Stołek do kuchni drewniane, plastikowe lub metalowe, wysoki pasek lub składany z tapicerowanym siedziskiem, oryginalne modele w stylu loftów projektantów we wnętrzu domu i domku - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Taboret we wnętrzu: uniwersalna wygoda (27 zdjęć)

Taboret to bardzo wygodny i wszechstronny moduł meblowy, który może być oryginalny i funkcjonalny jednocześnie. Taborety domowe są praktyczne, mogą przyjmować cechy dowolnego stylu i doskonały wygląd estetyczny. Specjalne zapotrzebowanie na taborety w pomieszczeniach o małej powierzchni. Rodzaje stołków mogą być nieskończenie różne, ograniczone jedynie wyobraźnią projektantów.Taboret i jego zalety w stosunku do krzeseł

Taboret był uważany za przestarzały element wnętrza, ale na próżno. Myśl projektowa nie pozostawiła go za burtą, oryginalny stołek znów stał się modny. Taboret jest w pełni zgodny z nowoczesnym stylem życia, w którym ważne są nie tylko żałosna podstawowa natura i duże wymiary, jak elegancja, brak objętości, mobilność i wszechstronność. Różne modele taboretów łatwo dopasowują się do każdego stylu mieszkania i domu, wystarczy wybrać własny.

Dlaczego stolec ma pierwszeństwo:

 • Wygodne miejsce na pobyt przy stole.
 • Niska waga pozwala radzić sobie ze stołkiem, nawet małym dzieckiem.
 • Składane taborety pozwalają zaoszczędzić miejsce, ponieważ są łatwe do czyszczenia.
 • To nie tylko miejsce do siedzenia, ale także asystent. Możesz stać na nim, jeśli to konieczne.
 • Warte tańszych krzeseł.
 • Mały i kompaktowy, a jednocześnie łatwo dostosowuje się do każdego wnętrza.

Gdy naprawa jest uruchamiana w domu lub po prostu chcesz częściowo zmienić sytuację, aby odświeżyć wnętrze, możesz uszyć jasną pokrywę na stołku.Taboret jest zróżnicowany

Wszystkie taborety oferowane przez sklepy meblowe wyróżniają się swoją specyfiką, różnymi materiałami najwyższej jakości, z których są wykonane.

Drewno

Wzory i kolory, style i ergonomia taboretu są nieograniczone. Ale wybór zawsze pozostaje poza siłą wysokiej jakości naturalnego drewna. Nawet najnowsze trendy związane z eksperymentem mówią o stałości smaku konsumenta w stosunku do stołka wykonanego z drewna. Wygodny produkt do stołów jadalnych, przytulnych kuchni dla wiejskich domów, werand i osiedli.

Drewniany stołek do kuchni może mieć różne formy: rzeźbione, skręcone, malowane nogi, siedzenie ich monolitycznych desek lub złożoną mozaikę. Rzeźba wzbogaci ogólne wnętrze kuchni.

Nieporozumieniem jest pogląd, że drewniany stołek - zawsze tania wersja rustykalna. Taboret wykonany z litego drewna i nie prasowanych trocin jest zawsze drogi i reprezentacyjny, jeśli jest przetwarzany i dekorowany w odpowiednim stylu. Designerski dębowy stołek z rzeźbionymi nogami, zwłaszcza z siedziskiem tapicerowanym ręcznie tkaniną gobelinową, zasługuje na barokowe wnętrze.

Plastik

Plastikowy stołek zapewnia niski koszt, nieważkość, absolutną mobilność. Jeśli taki stołek jest zepsuty, nie musisz się martwić o jego naprawę, ponieważ zakup nowego jest łatwy i tani. Idealny jako stołek do kąpieli. Plastik nie nasiąka, jest łatwy do czyszczenia, nie boi się zanieczyszczeń.Plastikowe siedzenia mają wady:

 • Kruchość;
 • Nadmierna popularność;
 • Nieznaczna wytrzymałość.

Istnieją różne rodzaje stołków z tworzyw sztucznych, które mają nietypowy wygląd, jakość materiału jest znacznie wyższa, ale wpływa również na koszt produktu. Zaskakująco atrakcyjny taboret wykonany z przezroczystego plastiku.
Metal

Jest też wybawieniem dla daczy lub dla domu - metalowego taboretu. Połączenie takiego taboretu może odbywać się we wnętrzu high-tech lub minimalizmu. Fotele z metalowymi częściami nie boją się obciążeń, są bardziej stabilne mechanicznie, trwałe i niezawodne. Minusem często może być duża waga produktu. Składane taborety do kuchni z lekkiej metalowej lub metalowej ramy będą najlepszym wyborem dla apartamentów typu studio i małych kuchni. Stołek z kutego żelaza wygląda świetnie, może ozdobić szczególnie drogie wnętrza, stać się atrakcją bardziej skromnych wnętrz.Płyta wiórowa

Z reguły stołki z płyty wiórowej są najbardziej budżetową opcją. Mogą być wykonane z resztek materiałów w dowolnym warsztacie meblowym. To krzesło składa się tylko z czterech części, jest wygodne, bezpretensjonalne, może być ozdobione w dowolnym kolorze i wyposażone w miękkie siedzisko. Wewnątrz tego stołka można zorganizować pudełko na akcesoria lub zabawki dla dzieci. Taboret z miękkim siedziskiem, zmontowany z płyty wiórowej - najpopularniejszy stołek kuchenny.Kombi

Połączone materiały na stołki - najbardziej popularne rozwiązanie. Przykładem jest taboret z metalowymi nogami chromowanymi dla większej estetyki i miękkiego siedziska. W przypadku taboretów z chromowanymi nogami i stołkami barowymi skórzane fotele są używane zarówno ze skóry ekologicznej, jak i ze skóry ekologicznej. Ich siedzenia mogą być miękkie lub plastikowe lub drewniane. Te taborety są bardzo wygodne dla przedpokoju, kuchni, pomieszczeń gospodarczych. Do przyjemnego i pięknego wierzchu dołączony jest podnóżek, który ma podwójną funkcję - zapewnia komfort siedzącym i zapewnia większą wytrzymałość konstrukcji. Składane taborety łączą również różne materiały.Oprócz powyższego można znaleźć taborety ze skóry, futra, wełny, bambusa, korka, wikliny i tak dalej.

W zależności od wartości funkcjonalnej stolce dzielą się na:

 • Kuchnia;
 • Turystyczny;
 • Muzyczne;
 • Specjalne.
Przykłady stolców we wnętrzu

Zanim odrzucisz pomysł stołków i kupisz banalne krzesła, uważnie zważ pomysł i spróbuj pozbyć się stereotypowego przedstawienia tego mebla. Pomoże ci w tym lista pomysłów dotyczących wyposażenia i miejsca stołka.

 • Przykryj stołek. Stary i ulubiony stołek zmieni się, jeśli ubierzesz go w tkaninę lub futro. Zaletą tej metody jest to, że sprawa łatwo się zmienia i jest usuwana. Możliwe jest wykonanie imitacji dowolnego stylu, z powodzeniem wybierając tkaninę.
 • Wysoki stołek. Możesz stworzyć mały bar w swoim domu, budując wysoki bar, zastępując stołki barowe i wyposażając to miejsce w beczkę. Stołki barowe są znacznie wyższe niż zwykle. Muszą mieć poprzeczkę, w której wygodnie spoczywają stopami. Taboret z oparciem na wysokich nogach w pełni odpowiada stylowi barów.
 • Designerskie taborety na korytarz, które przyciągną uwagę każdego gościa i zostaną przez nich zapamiętane.
 • Czarny taboret w białej sypialni doda tajemniczości atmosferze, jak na zdjęciu z magazynu lub popularnej publiczności w Internecie. Czarny stołek może służyć jako stolik nocny. Czarno-białe kolory, ich kombinacje w dowolnym stosunku - wygrana-wygrana.
 • Taborety w stylu loftów powinny nadawać patynę przemysłowi, ponieważ styl loftu implikuje motywy fabryk, magazynów, fabryk: gołe cegły, mniejszy komfort, łańcuchy, metalowa wentylacja, ostry kontrast światła i cienia.
 • Transformator stołkowy, który może zamienić się w drabinę. Te cechy są cenne dla warsztatu, garażu, kuchni. Wymagania dla tego elementu sytuacji - niezawodność i trwałość. Są to składane drewniane transformatory lub metalowa rama.
 • Mały stołek, urządzony w jasnych kolorach - świetny pomocnik dla małego dziecka. Będzie potrzebował go na korytarzu, do butów przy wejściu, a także w przedszkolu. Okrągły mały stołek będzie interesujący w projektowaniu biedronki lub przedstawiciela świata roślin.

Kształt tego mebla ulega ciągłym przemianom. Modne stały się stołki o nieregularnych kształtach: owalne, sześcienne, kuliste, trójkątne. Istnieją modele na kołach, które są łatwe do przenoszenia. Nawet dzieci radzą sobie z kołami łatwo iz zainteresowaniem.
Obejrzyj film: Zrób To Sama DIY odc. nr 2 Stolik kawowy do salonu z plastrów drewna - Szybkie Metamorfozy (Listopad 2019).

Загрузка...