Rzemiosła z plastikowych butelek na domki, domy i przedszkola, ciekawe i oryginalne pomysły Krok po kroku dla początkujących, jak zrobić piękne kwiaty i motyle z pokrywek rękami - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Tworzymy własne ręce: rzemiosło z plastikowych butelek do domków i domów (23 zdjęcia)

Na pierwszy rzut oka plastikowe butelki mogą wydawać się zwykłym i nie wyróżniającym się przedmiotem. W każdym domu lub mieszkaniu pojemniki te gromadzą się w dużych ilościach. Obecnie z butelek można wykonać wiele różnych wyrobów rękodzielniczych do domu, domku letniskowego lub ogrodu. Produkcja takich produktów od osoby nie wymaga specjalnych umiejętności i możliwości. Korzystanie z prostych narzędzi dostępnych w każdym domu (nóż, szydło, drut itp.). Najważniejsze w tej sprawie jest pokazanie wyobraźni i pomysłowości.Aktualne opcje rękodzieła z ogrodu i ogrodu

Działka dacza wykorzystywana jest nie tylko do uprawy różnorodnych upraw, ale także do rekreacji. Niezwykle ważne jest, aby czas spędzony w domku dawał wiele pozytywnych emocji. Rękodzieło wykonane z plastikowych butelek do ogrodu to świetne rozwiązanie. Oryginalne i piękne krajobrazy wiejskiej działki można wykonać za pomocą plastikowych butelek:

  • Spektakularna altana z plastikowej butelki. Jak to zrobić W tym przypadku plastikowa butelka pełni funkcję dekoracyjną i służy jako materiał budowlany. Aby zbudować szklarnię kwiatów, nie trzeba kupować drogich materiałów. Mocowanie butelek jest wykonane na ozdobnej lub metalowej ramie, którą można wykonać ręcznie. Mocowanie do ramy odbywa się na podstawie wydłużonej nici drucianej, która przylega do produktu w otworach na niej wykonanych.
  • Zdolność do uprawy roślin i kwiatów lub wazon z plastikowej butelki. Możliwe jest łatwe i łatwe wykonanie takiej pojemności. Konieczne będzie przecięcie górnej części pojemnika i wykonanie otworów na dole. Możesz stworzyć estetyczny wygląd pojemnika, wycinając go w dowolny oryginalny sposób.
  • Rzemiosła wiejskie i ogrody z myślą o ich dekoracji. Z butelki można zrobić wiele rękodzieła: zwierzęta, rośliny, kwiaty, kształty geometryczne i wiele innych. Mogą to być róże, rumianki, konwalie, koty, psy, krokodyle i inne. Do tworzenia niestandardowych rzemiosł używano butelek o różnych kolorach: białym, brązowym, zielonym itp.
  • Stworzenie plastikowego klombu do ogrodu. W tym celu wybiera się butelki, które mają ten sam kolor, kształt i rozmiar. W razie potrzeby butelki można malować na różne sposoby. Ogrodzenie klombu polega na upuszczeniu butelki na pewną głębokość. Takie rzemiosła z plastikowych butelek, aby dać - popularna opcja.
  • Plastikowa kurtyna do altany ogrodowej. To urządzenie pomoże w upale ukryć się przed ciekawskimi oczami i uchronić cię przed palącym słońcem. Kurtyny wykonane z plastikowych kapsli wyglądają imponująco. Ilość materiału zależy od parametrów otwarcia okna.
  • Wykonywanie urządzeń do zbierania jabłek. Otwór jest wykonany w butelce o pożądanej średnicy. Butelka z boku szyi jest przymocowana do drążka.
  • Pojemnik do przechowywania improwizowanego narzędzia. Takie rękodzieło własnymi rękami można łatwo zrobić, wykonując otwory w butelce o pożądanej średnicy. Rzemiosła z plastikowych butelek do tego typu domu są szeroko rozpowszechnione.Popularne opcje rzemiosła dla początkujących

Możesz zrobić rzemiosło z plastikowych butelek w domu. To zadanie jest w stanie poradzić sobie z każdym. Rzemiosła z plastikowych butelek dla początkujących są zróżnicowane. Rozważ najpopularniejsze opcje.

Plastikowa butelka świni

Dokonywanie świni z plastikowej butelki własnymi rękami do ogrodu. Takie rzemiosło będzie ozdabiać Twoją strefę podmiejską. Do produkcji będzie potrzebna jedna pięciolitrowa butelka i 5-6 ton na 1,5 litra, drut i różowa farba. Wyciąć szyjkę o głębokości 3-4 cm z 5 1,5-litrowych butelek i zrobić cztery symetryczne otwory na nogi w dużej butelce.

Ostrożnie wycinaj uszy z butelki. Drut będzie musiał się pięknie wygiąć. To będzie koński ogon. Uszy, ogon, włóż do dużej butelki. W tym celu robimy dziury. Cztery koraliki mocują się do kapsla i mocują je. Przymocuj pokrywę do ciętej szyi. Szyja jest przymocowana do otworu w dużej butelce. Wkładamy nasze prosiaczki i nogi. Piękna farba pomalowana na różowo.

Wesoły plastikowy bałwan

Wesoły bałwan plastikowy z dużych i małych plastikowych butelek. Latem w domku letniskowym często pragniesz wakacji i magii. Możesz zrealizować to pragnienie łatwo i prosto, budując plastikowego bałwana z instrukcjami krok po kroku. Do produkcji tego rzemiosła trzeba mieć pod ręką sznurek, drut, spód plastikowych butelek, guziki, wielobarwny karton.

Liczba ciętych dna z butelek jest wybierana w zależności od wielkości twoich rzemiosł. Kulki w ilości dwóch kawałków z drutu i sznurka działają jak szkielet. Kulki są starannie przymocowane do siebie. Wszystkie butelki odcięły podstawę. Przeciwległe otwory są wykonane z boków podstawy. Dna są pomalowane na biało. Na nitce naszyj dna. Nici obracają się wokół ramy. Pomiędzy spodami powinien być minimalny prześwit. Przyklej oczy i spraw, by bałwan uśmiechnął się.

Caterpillar na kołach

Śmieszna gąsienica na kółkach, wykonana z butelek. Rękodzieło dziecięce z plastikowych butelek nie powinno być skomplikowane. To rzemiosło spodoba się nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Do pracy trzeba wziąć dziesięć plastikowych butelek, pięć metalowych rur, farbę, czapki, drut, sznurek.Z butelki starannie odciąć dno. Na środku dna z szydłem starannie wykonane są otwory. Dwie bazy są ustalone przez przywiązanie do siebie. Takie operacje muszą być wykonywane przy każdym obciętym dnie. Następnie bierzemy metalowy drut i przepychamy go przez nasze dna. Gotowe części gąsienicy są połączone za pomocą sznurka. Konieczne jest pozostawienie pewnej przestrzeni między częściami. Jest to konieczne, aby nasza gąsienica mogła się zginać. Przyklej oczy, uśmiechnij się. Pomaluj plastik. Ten rodzaj rzemiosła z plastikowych butelek nadaje się do przedszkola.Plastikowa mata do masażu butelek

Należy do kategorii przydatnych rzemiosła z plastikowych butelek. Codzienne chodzenie po dywanie przez 15 minut ma korzystny wpływ na zdrowie. Ekstremalne korki są gromadzone w jednej linii. Możesz wziąć korki mniejsze i większe. Dziury w korkach są wykonywane za pomocą szydeł. Pozostałe wtyczki są starannie przyszyte do tkaniny od tyłu. W razie potrzeby korek można przyszyć do podstawy w postaci pewnego wzoru.Rękodzieło z plastikowych kapsli: jak zrobić

Możliwe jest również wykonanie dużej liczby prostych, oryginalnych ręcznie wykonanych artykułów z korków, po zapoznaniu się z przewodnikiem. Rzemiosła z korków z plastikowych butelek dziś wyróżniają się bogatą różnorodnością. Pokazując wyobraźnię, będziesz w stanie realizować różne pomysły. Z korków można zazwyczaj wykonywać następujące rodzaje pracy: aplikacje, zabawki, figury. Najprostszą wersją aplikacji może być gąsienica. Takie rzemiosła z plastikowych butelek dla dzieci wyglądają oryginalnie i nietypowo, i można je łatwo zrobić własnymi rękami w krótkim czasie. Po narysowaniu dowolnego rysunku na arkuszu będziesz mógł go rozłożyć za pomocą kolorowych korków.

Pomysły rękodzieła wykonane z plastikowych butelek wyróżniają się szeroką gamą opcji. Rzemiosła z okładek - niedroga opcja. Na przykład możesz robić ptaki z osłon. Aby to zrobić, użyj dwóch osłon na głowę i ciało, a także kartonu do produkcji tych skrzydeł.

Dziecko z pewnością spodoba się aplikacje wykonane w kształcie królika, motyle z plastikowej butelki. Wykonywane są tak samo jak ptak. Stosowane są dwie czapki o różnej średnicy, tektura na uszy i pompon na ogon. Okazuje się, że królik. Dzięki tej metodzie możesz zrobić dużą liczbę różnych zwierząt z plastikowych butelek dla dziecka.

Plastikowe butelki, których ciekawe rzemiosło różni się szeroką gamą opcji, zawsze będą pod ręką. Jeśli szukasz oryginalnego sposobu na stworzenie rzemiosła z plastikowych butelek dla dzieci, zwróć uwagę na zastosowania objętościowe. Najprostszą opcją jest wykonanie otworów w korkach i przeciągnięcie ich na drut. Dostaniemy więc węża z przymocowanymi oczami i języczkiem na skrajnej pokrywie.Inne oryginalne opcje dla rzemiosła

Rzemiosło „samolot” z plastikowej butelki ucieszy chłopców. Weź półlitrową butelkę. Robimy to starannie otwory na skrzydła. Skrzydła można wycinać z plastiku lub kartonu. Śmigło jest wykonane z kartonu, robimy otwór w środku i mocujemy go do szyi. Na tej samej zasadzie stępka jest wykonana.

Spróbuj zrobić żółwia z korków. Rzemiosło będzie zabawne i interesujące. Powłoka jest wykonana z większej plastikowej zatyczki do butelki. Nogi są wykonane z wacików bawełnianych. Pałeczki są pomalowane na zielono. Trzymaj się pokrywy. Na pokrywie narysuj zgrabne miejsca. Rezultatem powinien być zabawny żółw. Przy okazji, możesz także zrobić pająka. Tylko zamiast sztyftów używane kawałki drutu szenilowego. Możesz tworzyć oryginalne rzemiosła z plastikowych butelek w dowolnych wariantach.

Panele mozaikowe wykonane z dużych plastikowych butelek lub małych butelek wyglądają oryginalnie i pięknie. Rzemiosła z plastikowych butelek tego typu są łatwe w produkcji. Do produkcji paneli stosuje się okładki o różnych kolorach. Mocowanie części do kartonu lub innej podstawy jest wykonane za pomocą kleju. Jeśli mocowanie wykonuje się z tyłu, zaleca się użycie śrub.

Z dużej liczby czapek możesz wykonywać różnorodne rzemiosła. Może to być kogut, słońce, krajobraz itp. Oryginalny plastikowy obraz zadowoli Cię na długi czas.