Projektowanie okien w kuchni w nowoczesnym lub klasycznym stylu, piękne pomysły projektowe dzięki zasłonom i zasłonom z przędzy w prowansalskim wnętrzu, opcje wystroju dla małego Chruszczowki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dekoracja okien w kuchni: ciekawe pomysły (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Okno w kuchni jest ważnym elementem wnętrza. Wystrój okna w kuchni pozwala uzupełnić lub podkreślić styl pomieszczenia. Podczas projektowania okna niezwykle ważne jest, aby pamiętać, że nie traci on swojej praktycznej funkcji. Pomysły dekoracji okien kuchennych są różne:

 • Wykorzystanie tekstyliów - zasłon, zasłon, zasłon, tiulu.
 • Instalacja żaluzji zróżnicowana paleta.
 • Zastosowanie rolet rzymskich itp.


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-2

Zasłony we wnętrzu kuchni

Najbardziej tradycyjnym sposobem zaprojektowania okna kuchennego jest użycie zasłon. Obecnie rynek konsumencki ma szeroki wybór tkanin od klasycznych po nowoczesne. Realizowane są naturalne i syntetyczne tkaniny o różnej jakości. Kolory materiału mogą być bardzo zróżnicowane: od jasnej ekstrawagancji z rysunkami po pojedynczą gamę pastelową. Stosowanie zasłon w projekcie okna w kuchni daje użytkownikowi wiele niezaprzeczalnych zalet:

 • Szeroki wybór palet. Możesz łatwo wybrać opcję, która najlepiej pasuje do wnętrza kuchni.
 • Wysoki poziom ochrony przed światłem UV i wzrokiem ciekawskich.
 • Szeroki zakres sposobów na stworzenie dekoracji. Istnieje wiele opcji mocowania tekstyliów do gzymsu: pętle, krawaty, plecionka itp.
 • Rozsądna cena. Wybierz tekstylia do okna, możesz łatwo na podstawie dostępnego budżetu.

Tekstylia są wszechstronnym materiałem bez wad. Jedyną rzeczą wartą rozważenia jest to, że zasłony w kuchni w porównaniu z innymi pokojami będą musiały być często myte, ponieważ szybko się zabrudzą i pochłoną zapachy. Do kuchni nie zaleca się używania gęstego i masywnego materiału. W takim pokoju będzie wyglądać niewłaściwie.

Produkcja zasłon odbywa się na bazie lekkiej, półprzezroczystej tkaniny. Zasłony - to świetne rozwiązanie dla małych kuchni. Najlepiej nadają się do kuchni wykonanych w stylu klasycznym, Prowansji lub kraju. Również ta opcja będzie harmonijnie wyglądać na tle motywów kuchni orientalnej. Dzięki zasłonom można ozdobić okno za pomocą różnych draperii.


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto.jpeg">


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-4

Zasłony doskonale przepuszczają światło, więc pokój zawsze będzie pełen światła i komfortu. W porównaniu z zasłonami zasłony są lżejsze i dlatego nie powodują dodatkowych trudności w pielęgnacji. Jeśli zasłony zostaną wybrane z powodzeniem, umożliwi to właścicielowi kuchni wizualne powiększenie przestrzeni, podkreślając jego indywidualność.


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-5


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-6

Zastosowanie tiulu i zasłon we wnętrzu

Zastosowanie tiulu w pomieszczeniach umożliwia wypełnienie przestrzeni światłem i komfortem. Tiul jest w stanie uzupełnić swój projekt w oryginalny sposób. Zastosowanie będzie odpowiednie w nowoczesnym i klasycznym wnętrzu. Jest szczególnie atrakcyjny w orientalnych wnętrzach. W razie potrzeby materiał ten można łączyć z roletami, roletami, lambrekinami. Różnice projektowe są liczne. Tiul nie jest w stanie w pełni chronić przed jasnym słońcem, tak wiele gospodyń domowych próbuje połączyć go z innymi materiałami.


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-2.jpeg">


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-7

Rzymskie zasłony i rolety we wnętrzu kuchni

Rzymskie zasłony to praktyczny i łatwy sposób na poprawne, piękne i ze smakiem udekorowanie okna w kuchni. Ta opcja będzie wyglądać harmonijnie z różnymi decyzjami dotyczącymi stylu. Szczególnie korzystne rolety rzymskie łączą się z rustykalnymi motywami, stylami high-tech i Prowansją. Są idealne do minimalistycznego wzornictwa, klasycznego.

Główne zalety rolet rzymskich to kompaktowość, niezawodność, łatwość konserwacji i obsługi. Koszt tej opcji jest kosztowny. Wynika to z obecności specjalnego mechanizmu, który zapewnia zamknięcie i otwarcie.


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-8


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-9

Rolety to kompaktowe modele wykonane z różnych materiałów. Może to być drewno, metal, bambus, tekstylia itp. Żaluzje pomagają zapewnić wysoki poziom ochrony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Pomagają w wykonaniu wysokiej jakości regulacji światła podawanego z okna. Decyzje dotyczące koloru żaluzji różnią się w szerokim zakresie wyboru. Żaluzje można łatwo zainstalować niezależnie, a proces opuszczania nie spowoduje dodatkowych trudności.

Rośliny umieszczone na parapecie pomagają fachowo przekształcić przestrzeń. Wybierając tę ​​metodę dekoracji, należy pamiętać, że nie wszystkie rośliny są idealne do dekoracji parapetu w kuchni. Parapet powinien znajdować się daleko od zlewu i pieca. Faktem jest, że nawet najbardziej bezpretensjonalne kolory będą niewygodne, gdy uderzą w roztwór mydła lub tłuszcz.

Należy pamiętać, że niektóre rośliny wymagają wysokiego poziomu oświetlenia, podczas gdy inne, wręcz przeciwnie, wymagają małego. Ponadto większość roślin wewnętrznych nie wytrzymuje przeciągów.

W kuchni bezpretensjonalne rośliny wyposażone w duże liście będą doskonałym rozwiązaniem. Doskonała roślina do kuchni - szkarłat, figowiec, kaktus, drzewo pieniędzy. Piękny i elegancki na parapecie kuchennym wyglądają kwiaty takie jak geranium, fiołek, chryzantema, pierwiosnek, cyklamen i inne. Rośliny cytrusowe wyglądają oryginalnie. Jeśli kuchnia wyposażona jest w okno z drzwiami balkonowymi, niektóre rośliny można umieścić na loggii.


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-11


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-12

Cechy okna z drzwiami balkonowymi

Niektóre kuchnie wyposażone są w okno z drzwiami balkonowymi. W związku z tym pojawia się pytanie, jak prawidłowo zaprojektować ten obszar, aby mógł łączyć funkcje estetyczne i praktyczne. Jeśli drzwi przesuwają się lub otwierają na zewnątrz, okno w kuchni można ozdobić dowolnymi zasłonami. Jeśli zamontowane są zwykłe drzwi, zadanie dekorowania okna drzwiami balkonowymi jest nieco bardziej skomplikowane. W tej sytuacji niezwykle ważne jest, aby kurtyny nie przeszkadzały w swobodnym wejściu i wyjściu danej osoby i nie były zanieczyszczone częstym kontaktem.

Dekorowanie okna drzwiami balkonowymi wymaga profesjonalnego podejścia do problemu i obejmuje wykorzystanie następujących najbardziej udanych opcji:

 • Używaj zasłon asymetrycznych. W przypadku tej opcji zaleca się, aby dolne warstwy tiulu nie były solidne, lecz aby tworzyły dwie części, które zostaną połączone na poziomie drzwi. Ta metoda przyczyni się do płynnego ruchu osoby.
 • Zasłony z chwytami. Ta metoda wystroju nadaje się do kuchni klasycznej. Wygląda poważnie i spektakularnie. Uchwyty z pięknymi wstawkami będą wyglądać bardzo elegancko.
 • Zasłony, Kisa. Rozwiązanie to polega na zastosowaniu specjalnych zasłon nici, dzięki którym można stworzyć wygodne wejście i wyjście na balkon. W razie potrzeby nić może być ozdobiona koralikami, cyrkoniami lub w inny sposób.
 • Użycie wałka lub zasłony rzymskiej. Ta opcja jest najbardziej praktyczna w przypadku okien z drzwiami balkonowymi. Daje możliwość bezpiecznego zamocowania zasłony w oknie lub ościeżnicy.
 • Japońskie zasłony. Mocowanie tych zasłon jest niezawodnym i racjonalnym rozwiązaniem dla kuchni. Jest to bardzo wygodne.
 • Żaluzje Jest to ekonomiczne rozwiązanie dla kuchni z balkonem, która jest łatwa w użyciu.
 • Austriackie, francuskie zasłony. Ten wystrój okna jest odpowiedni w dużych kuchniach. W dużej przestrzeni rozwiązanie to wygląda spektakularnie.


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-13


oformlenie-okna-na-kuhne-interesnie-idei-21-foto-14

Jagnięciny w oknie kuchennym

Wybór lambrekinów do okna kuchennego zależy od kształtu okna, specyfiki wnętrza i stylu. Wszystkie lambrekin dla kuchni są podzielone na trzy duże grupy. Pierwsza grupa obejmuje użycie sztywnych lambrekinów. Są to wąski pasek materiału, który jest przymocowany do samoprzylepnej taśmy lub innego materiału. Twardy lambrekin może mieć kształt owalny, prostokątny lub złożony. Dzięki takiemu lambrekinowi możesz ozdobić nie tylko okno, ale także całe wnętrze kuchni. Bardziej dekoracyjne lambrekin można ozdobić różnymi marszczeniami, marszczeniami, wstążkami, wisiorkami, frędzlami itp.

W nowoczesnym stylu okna w kuchni można zdobić w oparciu o wykorzystanie dowolnych materiałów. Najpopularniejszymi obecnie opcjami projektowymi są styl country and country. W tym przypadku preferowane są krótkie zasłony i zasłony wykonane z naturalnych tkanin. Używane kolory w kratkę lub jasne. W stylu high-tech stosowano głównie surowe zasłony lub zasłony. Klasyczny, nowoczesny styl lub Prowansja to użycie grubych zasłon, które uzupełniają zasłony. Wybór koloru odbywa się z uwzględnieniem ogólnej idei.

Obejrzyj film: Modna kuchnia - 11 pomysłów (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send