Doniczki na kwiaty na zewnątrz Beton i tworzywa sztuczne, drewniane i metalowe, kamień z granitu, dekoracyjne widoki wiszące, pomysły na ogród Kashpo z poręcznych materiałów z własnymi rękami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Stylowe rozwiązanie dla każdego ogrodu: doniczki na kwiaty (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Każdy właściciel osobistej działki lub domku stara się zmaksymalizować tę przestrzeń, tworząc niepowtarzalny projekt własnej oazy wśród miejskiej dżungli. Na jakich sztuczkach tylko ludzie nie udają się do dekoracji ogrodu.


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-2


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-3

Doniczki do dekoracji, które dają własne ręce

Bardzo często na ulicach miast i wsi można zobaczyć doniczki z butelkami lub oponami. Ozdabiają przedszkola, dziedzińce wieżowców i działki ogrodowe. To rozwiązanie jest bardzo popularne w przypadkach, gdy konieczne jest dekorowanie witryny bez żadnych specjalnych kosztów finansowych. Muszę powiedzieć, że ze złomu można tworzyć doniczki na kwiaty o dowolnej złożoności i wysokości.

Doniczki z oponami nie wymagają od osoby posiadania pewnego doświadczenia i umiejętności. Aby stworzyć naprawdę wyjątkowe produkty, wystarczy mieć fantazję i niewielką ilość wolnego czasu.


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-4


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto.jpeg">

Działki wiejskie, ozdobione doniczkami ze złomu, w szczególności z gumy, wyglądają bardzo oryginalnie i niestandardowo. Duże garnki z kół można ozdobić tak, aby żaden z gości nie odgadł, jakiego materiału użyto. Sadzenie kwiatów w ogrodzie kwiatowym odbywa się wczesną wiosną, więc lepiej jest realizować swoje najdziksze i najjaśniejsze pomysły o tej porze roku. Po stworzeniu tak pięknego ogrodu kwiatowego będziesz mógł cieszyć się ręcznie robionym „paradise corner” przez kilka lat z rzędu.

Jeśli chcesz robić doniczki na kwiaty z gumy, używaj opon importowanych. Rosyjscy producenci czynią je trudniejszymi i trudniejszymi, trudniej będzie pracować z takim materiałem.


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-5


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-6

Doniczki do dawania i osobisty spisek

Oprócz wysokich doniczek, klombów i klombów można użyć małych doniczek, w których sadzisz rośliny jednoroczne. Taki pomysł uzupełni ogólne wrażenie komfortu i dobrego samopoczucia. Małe wazony na letnie domki nie zajmują dużo miejsca, można je umieścić w dowolnym miejscu na stronie, a jeśli to konieczne, zmienić ich położenie. Małe plastikowe doniczki na kwiaty są łatwe do wprowadzenia do domu, jeśli pada deszcz na zewnątrz lub wyjdziesz z domku na kilka dni.


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-7


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-3.jpeg">

Różnorodność doniczek

Ta dekoracja ogrodowa może być wykonana z prawie wszystkich znanych materiałów. Rozważmy główne rodzaje doniczek do ogrodu i ogrodu. Każdy z nich ma swoje cechy, zalety i wady.

Produkty gliniane

Materiał ten charakteryzuje się wysoką plastycznością, w rękach wykwalifikowanego mistrza staje się bardzo giętki i przyjmuje dowolną formę. Powierzchnia doniczki z gliny może być ozdobiona kamieniami, skomplikowanymi wzorami, wzorami i szkłem.

Naczynie gliniane, które wcześniej poddano prażeniu, nabiera pięknego odcienia terakoty, a materiał staje się bardziej porowaty i teksturowany. W takim garnku korzenie roślin nigdy nie gniją, ponieważ glina jest doskonale oddychająca.


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-8


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-9

Kamień

Wazony tego naturalnego materiału są bardzo praktyczne i trwałe w użyciu. Różnorodność typów, wzorów i sposobów dekoracji umożliwia tworzenie wyjątkowych kompozycji kwiatowych. Trzeba powiedzieć, że w takich donicach rośliny nie wymagają częstego podlewania, ponieważ wilgoć pozostaje w glebie przez długi czas.

Warto tworzyć kamienne doniczki własnymi rękami tylko wtedy, gdy masz specjalne umiejętności do pracy z takim materiałem. Jeśli nie wiesz, jak tworzyć kamienne rzeźby, nie rozpaczaj. Na półkach można łatwo znaleźć dużą liczbę kwadratowych, prostokątnych, trójkątnych i okrągłych doniczek o dowolnym kształcie.

Kupując doniczki z kamienia na zewnątrz, kup specjalne środki antyseptyczne. Ten materiał nie przepuszcza powietrza, a korzenie roślin mogą gnić.


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-10


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-11

Drzewo

Drewno harmonijnie wpasowuje się w ogólny obraz każdego ogrodu, dlatego jest aktywnie wykorzystywane podczas ucieleśniania pomysłów na dekorowanie strefy podmiejskiej. Ale drewniane wazony mają jedną wadę: ich wygląd szybko pogarsza się pod wpływem wody.

Aby drewniane doniczki zachwyciły Cię swoim pięknem znacznie dłużej, należy potraktować powierzchnię specjalną impregnacją i przykryć doniczki lakierem. Teraz można w nich posadzić nawet najbardziej kochające wilgoć rośliny.


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-14


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-15

Plastik

Wazony z tworzyw sztucznych na zewnątrz można znaleźć niemal wszędzie. Ze względu na stosunkowo niski koszt i różnorodność form i faktur, są one z powodzeniem wykorzystywane do dekoracji ogrodu o dowolnej orientacji stylistycznej. Doniczki-doniczki wykonane z tworzywa sztucznego można uzupełnić małymi plastikowymi doniczkami, produktami gipsowymi i gumowymi figurkami. Niezależnie od tego, jaki projekt wybierzesz, takie dekoracje będą harmonijnie pasować do ogólnego stylu ogrodu.

Jeśli betonowe doniczki na kwiaty i metalowe doniczki nie różnią się pod względem różnych tekstur, ich plastikowe odpowiedniki czasami uderzają szeroką paletą odcieni, kształtów i wzorów. Z ich pomocą możesz tworzyć naprawdę wyjątkowe i złożone kompozycje.

Jak wspomniano wcześniej, wazony betonowe, podobnie jak kamień i metal, są używane do uprawy roślin jednorocznych. W plastiku można sadzić analogi i byliny.


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-4.jpeg">


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-16

Rozwiązania niestandardowe

Doniczki do kwiatów na zewnątrz mogą być wykonane z różnych materiałów. Szczegółowo opisaliśmy już najsłynniejsze wersje doniczek, ale nie są tak popularne, ale równie ciekawe pomysły na tworzenie ogrodów kwiatowych w ogrodzie.

  • Możesz ozdobić altanę i strefę rekreacyjną małym szklanym garnkiem. Wygląda bardzo oryginalnie szklany wazon o dużych rozmiarach w pobliżu ganku domu lub na schodach.
  • Betonowe wazony mogą ozdobić wiejskie ścieżki kamyków i gruzów.
  • Jeśli projekt ogrodu wykorzystuje ogromną ilość kutej biżuterii, zostanie on uzupełniony dekoracyjnymi doniczkami z metalu.
  • Na ogrodzenie i drzewa działki ogrodowej należy kupić wiszące doniczki. Im wyższy płot, tym bardziej efektowne będą kompozycje kwiatowe.
  • Białe wazony ogrodowe pięknie wyglądają na tle zielonych loków drzew i barwnych kwiatów.
  • Zawsze możesz stworzyć własne wazony ogrodowe. Aby to zrobić, możesz użyć wszystkiego, co się pojawi. Na przykład można stworzyć jasną kompozycję ze starych, dziurawych wiader, zrobić produkt z plastikowych butelek, starych zużytych opon, a nawet niepotrzebnych naczyń. Bądź kreatywny, a twoje rzemiosło będzie wspaniałym dodatkiem do ogrodu lub ogrodu.

Wazony są nie tylko ładunkiem funkcjonalnym, ale służą również jako doskonała ozdoba twojej ziemi. Z pomocą tych produktów możesz tworzyć złożone wzory z kwiatów, bawiąc się kształtem, fakturą i kolorem doniczek.


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-17


stilnoe-reshenie-dlya-lyubogo-sada-vazoni-dlya-cvetov-24-foto-18

Oczywiście możesz użyć gotowych garnków, które są sprzedawane w każdym sklepie. Wśród nich łatwo jest znaleźć odpowiednią opcję dla każdego smaku i portfela. Ale dla tych, którzy mają bogatą wyobraźnię i lubią podchodzić do dekoracji ogrodu poza pudełkiem, odpowiednia jest inna opcja - tworzenie własnej doniczki. Uzbrój się w farby, pędzle, lakiery, kamienie i wstążki do dekoracji, a twój ogród wkrótce zacznie grać w nowe kolory.

Obejrzyj film: Taras w ogrodzie - kilka tarasów z różnych materiałów (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send