Stołek do kuchni drewniane, plastikowe lub metalowe, wysoki pasek lub składany z tapicerowanym siedziskiem, oryginalne modele w stylu loftów projektantów we wnętrzu domu i domku - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Taboret we wnętrzu: uniwersalna wygoda (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Taboret to bardzo wygodny i wszechstronny moduł meblowy, który może być oryginalny i funkcjonalny jednocześnie. Taborety domowe są praktyczne, mogą przyjmować cechy dowolnego stylu i doskonały wygląd estetyczny. Specjalne zapotrzebowanie na taborety w pomieszczeniach o małej powierzchni. Rodzaje stołków mogą być nieskończenie różne, ograniczone jedynie wyobraźnią projektantów.


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-2

Taboret i jego zalety w stosunku do krzeseł

Taboret był uważany za przestarzały element wnętrza, ale na próżno. Myśl projektowa nie pozostawiła go za burtą, oryginalny stołek znów stał się modny. Taboret jest w pełni zgodny z nowoczesnym stylem życia, w którym ważne są nie tylko żałosna podstawowa natura i duże wymiary, jak elegancja, brak objętości, mobilność i wszechstronność. Różne modele taboretów łatwo dopasowują się do każdego stylu mieszkania i domu, wystarczy wybrać własny.


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-5


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-6

Taboret jest zróżnicowany

Wszystkie taborety oferowane przez sklepy meblowe wyróżniają się swoją specyfiką, różnymi materiałami najwyższej jakości, z których są wykonane.

Drewno

Wzory i kolory, style i ergonomia taboretu są nieograniczone. Ale wybór zawsze pozostaje poza siłą wysokiej jakości naturalnego drewna. Nawet najnowsze trendy związane z eksperymentem mówią o stałości smaku konsumenta w stosunku do stołka wykonanego z drewna. Wygodny produkt do stołów jadalnych, przytulnych kuchni dla wiejskich domów, werand i osiedli.


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-10


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-11

Plastikowe siedzenia mają wady:

 • Kruchość;
 • Nadmierna popularność;
 • Nieznaczna wytrzymałość.

Istnieją różne rodzaje stołków z tworzyw sztucznych, które mają nietypowy wygląd, jakość materiału jest znacznie wyższa, ale wpływa również na koszt produktu. Zaskakująco atrakcyjny taboret wykonany z przezroczystego plastiku.


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-12


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-13


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto.jpeg">

Metal

Jest też wybawieniem dla daczy lub dla domu - metalowego taboretu. Połączenie takiego taboretu może odbywać się we wnętrzu high-tech lub minimalizmu. Fotele z metalowymi częściami nie boją się obciążeń, są bardziej stabilne mechanicznie, trwałe i niezawodne. Minusem często może być duża waga produktu. Składane taborety do kuchni z lekkiej metalowej lub metalowej ramy będą najlepszym wyborem dla apartamentów typu studio i małych kuchni. Stołek z kutego żelaza wygląda świetnie, może ozdobić szczególnie drogie wnętrza, stać się atrakcją bardziej skromnych wnętrz.


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-15


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-16

Płyta wiórowa

Z reguły stołki z płyty wiórowej są najbardziej budżetową opcją. Mogą być wykonane z resztek materiałów w dowolnym warsztacie meblowym. To krzesło składa się tylko z czterech części, jest wygodne, bezpretensjonalne, może być ozdobione w dowolnym kolorze i wyposażone w miękkie siedzisko. Wewnątrz tego stołka można zorganizować pudełko na akcesoria lub zabawki dla dzieci. Taboret z miękkim siedziskiem, zmontowany z płyty wiórowej - najpopularniejszy stołek kuchenny.


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-17


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-2.jpeg">

Kombi

Połączone materiały na stołki - najbardziej popularne rozwiązanie. Przykładem jest taboret z metalowymi nogami chromowanymi dla większej estetyki i miękkiego siedziska. W przypadku taboretów z chromowanymi nogami i stołkami barowymi skórzane fotele są używane zarówno ze skóry ekologicznej, jak i ze skóry ekologicznej. Ich siedzenia mogą być miękkie lub plastikowe lub drewniane. Te taborety są bardzo wygodne dla przedpokoju, kuchni, pomieszczeń gospodarczych. Do przyjemnego i pięknego wierzchu dołączony jest podnóżek, który ma podwójną funkcję - zapewnia komfort siedzącym i zapewnia większą wytrzymałość konstrukcji. Składane taborety łączą również różne materiały.


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-18


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-19

Oprócz powyższego można znaleźć taborety ze skóry, futra, wełny, bambusa, korka, wikliny i tak dalej.

W zależności od wartości funkcjonalnej stolce dzielą się na:

 • Kuchnia;
 • Turystyczny;
 • Muzyczne;
 • Specjalne.


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-20


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-21


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-22

Przykłady stolców we wnętrzu

Zanim odrzucisz pomysł stołków i kupisz banalne krzesła, uważnie zważ pomysł i spróbuj pozbyć się stereotypowego przedstawienia tego mebla. Pomoże ci w tym lista pomysłów dotyczących wyposażenia i miejsca stołka.

 • Przykryj stołek. Stary i ulubiony stołek zmieni się, jeśli ubierzesz go w tkaninę lub futro. Zaletą tej metody jest to, że sprawa łatwo się zmienia i jest usuwana. Możliwe jest wykonanie imitacji dowolnego stylu, z powodzeniem wybierając tkaninę.
 • Wysoki stołek. Możesz stworzyć mały bar w swoim domu, budując wysoki bar, zastępując stołki barowe i wyposażając to miejsce w beczkę. Stołki barowe są znacznie wyższe niż zwykle. Muszą mieć poprzeczkę, w której wygodnie spoczywają stopami. Taboret z oparciem na wysokich nogach w pełni odpowiada stylowi barów.
 • Designerskie taborety na korytarz, które przyciągną uwagę każdego gościa i zostaną przez nich zapamiętane.
 • Czarny taboret w białej sypialni doda tajemniczości atmosferze, jak na zdjęciu z magazynu lub popularnej publiczności w Internecie. Czarny stołek może służyć jako stolik nocny. Czarno-białe kolory, ich kombinacje w dowolnym stosunku - wygrana-wygrana.
 • Taborety w stylu loftów powinny nadawać patynę przemysłowi, ponieważ styl loftu implikuje motywy fabryk, magazynów, fabryk: gołe cegły, mniejszy komfort, łańcuchy, metalowa wentylacja, ostry kontrast światła i cienia.
 • Transformator stołkowy, który może zamienić się w drabinę. Te cechy są cenne dla warsztatu, garażu, kuchni. Wymagania dla tego elementu sytuacji - niezawodność i trwałość. Są to składane drewniane transformatory lub metalowa rama.
 • Mały stołek, urządzony w jasnych kolorach - świetny pomocnik dla małego dziecka. Będzie potrzebował go na korytarzu, do butów przy wejściu, a także w przedszkolu. Okrągły mały stołek będzie interesujący w projektowaniu biedronki lub przedstawiciela świata roślin.

Kształt tego mebla ulega ciągłym przemianom. Modne stały się stołki o nieregularnych kształtach: owalne, sześcienne, kuliste, trójkątne. Istnieją modele na kołach, które są łatwe do przenoszenia. Nawet dzieci radzą sobie z kołami łatwo iz zainteresowaniem.


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-3.jpeg">


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-23


taburet-v-interere-universalnoe-udobstvo-27-foto-24

Obejrzyj film: Zrób To Sama DIY odc. nr 2 Stolik kawowy do salonu z plastrów drewna - Szybkie Metamorfozy (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send