Jak właściwie wybrać odkurzacz do domu i mieszkania, bez worka do zbierania kurzu, prania lub do czyszczenia na sucho z pojemnikiem i Aquafilter, która firma i jakie parametry - Dom i styl - 2021
Dom i styl

Jak wybrać odkurzacz: profesjonaliści doradzają

Pin
Send
Share
Send
Send


„Jak wybrać odkurzacz do domu?” - jest to pytanie, które dręczy każdą osobę. Nie tak dawno temu, gdy tylko kilka modeli było dostępnych dla wszystkich, nikt nie myślał o różnych cechach. Obecność odkurzacza u naszych babć była już postrzegana jako szczęście.

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest to, jak często i ile trzeba będzie usunąć. Jeśli mieszkasz w jednopokojowym mieszkaniu bez dzieci i puszystych psów, nie potrzebujesz dużego modelu z dużą ilością dysz. I jest zupełnie inaczej, gdy w rodzinie jest małe dziecko lub alergik.

Myśląc, jaki rodzaj odkurzacza wybrać do domu, warto zastanowić się nad takimi momentami. Jeśli mieszkanie jest laminowane i kafelki, to nie jest potrzebny super mocny odkurzacz. Dzięki czyszczeniu takich powierzchni każde urządzenie doskonale sobie poradzi, nawet w najbardziej budżetowym. Jeśli pokój jest dywanem z długą drzemką, na której dziecko się czołga, wciągając do ust wszystko, co jest w polu widzenia, a długowłosy kot ukrywa się w szafie, wybór staje się nieco trudniejszy. Ważne jest również, aby zdecydować, czy wybrać odkurzacz do czyszczenia na sucho, czy wymagany jest odkurzacz.

Warto zastanowić się, gdzie będzie przechowywany odkurzacz, ponieważ wiele modeli zajmuje sporo miejsca. Jeśli czyszczenie jest wymagane każdego dnia, a następnie wyciągnięcie ciężkiej maszyny, aby posprzątać trochę, a następnie umieszczenie jej na miejscu jest zbyt drogim luksusem.

Cóż, oczywiście, cena. Sklep ma modele, których cena jest porównywalna z dobrym komputerem. Dlatego, gdy wybierasz się na zakup, powinieneś wyraźnie zrozumieć, czego potrzebujesz i ile pieniędzy spodziewasz się wydać na tę akwizycję.

Większość modeli ma zapisaną moc, a wielu konsumentów kieruje się tym kryterium jako najważniejszym. Ta moc to jednak zużycie energii elektrycznej. To znaczy, ile odkurzacz będzie jadł prąd, za który trzeba zapłacić.

Odpowiadając na pytanie, jak wybrać odkurzacz do mieszkania bez worka, należy wziąć pod uwagę dwie pojemności. A główną rzeczą będzie taki wskaźnik, jak moc użyteczna, to znaczy ta, z którą wciągane jest powietrze i na której będzie zależało od skuteczności czyszczenia. Ten wskaźnik jest wskazany w charakterystyce produktu i to na nim należy zwrócić szczególną uwagę.

Więc jeśli przypuszcza się czyszczenie gładkich podłóg, wtedy użyteczna moc w 250 W jest wystarczająca. Jest to minimalna moc, a cena takiego odkurzacza z reguły nie jest duża. Jeśli dom jest przykryty małą drzemką, warto rozważyć modele o mocy około 350 watów. Dla dłuższego stosu potrzebujesz mocniejszego urządzenia, ale zbyt mocne może zniszczyć powłokę. Wszystko, co musisz wiedzieć, aby pewnie wybrać moc odkurzacza.

Zasada odkurzacza zna nawet dziecko. Urządzenie wciąga do niego powietrze wraz z kurzem i brudem, które osadzają się w kolektorze pyłu, a powietrze przechodzące przez system filtrów wychodzi. W zależności od modelu, system filtracji może zatrzymywać pewne cząsteczki pyłu.

Decydując się na wybór dobrego odkurzacza i wybór między modelami z wymiennymi lub stałymi filtrami, warto dokonać wyboru na korzyść pierwszego. Przy zanieczyszczeniu filtra moc pochłaniania jest tracona, a także cząsteczki pyłu są wyciągane na zewnątrz. A jeśli wymienny filtr można zmienić, to należy go wyczyścić. Na pierwszy rzut oka jest to bardziej ekonomiczne, ale istnieje ryzyko uszkodzenia silnika urządzenia, a nawet wtedy koszty znacznie wzrosną.

Jeśli dom jest uczulony, powinieneś pomyśleć o modelu z najcieńszymi filtrami, które zatrzymują wszystkie cząsteczki. Dzisiaj filtry HEPA robią najlepiej. Filtry klasy S są w stanie pomieścić ponad 90% cząstek o wielkości 0,5-1 mikrona. Jest to ważne w okresie zaostrzenia alergii na pyłki, ponieważ stale penetruje dom i jest trudne do czyszczenia.

Niewielu ludzi wie, jak wybrać odpowiedni odkurzacz. Najpierw musisz uporządkować te urządzenia domowe w porządku. Taka klasyfikacja jest bardzo warunkowa, ale pomoże określić wybór.
Najprostszy podział dla konsumenta według metody zbierania pyłu będzie wyglądał następująco:

  • odkurzacz z workiem na kurz;
  • odkurzacz z pojemnikiem;
  • odkurzacz z filtrem wodnym.

Odkurzacz z workiem na kurz

Ci, którzy znaleźli stary odkurzacz Typhoon używany przez nasze babcie, pamiętają, że musiał on być czyszczony przez cały czas. Nowoczesne modele z torbą nie daleko od swoich przodków. Nadal wszystkie śmieci są zasysane do specjalnej torby.

Właściciele zwierząt wiedzą, jak trudno jest usunąć wełnę z dywanu. Puszysty zwierzak potrafi zamienić dom w piekło, gdy upadła wełna przylega do rzeczy i rozprzestrzenia się po całym domu. Biorąc pod uwagę, że zwierzęta miejskie od dawna nie przestrzegają już zasad linienia dwa razy w roku i prawie nieustannie się topią, wełna może doprowadzić do szału. Ale najbardziej denerwujące jest to, że nawet dobry odkurzacz nie zawsze radzi sobie z tą plagą. Potrzebne jest tu coś innego - specjalna turboszczotka do czyszczenia.

Zasada jego działania polega na tym, że obracająca się szczotka zbiera wełnę, włosy, nici i tym podobne z podłogi i skręca je na sobie. Specjalne włosie nie pozwala na ucieczkę gruzu, a jego część wchodzi do kosza na śmieci, a część pozostaje na szczotce. Jego konstrukcja pozwala na usunięcie części obrotowej i oczyszczenie jej

Jeśli przyjdziesz do sklepu, będziesz miał jasne wyobrażenie o tym, jak działa odkurzacz i jakie parametry musisz sprawdzić, a wybór będzie prosty. Nawet w przybliżeniu za jedną cenę istnieją modele, które różnią się pod względem charakterystyki.

Obejrzyj film: . Karcher kontra Numatic. Porównanie Puzzi 101 81 CT470. Test odkurzaczy piorących (Może 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send