Tapeta w kolorze oliwkowym do ścian w sypialni, kuchni i pokoju dziennego z zasłonami w ciemnych i jasnych kolorach - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Tapety oliwkowe we wnętrzu: główne kryteria właściwego użytkowania (22 zdjęcia)

Szukając optymalnie odpowiedniej kolorystyki, korzystamy z wielu opcji. Niezwykle ważne jest, aby kolor wybranej tapety harmonijnie połączonej z ogólnym pomysłem na projekt był przyjemny dla percepcji. Kolor we wnętrzu pełni jedną z dwóch funkcji. Wypełnia pokój żywą, żywą atmosferą lub, odwrotnie, pomaga stworzyć spokojną, spokojną atmosferę. Dzięki niemu możesz podkreślić niepowtarzalny smak właściciela mieszkania.

Oliwkowa tapeta we wnętrzu to uniwersalne wykończenie. Ten kolor składa się z różnych tonów nasycenia. Może to być paleta zielona, ​​beżowa, żółta i szara. Łatwo jest pracować z taką tapetą, ponieważ można je łatwo łączyć z innymi kolorami i dopasowywać do różnych stylów.

Łącząc tapetę z inną paletą, możesz uzyskać różne efekty. Kolor oliwny spodoba się wszystkim, bez wyjątku, ponieważ nie przeciąża przestrzeni, ale wypełnia ją świeżością, harmonią i spokojem.

Tapety oliwkowe łączą się z różnymi stylami. Ten odcień jest uważany za „dorosły”. Dlatego jest rzadko stosowany w pokojach dziecięcych. Jeśli jednak pokonasz go kompetentnie, będzie mógł znaleźć godne wykorzystanie.

Popularne odcienie do kombinacji

Wiele osób nie chce używać tapet w kolorze oliwkowym na ścianach, ponieważ nie wiedzą, z czym je połączyć. Obawy te są daremne. Paleta oliwek doskonale łączy się z innymi kolorami. Rozważ popularne kombinacje kolorów:

 • Połączenie brązu i zieleni. W tym przykładzie wykonania wnętrze będzie dyskretne i eleganckie.
 • Oliwka i beż to idealne połączenie. Ta delikatna i ciepła kombinacja wypełni pokój komfortem i harmonią. Beżowe wzory i oliwkowe tło sprawią, że przestrzeń będzie spokojna.
 • Połączenie koloru białego i oliwkowego. Biały kolor doskonale uzupełnia oliwkową tapetę, wypełniając pokój światłem i komfortem.
 • Połączenie oliwki i żółtego. To połączenie spodoba się miłośnikom jasnych i chwytliwych akcentów. Pokój urządzony w tym stylu będzie wypełniony duchem romansu i arystokracji.
 • Oliwkowy i jasnoniebieski kolor - niezwykłe i harmonijne połączenie kolorów. Niebieski kolor wypełni przestrzeń nutami wiosennej świeżości.

Cechy wykorzystania koloru oliwkowego w różnych pokojach

Intrygujący oliwkowy kolor w salonie to opcja korzystna dla wszystkich. Połączenie oliwkowego koloru, najbardziej naturalnego światła wygląda łatwo i wypełnia pokój komfortem świeżości. Jeśli wybierzesz oliwkową tapetę, lepiej wybrać meble jasne, beżowe, mleczne. Jeśli kolor mebli i ścian będzie taki sam, pokój będzie zbyt ponury.

Można podkreślić powściągliwość oliwki, stosując proste i surowe linie. Jeśli chcesz wypełnić przestrzeń klasykami, dodaj do tego czekoladowe, brązowe, pszeniczne odcienie. Świetnym dodatkiem do tapet oliwkowych w salonie będą zasłony i tkaniny, dopasowane do odcienia. Rozcieńczą monotonny oliwkowy kolor różnymi jaskrawymi akcentami we wnętrzu w postaci poduszek, wazonów, pamiątek itp.

Praktyczny i miękki oliwkowy kolor będzie doskonałym rozwiązaniem dla kuchni. Tapety tego koloru są przydatne w kuchni z praktycznego lub estetycznego punktu widzenia. Na tle oliwek najmniej widoczne zanieczyszczenie. Schemat kolorów wpływa na apetyt. Tapety z oliwek w kuchni świetnie wyglądają w połączeniu z ciemnymi i jasnymi meblami. Najbardziej harmonijna tapeta w kuchni wygląda w stylu prowansalskim, high-tech i klasycznym.

Kolor oliwkowy w sypialni będzie idealnym rozwiązaniem dla konserwatystów. Jeśli nie tolerujesz zmian i reguł, ten kolor będzie doskonałą opcją. Jeśli dodasz do oliwek trochę czekolady, czerni, bieli, otrzymasz harmonijne klasyczne wnętrze. Jednolitość wnętrza można rozcieńczyć jasnymi akcentami. Oryginalną jasną sypialnię można uzyskać, łącząc oliwkową tapetę z jasnymi kolorami ścian.

Minimalizm i zielone odcienie to świetne rozwiązanie na korytarz. Meble z naturalnego drewna podkreślą wyrafinowanie koloru oliwkowego. Idealnym uzupełnieniem będą zasłony do tapet oliwkowych, dopasowane do odcienia.Praktyka używania tapety we wnętrzu

Oliwkowe tapety we wnętrzu łagodzą i pomagają powstrzymać negatywne wybuchy. Ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Wygodne jest, aby osoba znajdowała się w pokoju wykonanym w kolorze oliwkowym. Ludzie, którzy wybierają oliwkowy kolor, są celowymi naturami. W przypadku tapet w kolorze oliwkowym zaleca się preferowanie mebli w kolorze piasku, żółtego, białego, beżowego.Jeśli ściany są pomalowane na jasny beżowy kolor, możesz bezpiecznie wybrać meble w kolorze oliwkowym. Nie zapomnij o użyciu akcesoriów oliwkowych w salonie. Figurki, poduszki, zasłony, dywany, wazony tego koloru będą idealnie pasować.Zastosowanie koloru oliwnego ma pozytywny wpływ na przestrzeń pomieszczenia. Często kolor oliwkowy jest nazywany brudną zielenią. Jednak ta nazwa jest niezasłużona. Rzeczywiście, w praktyce oliwka jest w stanie nieco zasłonić przestrzeń, sprawić, że będzie ponura z brakiem światła. Ale ten problem można łatwo rozwiązać, przestrzegając pewnych zaleceń:

 • Nie zapomnij połączyć oliwkowego koloru z jasnymi kolorami we wnętrzu.
 • Tapety oliwkowe powinny być stosowane w pomieszczeniach o doskonałym oświetleniu. Jeśli naturalne oświetlenie jest słabe, chcesz stworzyć sztuczne, jak najbliżej niego.
 • Oprócz żyrandola zaleca się korzystanie z różnych źródeł oświetlenia w pokoju: kinkiety, lampy podłogowe, lampy itp. Pomagają wypełnić przestrzeń miękkim i naturalnym światłem.
 • Konieczne jest prawidłowe połączenie kolorów, zgodnie z ogólną decyzją stylistyczną.
 • Wymagany do prawidłowego wyboru zasłon do tapety. Dzięki oliwkowemu kolorowi zasłony wyglądają idealnie w odcieniu tapety, a także w kolorze beżowym, piaskowym, kremowym, jasnoróżowym.
 • Zastosowanie lekkich i powietrznych tkanin we wnętrzu. Z ich pomocą możesz stworzyć pełne środowisko w pokoju, wypełniając je delikatnością, wygodą, przytulnością i harmonią. Zaleca się, aby wybrać zasłony na podstawie uwzględnienia stylu pokoju i odcienia oliwki.Cechy kombinacji kolorów ścian podłogi i sufitu

Pewna kombinacja kolorów ścian, podłogi i sufitu pomaga wizualnie powiększyć lub, odwrotnie, zmniejszyć pomieszczenie. Obecnie bardzo popularne jest stosowanie kombinacji gradientów. Umożliwia wykorzystanie kombinacji lekkiego sufitu, ciemniejszych ścian i podłogi, dopasowanych do koloru budynku, tworząc harmonijne wnętrze. Ta technika stosowana jest głównie przy realizacji dekoracji pomieszczeń monochromatycznych. Ta opcja wykończenia jest odpowiednia dla każdego pomieszczenia.Kontrastowanie kombinacji polega na kolorowaniu podłogi, ścian i sufitu w różnych i przeciwnych kolorach. Połączenie lekkiej oliwki, brązu i bieli wygląda korzystnie. Jest to klasyczna wersja, która doskonale pasuje do wszystkiego.Jeśli sufit w pomieszczeniu jest niski, zaleca się preferowanie jaśniejszych odcieni podczas rejestracji. Jednocześnie ściany mogą być zarówno monofoniczne, jak i kontrastowe. Jeśli ściana w pokoju ma nieregularne proporcje, wówczas krótkie ściany można pomalować na silny kolor, a wąskie lub wydłużone w stonowanych. Ta opcja projektowa pomoże złagodzić niedociągnięcia.

Wykorzystanie przeciwnych kolorów jest popularnym rozwiązaniem. W tym przypadku sufit jest ciemny, a ściany są jasne. Ta kombinacja nadaje się do pomieszczeń o różnej geometrii.

Kolor oliwkowy we wnętrzu to modne rozwiązanie, które nie straci na znaczeniu przez długi czas. Jest tajemniczy, spokojny i symbolizuje mądrość. Ten kolor doskonale łączy się z różnorodną paletą. Tapety z oliwek są praktyczne, są mniej podatne na zanieczyszczenia. Taką tapetę można wykorzystać do każdego pomieszczenia, kompetentnie dobierając meble i dodatkowe akcesoria.