzu. Z ich pomocą możesz stworzyć pełne środowisko w pokoju, wypełniając je delikatnością, wygodą, przytulnością i harmonią. Zaleca się, aby wybrać zasłony na podstawie uwzględnienia stylu pokoju i odcienia oliwki.


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-15


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-16

Cechy kombinacji kolorów ścian podłogi i sufitu

Pewna kombinacja kolorów ścian, podłogi i sufitu pomaga wizualnie powiększyć lub, odwrotnie, zmniejszyć pomieszczenie. Obecnie bardzo popularne jest stosowanie kombinacji gradientów. Umożliwia wykorzystanie kombinacji lekkiego sufitu, ciemniejszych ścian i podłogi, dopasowanych do koloru budynku, tworząc harmonijne wnętrze. Ta technika stosowana jest głównie przy realizacji dekoracji pomieszczeń monochromatycznych. Ta opcja wykończenia jest odpowiednia dla każdego pomieszczenia.


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-17


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-18

Kontrastowanie kombinacji polega na kolorowaniu podłogi, ścian i sufitu w różnych i przeciwnych kolorach. Połączenie lekkiej oliwki, brązu i bieli wygląda korzystnie. Jest to klasyczna wersja, która doskonale pasuje do wszystkiego.


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-19


olivkovie-oboi-v-interere-osnovnie-kriterii-gramotnogo-ispolzovaniya-22-foto-20

Jeśli sufit w pomieszczeniu jest niski, zaleca się preferowanie jaśniejszych odcieni podczas rejestracji. Jednocześnie ściany mogą być zarówno monofoniczne, jak i kontrastowe. Jeśli ściana w pokoju ma nieregularne proporcje, wówczas krótkie ściany można pomalować na silny kolor, a wąskie lub wydłużone w stonowanych. Ta opcja projektowa pomoże złagodzić niedociągnięcia.

Pin
Send
Share
Send
Send