Odnawianie starych drzwi metalowych i drewnianych z szyny, wejście żelaza i drzwi wewnętrznych z EcoPlay własnymi rękami, malowanie i odnawianie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Przywrócenie drzwi: proste sztuczki (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Rzeczy nie mogą być ubezpieczone przed zniszczeniem. Nawet najsilniejsze i najbardziej niezawodne drzwi wymagają naprawy i odnowienia po pewnym czasie. Oczywiście wiele czynników decyduje o czasie bezproblemowej pracy drzwi: materiał podstawowy, jakość i grubość warstwy ochronnej, miejsce instalacji.


restavraciya-dverej-prostie-hitrosti-21-foto


restavraciya-dverej-prostie-hitrosti-21-foto-2

Odnawianie drzwi własnymi rękami odbywa się w różnych technikach i obejmuje głównie kilka etapów. Oczywiste jest, że niewielkie uszkodzenia (zadrapania, odpryski warstwy ochronnej) są dość łatwe do naprawienia. Ponadto nie wymaga specjalnej wiedzy ani urządzeń do pracy nad kosmetyczną aktualizacją produktów.

Przy wyborze drzwi zewnętrznych nie ma drobiazgów, ponieważ jednocześnie pełnią zarówno funkcje dekoracyjne, jak i ochronne. Naturalnie, solidna struktura i właściwości zabezpieczające przed włamaniem są głównymi cechami konstrukcji. Ale nie można nie doceniać wyglądu, ponieważ drzwi wejściowe są znakiem rozpoznawczym mieszkania, domu. Porysowane, zardzewiałe tkaniny robią wrażenie odpychające. Ale drobne uszkodzenia są łatwe do usunięcia.

Te projekty są zasłużenie uważane za najwyższą jakość. Regularna konserwacja powierzchni, odbudowa metalowych drzwi znacznie przedłuży żywotność.

Eliminacja korozji blachy odbywa się w kilku etapach przy użyciu rozpuszczalnika, szczotki żelaznej, farby, podkładu, wałka. Najpierw rdza i popękana farba są usuwane za pomocą pędzla. Część do naprawy jest szlifowana, a następnie traktowana rozpuszczalnikiem. Jeśli to konieczne, kit, ziemia. Po całkowitym wyschnięciu nakłada się farbę podkładową.

Drzwi wejściowe wykonane są z liści dębu, sosny i nie są już powszechne. Właściciele nie spieszą się z wymianą drzewa, ponieważ materiał ma doskonałe parametry izolacji akustycznej i cieplnej, estetyczny wygląd. Długi okres eksploatacji zależy od ostrożnego obchodzenia się i terminowej naprawy sieci.


restavraciya-dverej-prostie-hitrosti-21-foto-9


restavraciya-dverej-prostie-hitrosti-21-foto-10

Opcje aktualizacji i naprawy drzwi wewnętrznych

Jest całkiem naturalne, że z czasem na powierzchni pojawiają się drobne wady: zadrapania, plamy. Jeśli główne płótno jest dobrze zachowane, nie ma sensu zmieniać drzwi. Ponieważ mieszkania mają zwykle identyczne drzwi, aktualizacja kardynalna jest bardzo kosztowna. Przywracanie produktów jest znacznie łatwiejsze / bardziej ekonomiczne. Przywrócenie jest lokalne (eliminacja zadrapań / pęknięć, odpryski farby / lakieru) i globalne (zmiana odcienia płótna, zastosowanie dekoru / wzoru).

Standardowe etapy pracy: gruntowanie, szlifowanie, szpachlowanie, malowanie lub nakładanie lakieru. Czego należy użyć i jakie metody przeprowadzania napraw w każdym konkretnym przypadku określają materiały podłoża / powłoki, pożądany rezultat.


restavraciya-dverej-prostie-hitrosti-21-foto.png">


restavraciya-dverej-prostie-hitrosti-21-foto-11

Przywrócenie drzwi z tablicy rozpoczyna się od usunięcia starej powłoki. Spierzchnięty lakier można usunąć specjalną mieszanką, młynkiem lub papierem ściernym. Jeśli na płótnie znajduje się rzeźbiony wystrój, bardziej racjonalne jest użycie rozpuszczalnika. Następnie powierzchnię czyści się drobnym papierem ściernym, to znaczy usuwa się szorstkość.

Następny etap - nakładanie masy uszczelniającej na wióry, pęknięcia. Na tym etapie naprawy można również zmienić odcień płótna za pomocą plamy.

Pin
Send
Share
Send
Send