Dwupoziomowy sufit z diodami LED o obwodzie rozciągającym błyszczącym lub zawieszonym - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sufit z oświetleniem LED: nowoczesne możliwości oświetleniowe (56 zdjęć)

Sufit z centralnym żyrandolem do oświetlenia pomieszczenia można słusznie uznać za przestarzałe i nieistotne rozwiązanie dla nowoczesnego wnętrza. Rzeczywistym trendem we wnętrzu jest wykorzystanie źródeł światła LED w połączeniu z zawieszonymi lub napiętymi sufitami wielopoziomowymi. W tym celu używane są osobne jasne diody LED lub taśmy LED.Sufit z podświetleniem LED wygląda efektownie i oryginalnie. Funkcje Oświetlenie LED pozwala używać ściemniaczy i kontrolerów kolorów do zmiany jasności i koloru podświetlenia. Ta funkcjonalna funkcja pozwala dostosować oświetlenie do różnych potrzeb: zwiększyć jasność, jeśli chcesz przeczytać książkę w salonie lub, przeciwnie, przyciemnić pokój, aby ułatwić oglądanie telewizji.Zastosowanie diod LED do oświetlenia sufitowego ma wiele niuansów i funkcji, które warto poznać, opracowując i projektując projekt konstrukcji. Diody LED i taśmy LED są łączone na różne sposoby z sufitami podwieszanymi lub podwieszanymi, odpowiednimi do jasnych i efektownych rozwiązań, które przekształcają wnętrze.Fałszywe sufity z oświetleniem LED

Sufit podwieszany z oświetleniem LED - popularne rozwiązanie w nowoczesnym wzornictwie mieszkań i domów. Konstrukcje podwieszane wykonane są z płyty gipsowo-kartonowej zamontowanej na ramie metalowego profilu. Zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niska cena i możliwość tworzenia geometrycznych struktur objętościowych o różnych poziomach złożoności. Podczas instalowania dwupoziomowego sufitu można użyć następujących opcji tworzenia powierzchni objętościowej:

  • Dwupoziomowy sufit z wystającym bokiem wzdłuż konturu pomieszczenia - najlepiej nadaje się do pomieszczeń o wydłużonym, prostokątnym kształcie, bez wystających części i balkonów pawęży;
  • Dwupoziomowy sufit z wysuniętym prostokątnym, okrągłym lub owalnym pudełkiem w środku - odpowiedni do pomieszczeń o kwadratowym kształcie;
  • Dwupoziomowe sufity z warstwą o dowolnym kształcie (fala, obwód) dzielące pokój na kilka części - doskonałe rozwiązanie, jeśli to konieczne, strefa.

We wszystkich opisanych powyżej przypadkach stosuje się oświetlenie obwodowe, zamontowane na specjalnie przygotowanej stronie dolnej kondygnacji sufitu. Takie rozwiązanie pozwoli podkreślić kształt drugiego poziomu, nada strukturze widoczną objętość i lekkość. W tym przypadku światło jest wykorzystywane jako element dekoracyjny, odgrywa rolę pomocniczą w oświetlaniu pomieszczenia, a zatem wymaga instalacji dodatkowych lamp lub centralnego żyrandola.Możliwe jest zastosowanie taśmy LED montowanej w specjalnych profilach aluminiowych osadzonych w powierzchni płyt kartonowo-gipsowych.

Ekrany rozpraszające światło są używane do dekoracji, zapewniając miękkie światło LED i równomierny rozkład światła. Ta opcja jest odpowiednia zarówno do produkcji dwupoziomowych, jak i konwencjonalnych płaskich sufitów podwieszanych. Konstrukcja profilu umożliwia wykonywanie prostokątnych elementów świetlnych do obramowania lub układania na powierzchni sufitu. Przy użyciu tych elementów taśmy LED mogą pełnić rolę głównego oświetlenia, a najważniejsze jest dobranie odpowiedniej mocy diod LED.

Zalety i cechy taśm LED

Zastosowanie taśmy LED do oświetlania sufitu może być interesującym rozwiązaniem dekoracyjnym, ponieważ to urządzenie ma wiele ważnych funkcji:

  • Duży wybór opcji mocy i odcieni strumienia świetlnego;
  • Możliwość regulacji jasności za pomocą ściemniacza;
  • Regulacja spektrum kolorów za pomocą kontrolera RGB.

Jako podświetlenie, używane do podkreślania i podkreślania głośności sufitu, można użyć zwykłej taśmy bez dodatkowych opcji. Jeśli jednak konieczne jest stworzenie struktury dekoracyjnej zdolnej do zalania pomieszczeń światłem różnych odcieni lub funkcją regulacji jasności oświetlenia, należy wybrać taśmy z możliwością podłączenia dodatkowych kontrolerów i innego sprzętu.


Sufity napinane z oświetleniem LED

Sufity napinane - prawdziwe znalezisko dla projektanta, ponieważ folia PVC pozwala tworzyć powierzchnie o dowolnej złożoności, wielopoziomowe, z obiektami geometrycznymi lub asymetrycznymi o dowolnym kształcie, tworzyć ostre lub gładkie kąty, stosować kombinacje różnych kolorów i tekstur. Sufity napinane z oświetleniem LED są bardzo popularne w rozwoju dekoracyjnego i nowoczesnego wnętrza.
Podczas wybierania rozwiązań kolorystycznych, jeśli wybrano dwa różne odcienie kardynalne, należy użyć ciemnego koloru do przycięcia dolnej warstwy i jasnego koloru dla górnej warstwy. Stworzy to wrażenie lekkości, wizualnie uczyni sufit wyższym.

Hotelowe diody LED umieszczone pod powierzchnią sufitu mogą służyć do różnych efektów dekoracyjnych, z których jednym jest sufit w stylu rozgwieżdżonego nieba. Istnieje kilka opcji wykonania tego rozwiązania projektowego:

  • Diody LED są instalowane pod powierzchnią sufitu, wykonane z ciemnego lub czarnego nieprzezroczystego błyszczącego filmu. Następnie powierzchnia sufitu pod diodą LED jest przebijana w taki sposób, aby utworzyć holistyczne krawędzie, a kryształ ze specjalnym cięciem jest wstawiany do powstałego otworu. Światło załamuje się w krysztale i odbija blask na błyszczącym filmie;
  • Pod półprzezroczystym sufitem napinanym z nadrukiem fotograficznym, ilustrującym działkę lub część rozgwieżdżonego nieba, zamontowane są diody LED o różnej jasności. Po włączeniu powstaje nierówne oświetlenie poszczególnych sekcji filmu za pomocą wzoru, a dzięki półprzezroczystej powierzchni blask wizualnie symuluje blask gwiazd. Zastosowanie jasności i migotania diod LED może nadać temu projektowi dodatkowego uroku, sprawiając, że tło będzie wyglądać żywe i realistyczne.

Opisane powyżej rozwiązania konstrukcyjne są dość przystępne, pomimo spektakularnego wyglądu gotowych konstrukcji. Sufitowe „gwieździste niebo” idealnie wpasuje się w wnętrze każdego pomieszczenia, będzie szczególnie aktualne w przedszkolu lub sypialni. Takie projekty są wykonywane w dwóch poziomach, podczas gdy światła są montowane pod najwyższym poziomem, zamknięte w pudełku, które biegnie wzdłuż konturu. Pudełko można zainstalować konwencjonalne oprawy oświetlenia głównego pomieszczenia.Sufit napinany z oświetleniem LED

Dwupoziomowe sufity napinane oraz sufity podwieszane można wyposażyć w oświetlenie, które podkreśla kontur pierwszego poziomu, podobny do konstrukcji zawieszonych w rozwiązaniach projektowych i technologicznych. Jeśli wybierzesz sufit jednopoziomowy z przezroczystej folii, możesz zainstalować oświetlenie konturowe bezpośrednio pod powierzchnią, w odległości 5 centymetrów od ściany, ponieważ będziesz musiał ozdobić połączenie między sufitem a ścianą cokołem. Ta opcja oświetlenia wygląda dość oryginalnie, tworzy wrażenie sufitu wznoszącego się w powietrzu, wizualnie zwiększając wysokość pomieszczenia.

Oświetlenie Contour doskonale łączy się z matowymi foliami PVC, nie tworzy niepotrzebnego olśnienia, rozprasza uwagę i równomiernie rozprowadza światło na powierzchni sufitu. Ponadto, jeśli podświetlenie jest zainstalowane w pudełku z niszą, matowa folia może pełnić rolę lustra, odzwierciedlając nieprzyjemne momenty lokalizacji taśmy LED.

Oryginalnym rozwiązaniem może być podwieszany sufit z oświetleniem LED w postaci wstążek, przechodzących pod powierzchnią filmu w dowolnych kierunkach. Proste, przecinające się, przecinające lub równoległe linie tworzą futurystyczny wygląd i nadają powierzchni oryginalny wygląd. Podczas instalacji warto równomiernie rozłożyć taśmę, w przeciwnym razie będą nadmiernie oświetlone lub przyciemnione powierzchnie, co może niekorzystnie wpłynąć na estetykę i komfort pomieszczenia. Ta opcja oświetlenia jest dobrze połączona z oświetleniem ścian wewnętrznych, lampami podłogowymi i stołowymi.

Sufit napinany lub podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych z oświetleniem LED - to zawsze oryginalne rozwiązanie i świeże spojrzenie na urządzenie wewnętrzne. Wiele opcji i możliwości wykorzystania taśmy LED lub poszczególnych diod LED pozwoli Ci wybrać coś interesującego do umieszczenia dowolnego układu iw dowolnym stylu.

Wybierając, musisz z góry zrozumieć, czego oczekujesz od podświetlenia, czy będzie ono pełnić tylko funkcje dekoracyjne, czy też odgrywać rolę oświetlenia pomocniczego. Pozwoli ci to wybrać odpowiednie oświetlenie i uczynić wygodny sufit 2-3 poziomami komfortowym i harmonijnie uzupełniającym wystrój pokoju. Należy również pamiętać, że wszystkie prace, od projektu do bezpośredniej instalacji, powinny być zaufane przez doświadczonych specjalistów, co zagwarantuje niezawodność i trwałość produkowanego sufitu.

Obejrzyj film: Kolorowe oświetlenie ledowe RGB Led: zmiana kolorów za pomocą ipadaiphona w inteligentnym domu. (Luty 2020).

Загрузка...