Dwuspadowa drewniana rama i ceglane domy z wykończeniem bocznicy, wzory na poddaszu, piękne opcje gwintowane - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Fronton domu: okładzina z nowoczesnymi materiałami (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Fronton to przednia ściana domu od podstawy dachu do jego ostatniego górnego punktu (grzbietu). W kształcie może być inny (trójkątny, trapezowy, prostokątny) w zależności od konfiguracji samego budynku.


fronton-doma-oblicovka-sovremennimi-materialami-21-foto


fronton-doma-oblicovka-sovremennimi-materialami-21-foto-2

Dom dwuspadowy można słusznie uznać za jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, wymagający kompetentnych obliczeń i projektowania. Szczyt jest nie tylko funkcją estetyczną, ale także ochronną, służącą jako podstawa systemu kratownicowego, więc musi być solidny.

Projekt domu może obejmować różne opcje aranżacji szczytu, w tym obecność strychu i okien. Cechy konstrukcyjne tutaj w dużej mierze zależą od technologii konstrukcji budynku.

Dlaczego schować fronton?

Faktem jest, że wysokość szczytu jest wprost proporcjonalna do wysokości przestrzeni utworzonej na poddaszu jako dodatkowa przestrzeń pomieszczenia. Często pozwala to na wyposażenie dodatkowych pokoi.

Główną funkcją jest tutaj funkcja barierowa, ponieważ prawidłowo utworzony naczółek zapobiega znoszeniu dachu i chroni go przed wnikaniem wilgoci. W obronie samego szczytu znajduje się wizjer, który jest przenoszony poza jego granice o dziesiątki centymetrów.

Kolejna równie ważna funkcja skóry - estetyczna. Rzeczywiście, w wersji surowej, niespokojny dach nie jest zbyt przyjemnym widokiem, zwłaszcza że jest to w rzeczywistości najbardziej widoczna część domu.

W celu zwiększenia właściwości hydroizolacyjnych szczytów, wykonują dodatkową izolację i barierę parową. Aby to zrobić, wykończ powierzchnię położyć specjalny film po wewnętrznej stronie. W razie potrzeby można zorganizować specjalne szczeliny, aby zapewnić lepszą wentylację i zapobiec kondensacji na najwyższym piętrze budynku.


fronton-doma-oblicovka-sovremennimi-materialami-21-foto-7


fronton-doma-oblicovka-sovremennimi-materialami-21-foto-8

Materiał poszycia

Zgodnie z technologią pracy urządzenie szczytowe może być wykonane z osłoną filarów ściennych lub samej ściany.

Podszewka szczytu w domu obejmuje różne rodzaje materiałów: sklejka odporna na wilgoć, płyty gipsowo-kartonowe do malowania, panele polimerowe, tektura falista, a nawet kolorowy poliwęglan. Niemniej jednak naturalne drewno i bocznica winylowa cieszą się niezmienną popularnością.

Istnieje kilka elementów, które znacząco wpływają na wybór materiału do wykończenia szczytowego:

  • Budowa budynku. Ten parametr określa logiczne pytanie: jak schować przód domu? Na przykład istnieją opcje wykańczania ze specjalnej cegły, ale ta metoda ma wiele cech i jest istotna tylko przy starannym planowaniu obciążenia ścian.
  • Obciążenia wiatrem: przy wyborze materiału okładzinowego należy wziąć pod uwagę specyfikę klimatu.
  • Materiał ramy: czasami mogą być wymagane dodatkowe prace przygotowawcze.
  • Obecność dodatkowych elementów: jeśli szczyt zakłada ułożenie konstrukcji z obecnością okien, tutaj należy wykonać specjalną pracę na skrzyni, urządzenie wodne, izolację termiczną i wentylację.

W związku z tym konieczne jest dokładne przeanalizowanie całej konstrukcji budynku i ramy, w szczególności w celu wybrania najbardziej odpowiedniej opcji, w jaki sposób przyciąć szczyt.


fronton-doma-oblicovka-sovremennimi-materialami-21-foto-12


fronton-doma-oblicovka-sovremennimi-materialami-21-foto-13

Obecnie w Internecie jest wiele pięknych zdjęć, które pokazują, jak zrobić szczyt.

Siding jest wszechstronną, praktyczną opcją przycinania frontów o różnych konfiguracjach. Dzięki takiemu materiałowi optymalne jest schowanie nie tylko powierzchni dachów domu z cegły lub drewna, ale także każdej innej konstrukcji, w tym daczy.

Szczyt domu szkieletowego będzie nieco bardziej skomplikowany niż klasyczna ściana, ale zasada działania pozostaje taka sama.


fronton-doma-oblicovka-sovremennimi-materialami-21-foto-2.png">


fronton-doma-oblicovka-sovremennimi-materialami-21-foto-15

Przy pokryciu frontu domu bocznicą, przede wszystkim konieczne jest wykonanie projektu rysunkowego. Następnie oblicz wymaganą ilość materiału. Musisz także zadbać o pozyskanie odpowiednich komponentów. Cóż, jeśli wszystkie materiały będą od tego samego producenta.

Obejrzyj film: Fronton - ul. Sosnowiecka (Kwiecień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send