Salon kuchenny z kominkiem we wnętrzu prywatnego domu lub mieszkania, projekty nowoczesnego projektu i możliwe plany z piecem w studiu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kuchnia-salon z kominkiem: jak prawidłowo wyposażyć przestrzeń (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Decyzja o połączeniu salonu z kuchnią jest bardzo korzystna pod względem oszczędności przestrzeni życiowej i jednocześnie odważna: trzeba ciężko pracować, aby projekt kuchni w pełni harmonizował z wnętrzem salonu. Jak wybrać i prawidłowo wprowadzić taki element wystroju wnętrz, jak kominek?


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-2

Zanim przejdziesz bezpośrednio do projektów dotyczących stylu kuchni w salonie z kominkiem, musisz zdecydować się na model kominka. Oto kilka niuansów związanych z takimi czynnikami:

 • cechy i konfiguracja obudowy;
 • powierzchnia podłogi;
 • środki ostrożności.

Oznacza to, że bez względu na to, jak silna jest Twoja chęć zainstalowania klasycznego kominka opalanego drewnem w kuchni, nie było to zgodne z wymogami bezpieczeństwa pożarowego. Jak więc wybrać idealny model kominka?

Istnieją cztery podstawowe typy projektu:

 • Klasyczny kominek opalany drewnem (tutaj można również umieścić piec).
 • Gaz
 • Elektryczny.
 • Dekoracyjny.


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-5


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-6

Klasyczny projekt kominka jest jednym z najpopularniejszych dzisiaj. Uwodzi prawdziwym ogniem na żywo, dźwiękiem trzaskających kłód i tworzy niesamowitą atmosferę. Od wielu lat piece kominkowe cieszą się szczególną sławą. Pomimo tego, że jest masa zwartych żeliwnych pieców, wiele marzy o „autentycznej” ceglanej konstrukcji, dzięki której można nie tylko ogrzać się, ale także gotować jedzenie. Ale, niestety, tylko właściciele domów wiejskich mogą sobie pozwolić na ten rodzaj kominka.


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-9


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto.png">


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-10


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-12


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-13


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-14

Lokalizacja paleniska kominkowego

Umieszczenie kominka zależy od takich momentów, jak wielkość pomieszczenia, lokalizacja okien, drzwi, mebli itp., Dlatego najpierw zalecamy zapoznanie się z zasadami instalacji:

 • Klasyczny kominek opalany drewnem powinien być ustawiony tak, aby komin był prosty i wychodził na grzbiet dachu;
 • Przy wyborze miejsca należy wziąć pod uwagę kierunek przepływu powietrza (położenie kominka w przeciągu stwarza ryzyko „dymu”)
 • Najlepszą pozycją dla pieca kominowego jest ściana prostopadła do okien;
 • Meble w pobliżu przestrzeni kominkowej są lepiej umieszczone pod względem komfortu i przytulności, organizując tym samym kącik wypoczynkowy.


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-15


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-16


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-17

Jak wejść do paleniska we wnętrzu kuchni w połączeniu z salonem?

 • Układ wyspy to odosobniony projekt. Jest instalowany głównie w centrum mieszkania, symbolicznie dzieląc przestrzeń kuchenną i salon na dwa obszary. Jest to dość praktyczna opcja pod względem ogrzewania pomieszczeń.
 • Umieszczenie ściany / ściany. W tym przypadku kominek jest zamontowany na zewnętrznej lub wewnętrznej ścianie. Możesz zainstalować zarówno model gazowy, jak i elektryczny, w zależności od stylu, a także na dowolnej wysokości.
 • Kominek na zewnątrz. Ta sytuacja zapewni każdej kuchni z kominkiem status „centralnego miejsca”. W ten sposób można wprowadzić elektryczny, gazowy lub klasyczny kominek opalany drewnem.


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-18


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-19


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-20

Projekt kuchni z salonem z kominkiem: wskazówki projektowe

Po wybraniu modelu i miejsca przyszłego paleniska należy zadbać o decyzję stylu. Główną zasadą wpisywania kominka do wnętrza (jak zresztą każdy inny element) jest harmonia. Konieczne jest, aby projekt w pełni odzwierciedlał projekt kuchni z salonem. Tylko w takim przypadku otrzymasz idealne połączenie.


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-21


kuhnya-gostinaya-s-kaminom-kak-gramotno-obustroit-prostranstvo-24-foto-22

Istnieje wiele różnych stylów wnętrz, na których należy polegać przy wyborze projektu kominka.

 • Klasyczny Klasyczny styl jest zawsze w modzie: surowy, szlachetny, spokojny, uniwersalny w swoim rodzaju. W tym przypadku kominek powinien być dyskretny, powściągliwy, wykonany w neutralnej palecie kolorów. Wykończenie drewna lub kamienia będzie wyglądać poważnie. Ogromny wystrój lub sztukaterie, wręcz przeciwnie, obciążą cały obraz.
 • Styl wiejski jest obcy łaskom, więc kominek może mieć zarys. Będzie wyglądał dobrze, duży, masywny design, podkreślając uwagę. Ścianę nad kominkiem można ozdobić ozdobnymi kutymi ornamentami.
 • Nowoczesność charakteryzuje się zwięzłością i połyskiem, dzięki czemu kształt paleniska może być zarówno klasyczny, jak i fantazyjny. Nowoczesny styl można opisać słowem „oryginał”, co oznacza, że ​​może zawierać wszystkie najbardziej niezwykłe.
 • Do wnętrz w minimalistycznym stylu i zaawansowanych technologicznie metalowych modeli lub wzorów ze szkła żaroodpornego. Zewnętrzna dekoracja kominka powinna być minimalna, różne ścisłe, zwięzłe formy.
 • W przypadku braku wyraźnego stylu, warto zastanowić się nad uniwersalnym stylem klasycznym.

Tak więc ogólnie przedstawiliśmy główne punkty, które należy kierować przy wyborze konkretnego modelu kominka do salonu kuchennego. Wśród ogromnej różnorodności wzorów, nawet pod pewnymi ograniczeniami, prawie każdy może znaleźć coś dla siebie. Na resztę - podążaj za swoimi upodobaniami, preferencjami i fantazjami.

Obejrzyj film: Film z realizacji projektu ARCHON+ Dom w jabłonkach G2 (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send