Kamień gipsowy dekoracyjny do dekoracji wnętrz i układania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kamień dekoracyjny tynku we wnętrzu: nowe funkcje (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Gipsowy kamień dekoracyjny to efektowne wykończenie, którego estetyczne i funkcjonalne właściwości pozwalają na jego zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Cechy wystroju gipsu

Płytka gipsowa z powodzeniem zastępuje naturalną okładzinę z marmuru i granitu, doskonale imituje teksturę oryginału, mając jednocześnie imponującą liczbę zalet. Zalety tynkowania w porównaniu z analogiem kamienia naturalnego:

 • łatwość produktu - w przeciwieństwie do naturalnych „braci”, dekoracyjna płytka gipsowa waży kilka razy mniej. Używany w okładzinach głównych ścian, projektach artystycznych i przegrodach wewnętrznych, które nie mogą być poddawane dodatkowemu obciążeniu;
 • prostota układania - łatwo jest poradzić sobie z wykonywaniem prac wykończeniowych, nawet bez doświadczenia w tej dziedzinie;
 • dostępność - gipsowy kamień dekoracyjny jest realizowany w niedrogim segmencie. Materiał demokratyczny jest wynikiem tanich surowców i łatwości procesu produkcyjnego;
 • szeroki wybór - płytki pod kamieniem prezentowane są w ogromnej różnorodności kolorów, kształtów, faktur. Jeśli chcesz, możesz zamówić ekskluzywną wersję produktów na podstawie pracy autora;
 • możliwość samodzielnej produkcji - dekoracyjny kamień gipsowy do dekoracji wnętrz jest łatwy do wyrzucenia własnymi rękami w domu. Wymaga dostępności wysokiej jakości surowców, podstawowego zestawu urządzeń i narzędzi, kreatywnego podejścia do procesu i chęci tworzenia.


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-2

Do wad kamiennych płytek gipsowych należą:

 • kruchość materiału - produkt jest łatwo odkształcany przez działanie mechaniczne, uderzenie o niewielkiej sile jest obarczone pęknięciem lub chipem. Szczególnie podatne na odkształcenia płytek gipsowych o dużym formacie;
 • wchłanianie wilgoci - gips dobrze wchłania wilgoć, a produkt szybko się zapada. Aby temu zapobiec, zaleca się traktowanie powierzchni gipsu specjalnym środkiem ochronnym.


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-4


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-5

Dzięki ścisłemu wdrożeniu technologii produkcji i układania, dekoracyjny kamień gipsowy do dekoracji wnętrz może skutecznie podkreślić zalety wystroju wnętrz i ukryć wady powierzchni ściany o charakterze strukturalnym i estetycznym.

Odmiany kamienia dekoracyjnego na bazie gipsu

Dzięki wykończeniom gipsowym łatwo jest imitować kamień naturalny o naturalnych właściwościach. Możesz wykonać płytkę o gładkiej powierzchni lub wykonać ją w postaci produktu o szczególnych nieregularnościach, duplikatach wiórów i innych naturalnych cechach materiału. Planując ostateczne pokrycie ścian we wnętrzach różnych koncepcji stylistycznych, łatwo jest wybrać spośród propozycji optymalny model gipsowego obrazu kamiennego:

 • zmiażdżona powierzchnia imituje nierówną strukturę kamiennej podstawy z krawędziami, jak gdyby została wbita. Jest popularny w projektowaniu nowoczesnych wnętrz, dobrze wpisuje się w projekt biura domowego, często znajduje się w wystroju holu budynków użyteczności publicznej, wygląda harmonijnie w aranżacji biur;
 • przetarta powierzchnia - gładkie krawędzie o małej szorstkości. Płytki pod kamieniem są istotne przy dekoracji lokali mieszkalnych, kuchni i stref wejściowych. Ma mniej brutalności niż poprzedni analog powłoki, wyróżnia się pewnym rygorem, podkreśla wyrafinowanie stylu wnętrza;
 • powierzchnia gruzu - powielana jest naturalna forma głazów i kamyków. Powłoka idealnie pasuje do każdej koncepcji wystroju. Często zdobi ściany niszy salonu i sypialni, wykorzystywane w aranżacji terenów dla dzieci, rekreacji w biurach. Znajduje się w konstrukcji ścian holu, poczekalni, terminali lotniskowych i dworców kolejowych;
 • dowolna powierzchnia - ucieleśnienie pomysłów projektowych i innowacyjnych rozwiązań. Dekoracyjny kamień gipsowy z fantazyjnymi liniami i krzywiznami jest najczęściej wykorzystywany do dekoracji przedmiotów wyposażenia wnętrz, kolumn, występów lub konstrukcji sufitowych.

Wybierając powłokę na bazie gipsu, szczególną uwagę zwraca się na roztwór barwny materiału. Płytki pod kamieniem w pastelowych kolorach przyczyniają się do wizualnej ekspansji przestrzeni, jasne odcienie dobrze odbijają światło, a bogate kolory nadają wnętrzu nutę tajemnicy, szlachetności i ekstrawagancji.


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-6


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-7

Pokrycie zdecydowanie wygląda korzystnie w projektowaniu kominków. Równie interesujące jest użycie gipsowej imitacji kamienia w układzie nisz w ścianie. W tym przypadku płytka jest istotna jako ciągła dekoracja wybranego obszaru oraz w formie kadrowania obiektu artystycznego: półek, obrazów lub paneli w niszy. Istnieją następujące aplikacje dla tego produktu:

 • projektowanie konstrukcji łukowych;
 • drzwi dekoracyjne;
 • wystrój okien;
 • dekoracja ścienna - w przestronnych pokojach cała powierzchnia jest często zdobiona płytkami gipsowymi. W pomieszczeniu o niewielkiej skali kompozycja jest wykonywana na małej części płaszczyzny pionowej;
 • ozdobą obiektów artystycznych jest wykończenie kolumn, dolna podstawa lub kontury lekkich paneli, wewnętrzne wodospady, panele bąbelkowe wbudowane w ścianę lub meble akwariów i innych struktur.

Łatwo jest stworzyć ekskluzywne wnętrze, po prostu układając płytki na wystającym rogu ściany lub dekorując wolną powierzchnię prostą kompozycją gipsowego wykończenia.


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-9


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto.jpeg">


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-2.jpeg">

Jak położyć dekoracyjny kamień gipsowy?

Podstawą do układania płytek dekoracyjnych może być powierzchnia dowolnego materiału:

 • beton;
 • cegła;
 • płyty gipsowo-kartonowe;
 • plastik;
 • drzewo


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-10


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-11

Instalacja okładzin prosta, wymaga wdrożenia podstawowych zasad, które poradzą sobie nawet początkującym w dziedzinie napraw i dekoracji. Kupują płytki do kamienia i kleju, farby do wykończenia, potrzebujesz także zestawu narzędzi:

 • szpatułki i szczotki, gąbka;
 • pion, pion, ołówek;
 • pistolet montażowy, piła do metalu.

Wystrój jest starannie czyszczony ze starej powłoki, otynkowany i wypoziomowany. Za pomocą pacy zębatej na tynku tworzyć rowki, które przyczyniają się do wysokiej jakości mocowania okładziny. Ponadto powierzchnia jest odtłuszczona i zagruntowana.


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-15


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-16

Sekrety popularności kamienia dekoracyjnego

Kamień imitujący gips doskonale współgra z innymi materiałami wykończeniowymi:

 • tapeta;
 • podszewka;
 • wszelkie rodzaje tynków;
 • malować;
 • panele ścienne z dowolnych podstaw, w tym drzewa naturalnego, tkanin polimerowych, kartonu gipsowego, szkła itp .;
 • pokrycia ścienne z tkaniny.

Równie ważnym kryterium popularności okładziny ze sztucznego kamienia jest jej hipoalergiczność. Produkt o tej samej popularności wykorzystywany jest w aranżacji pomieszczeń w placówkach dziecięcych, salonie, sypialni, kuchni, przycina wnętrze pomieszczenia w placówkach medycznych.


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-17


gipsovij-dekorativnij-kamen-v-interere-novie-vozmozhnosti-23-foto-18

Gips doskonale wchłania wilgoć, ale również dobrze ją oddaje, zapewnia komfortowy mikroklimat w pomieszczeniach. Materiał ma wysokie parametry pochłaniania hałasu, ma dobrą izolację termiczną, wzbudza zaufanie jako godną opcję wykończenia wszelkich powierzchni.

Obejrzyj film: Odświeżenie Mieszkania Kamień Dekoracyjny Tapetowanie Malowanie Trawertyn Elektryka (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send