W obliczu kominka z kamieniem sztucznym lub naturalnym, kafelkami, marmurem, granitem, szkłem lub drewnem, wariantami wykończenia płytą gipsową i innymi materiałami dekoracyjnymi - Dom i styl - 2022
Dom i styl

W obliczu kominka: profesjonalne podejście (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Kominek w każdym salonie to miejsce, w którym członkowie rodziny i przyjaciele mogą gromadzić się wieczorami, aby usiąść w przytulnej i komfortowej atmosferze. Oczywiście, aby stworzyć przytulny kącik domowy, musisz zrobić dużo wysiłku. Przede wszystkim musisz zrozumieć, z jakiego materiału powinien być wykonany twój kominek. Materiał jest głównym elementem każdego kominka - zwrócony w stronę kominka kamieniem, cegłą lub piaskowcem może sprawić wielkie wrażenie estetyczne każdej osobie wchodzącej do pomieszczenia, w którym znajduje się kominek.


oblicovka-kamina-professionalnij-podhod-23-foto


oblicovka-kamina-professionalnij-podhod-23-foto-2

W tym artykule postaramy się zrozumieć następujące punkty:

  1. Technologia skierowana w stronę kominka.
  2. Jakie materiały do ​​okładziny najlepiej pasują?
  3. Opcje skierowane na kominek.
  4. Jak stoi mozaika kominkowa.
  5. Wyposażony w fałszywy kominek.
  6. Funkcje stojące przed kominkami elektrycznymi.

Płytki ceramiczne powstają na bazie wypalanej gliny. Pod względem właściwości ma podobieństwo do cegły ogniotrwałej, która służy do wykonywania murów. Specjalna struktura materiału podlega rozszerzaniu podczas procesu ogrzewania. Górna część ceramicznego muru jest często przetwarzana za pomocą glazury, dzięki czemu dachówka staje się wodoodporna. Również z takiej powierzchni ceramicznej można łatwo usunąć kurz i sadzę.


oblicovka-kamina-professionalnij-podhod-23-foto-5


oblicovka-kamina-professionalnij-podhod-23-foto-6

Ten typ płytek ma swoje specjalne wymiary, różne kształty, a także specjalne odcienie. Kominki narożne przy pomocy tego materiału wykonuje się według raczej prostego schematu. Zwracanie się w stronę kominka własnymi rękami w tym przypadku można wykonać za pomocą prostej szlifierki budowlanej. Samo mocowanie płyt odbywa się na podstawie specjalnego kleju o składzie odpornym na ciepło lub można użyć prostego roztworu gliny, który zawiera również sól kuchenną i piasek.

Przed zwróceniem się ku powierzchni kominka zwykle usuwa się go przed kominkiem, co było wcześniej. Farby i tynki są również całkowicie usuwane. Jeśli masz kamienny kominek lub cegłę, powierzchnia jest zwilżona.

Stawianie czoła kominkowi sztucznym kamieniem i stawianie czoła kominkowi z kamienia naturalnego jest jednym z najpopularniejszych rodzajów wykończeń. Wykorzystanie kamienia naturalnego jako materiału okładzinowego może być dość okrągłe dla właściciela kominka. Jak również marmurowa okładzina kominka, która wymaga specjalnego sprzętu. Najczęściej kominek jest obszyty takimi materiałami kamiennymi, jak wapień i skała łupinowa, ponieważ jest wygodny w pracy z nimi.

Taki materiał jak porcelana charakteryzuje się wysokim poziomem wytrzymałości, a także dużą różnorodnością odcieni i kolorów. Dzięki temu materiałowi licowemu możesz nadać powierzchni wyjątkowy wygląd (tak jak w przypadku kominka z marmurem).

W obliczu kominka gresem porcelanowym stosuje się rozwiązania klejowe lub montaż ramy, który ma postać metalowego profilu. Najczęściej kupowana opcja numer dwa.

Ten rodzaj wykładziny jest typowy dla instalacji kominkowych, gdzie występuje duża liczba różnych zboczy, a także nierówne powierzchnie. Z pomocą gresu porcelanowego możesz ukryć każdy problem, nadając sprzętowi oszałamiający wygląd.

Większość rzemieślników stara się tworzyć drewniane okleiny na kominki opalane drewnem. To doskonały materiał dekoracyjny, który nadaje kominkowi estetyczny wygląd.

Obróbka drewna kominka nie odbywa się w tej samej technologii, co okładzina kominka ze szkła lub kamienia naturalnego. Powierzchnia szklana musi być tylko oczyszczona z kurzu, drewno będzie wstępnie impregnowane preparatem, który jest w stanie zapobiec zapłonowi. Konieczne jest również wykonanie niepełnego wykończenia, w którym drzewo musi znajdować się w dużej odległości od samego paleniska.

Zaleca się wybór skał odpornych na podwyższone temperatury.


oblicovka-kamina-professionalnij-podhod-23-foto-18


oblicovka-kamina-professionalnij-podhod-23-foto-19

Okładzina kominkowa

Ten materiał wykończeniowy jest najczęściej używany do tworzenia kominków elektrycznych. Pozwala to nadać instalacji kominkowej niezwykły kształt. Kiedy prace wykończeniowe dobiegną końca, konstrukcja będzie musiała być pokryta tynkiem. W razie potrzeby powierzchnię można ozdobić sztucznym kamieniem.

Używanie cegieł do wykańczania

Jeśli cegła ma wysoką jakość, może ulec nieznacznej modernizacji. Aby to zrobić, musisz wytrzeć szwy, aw przypadku szczególnej potrzeby przeprowadzić dokładne polerowanie. Zewnętrzna strona kominka jest poddawana działaniu roztworu soli zdolnego do nadania szczególnego nasycenia odcienia pożądanego materiału.

Dzięki wykończeniu opartemu na płytkach możesz nadać pomieszczeniu wyjątkowy wygląd. Aby stworzyć ten materiał, stosuje się specjalną glinę o strukturze ogniotrwałej, a także piasek kwarcowy. Płytki mogą mieć kształt kanciasty, o prostej strukturze, a także być ukształtowane.

Obejrzyj film: Najlepsze drewno do kominka (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send