Granice i ogrodzenia ozdobne do kwietników i ogrodów, ogrodzeń z tworzyw sztucznych, metalu i betonu do ogrodów kwiatowych, jak zrobić z rękami Piękne pomysły z kamienia i drewna - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Bariery dla kwietników: opcje uniwersalne (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ogrody kwiatowe często odgrywają wiodącą rolę w tworzeniu krajobrazu. Czasami wystarczy niewielki ogród kwiatowy, aby nadać miejscu nastroju i jasnych kolorów. Ponadto ogrodzenie, które można porównać z ramą do artystycznego obrazu, jest ważne w tworzeniu niestandardowego, niezapomnianego ogrodu kwiatowego.


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-2

Krawężnik to ogrodzenie oddzielające łóżko ogrodowe od chodnika lub ozdobne ogrodzenie klombu.


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-4


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-5

Materiały do ​​granic

Aby stworzyć ogrodzenia, możesz użyć gotowych przedmiotów z tworzyw sztucznych, które są sprzedawane w sklepach i na rynkach budowlanych. Świetnym pomysłem jest samodzielne odtworzenie niestandardowego dekoracyjnego ogrodzenia dla klombów o dowolnym kształcie lub wysokości. I jakiego materiału (naturalnego lub plastikowego) użyć, właściciel witryny decyduje osobiście.

Rodzaje ogrodzeń drewnianych, ich zalety i wady

Ogrodzenia wykonane z naturalnego drewna świetnie wyglądają na działkach. Wykonywanie drewnianych obramowań na rabaty do kwiatów własnymi rękami jest bardzo proste.

Ogrodzenie, wiklina z wikliny lub trzciny nada ogrodowi ażurowy nastrój. W celu ułożenia konstrukcji kołki o tej samej długości są wbijane w ziemię w tej samej odległości od siebie (określonej przez przybliżoną długość gałązek). Alternatywnie plecią kołki z gałązkami, tworzą własne ogrodzenia ścienne dla kwietników własnymi rękami. Granice w postaci koszy o różnych średnicach mogą być wykonane z małych okrągłych krat, a interesujące będzie rozmieszczenie kwadratowych / prostokątnych wzorów w tej samej linii, co stojaki na kwiaty.


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-6


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-7

Zalety ogrodzenia: stosowany jest przyjazny dla środowiska materiał naturalny, kształt kwietnika lub długość ogrodzenia mogą być bardzo zróżnicowane, materiał jest bezpłatny. Wady: krótka żywotność (nieobrobione drewno szybko pęknie, straci swój kształt).

Ozdobne obramowanie klombów w postaci ogrodzenia pikietowego zbudowane jest z kłód o długości od 15 cm do 50 cm, wysokość półfabrykatów zależy od średnicy drzewa (im cieńsze drzewo, tym krótszy kłódka), parametrów działki (harmonijnie wygląda, jeśli duży obszar jest ogrodzony grubymi pniami). Pożądane jest wstępne oczyszczenie drzewa z kory i przetworzenie odpowiednich podkładów ochronnych. Cienkie wykroje ostrzą się po jednej stronie i wbijają drewniany młotek w ziemię. Grube kłody są wpuszczane w ziemię, a głębokość wkraplania jest ustalana indywidualnie.


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-8


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-9

Przy podobnej granicy dobrze jest dostrzec wiejskie ścieżki, klomby w pobliżu otwartych przestrzeni. Zaleca się pokrycie kłód czystym lakierem, a nie farbą, aby zachować naturalne piękno drewnianej tekstury.

Zalety: zdolność do tworzenia gładkich, stopniowanych linii ogrodzeń dla kwietników własnymi rękami (jeśli kopie się w kłody na różnych głębokościach), przyjazność dla środowiska materiału, niedrogi koszt, praca nie wymaga specjalnych umiejętności i specjalnych narzędzi. Wadą jest to, że drewniany płot nie zostanie szybko rozebrany, dlatego zaleca się staranne zaplanowanie rozmieszczenia łóżek i ścieżek na stronie.

Naturalność drewnianych barier cieszy oko, pozwala w pełni cieszyć się fascynującym wzorem faktury drewna.


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-10


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto.png">


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto.jpeg">

Żelazne ogrodzenia

Ogrodzenia metalowe na klomby, oczywiście, wyglądają oryginalnie i stylowo, w zależności od miasta.

Wyroby kute i spawane są wykonane z metalu. Elementy kute nadają stronom finezji i nieważkości. Ponieważ na życzenie możliwe jest wykonanie ogrodzenia, wybierany jest rysunek / ornament w dowolnym stylu. Jeśli w domu znajdują się już elementy z kutego żelaza (ogrodzenia balkonów, kraty w oknach), to świetnym pomysłem byłoby powtórzenie ich wzoru na ogrodzeniu dla klombów. Stworzy to jeden harmonijny nastrój w całej witrynie.

Kucie na zamówienie jest dość drogie, dzięki czemu można instalować ogrodzenia spawane do klombów i łóżek - całkiem niedroga opcja.

Zalety: trwałość, nie cierpią z powodu opadów, prosta instalacja, nie wymaga fundamentu do instalacji. Wady: wysoka cena wyrobów kutych.


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-11


ograzhdeniya-dlya-klumb-universalnie-varianti-21-foto-12

Krawężniki dekoracyjne z betonu

Ogrodzenia betonowe na rabaty są produktami gotowymi. Wybierając odpowiedni model, wystarczy zdecydować się na wygląd, kształt, rozmiar. Sklepy budowlane i wiejskie oferują oddzielne ogrodzenia o różnych kształtach geometrycznych, które są instalowane bezpośrednio na ziemi (musisz najpierw zrobić małe zagłębienie w ziemi w formie granicy). Ogrodzenia ogrodowe z dnem (w postaci misek) umieszcza się na betonowej podstawie / zaprawie.

Zalety: nie wymaga specjalnej opieki, toleruje spadki temperatury / wilgotności, trwałe. Wady: „smutny” wygląd. Aby produkt był atrakcyjny, należy go dalej udekorować, przynajmniej pomalować farbą.

Jest to bardzo popularna i tania wersja ulepszenia działek domków letniskowych i ogrodowych. Ogrodzenia z tworzyw sztucznych dla kwietników zadziwiają różnorodnością odcieni, kształtów i stylów. Za układ granic oferowane są:

  • elastyczna taśma krawężnikowa, która pełni raczej funkcję odgradzającą ogrodzenia dla łóżek i klombów niż dekoracyjna. Wykonywany jest w rolkach o różnych długościach, od 10 cm do 30 cm, powierzchnia może być równa lub falista. Pasek kopie w ziemię do pożądanej głębokości;
  • gotowe ogrodzenia segmentowe do kwietników są bardzo zróżnicowane pod względem koloru i wystroju. Na krawędziach każdej sekcji znajdują się specjalne nogi, które są wciskane w ziemię w celu zamocowania.

Zalety: niska cena, nie wymagają konserwacji, wielu producentów, szeroka gama krawężników plastikowych, łatwa instalacja / czyszczenie. Wada: krótka żywotność, wrażliwość na wahania temperatury, kruchość otaczających produktów sekcji.

Chociaż cegła jest wykorzystywana jako główny materiał w budownictwie, jest również dość często wykorzystywana do tworzenia dekoracyjnych ogrodzeń dla kwietników własnymi rękami. A dla mini-budynków można użyć zarówno starej cegły (z zawalonego muru), jak i nowej. Stare produkty były bielone. Obecnie do projektowania krawężników ogrodowych używają natychmiastowego materiału. Granice dla łóżek z cegły można układać „na sucho” - bez mieszanek wiążących. Ale bardziej praktyczne, bezpieczniejsze jest zbudowanie klombu na betonowej podstawie i przymocowanie muru zaprawą cementową. Jeśli kwietniki są ozdobione tą samą cegłą, co okładzina domu, powstaje harmonijna kompozycja miejsca.

Piękne kamienne ogrodzenie na klomby ozdobi każdy obszar. Jeśli konstrukcja nie wykorzystuje szalunku, pionowa powierzchnia zachowa teksturowaną „rozdartą” krawędź. Ponieważ mur jest mocowany zaprawą cementową i pozostaje przez wiele lat, należy starannie wybrać położenie klombu, jego kształt, wysokość ogrodzenia.

Materiały do ​​pracy: dowolne kamienie (kamyki, piaskowiec, wapień), polietylen / pokrycia dachowe, lina z kołkami, zaprawa cementowa.

Pin
Send
Share
Send
Send