Meble do balkonów i loggii Miękkie, wiklinowe z rattanu lub z palet, wbudowane zestawy plastikowe z szafą i sofą - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Meble na balkon: praktyczne pomysły i nietypowe rozwiązania (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wiele osób przyzwyczaiło się do korzystania z balkonu wyłącznie jako przechowalni przedmiotów sezonowych, rzadko używanych narzędzi i różnych śmieci, co nie zawsze jest wskazane do przechowywania. Jednak projektanci uważają takie wykorzystanie przestrzeni użytkowej za prawdziwe przestępstwo, ponieważ balkon i loggia mogą stać się kolejnym ważnym pomieszczeniem w domu.


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-2

Jak zacząć przycinanie balkonu?

Nawet jeśli powierzchnia i stan balkonu nie pozwalają przekształcić go w kreatywne gabinet lub miejsce na przytulne spotkania przy filiżance kawy, zawsze istnieje możliwość udoskonalenia lokalizacji, wyboru lepszych i tańszych mebli. Takie przechowywanie jest bardzo proste, wygodne, przestronne i estetyczne.

Układ zależy przede wszystkim od stanu samego balkonu i podstawowych cech jego konstrukcji. Otwarty balkon lub loggia to coś w rodzaju „kawałka” ulicy i można się tu zrelaksować tylko latem.


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-4


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-5

Głównymi wrogami komfortu są kurz, brud, zimno, wiatr i hałas. Wyposażenie takiego balkonu jest najtrudniejsze. Lepiej jest używać prostych składanych mebli, schludnych stojaków, zamkniętych szafek.

Przeszklona loggia lub balkon pozwala na więcej pomysłów. Jeśli jest to projekt nieogrzewany, możesz podnieść zestawy mebli w celu zwartego i estetycznego przechowywania rzeczy, a także wyposażyć jakąś palarnię - czystą i schludną.

Izolowany balkon - idealne miejsce do zrobienia czegokolwiek. Ponadto, jeśli obszar jest stosunkowo duży, będzie miejsce na najbardziej niezwykłe atrybuty. Obejmuje to meble tapicerowane na balkon i regały na książki oraz wbudowane szafki do niewidocznego przechowywania ważnych rzeczy.


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-6


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-7

Materiały, na które należy zwrócić uwagę

Nietypowe balkony stały się modne stosunkowo niedawno, ale już wiele fabryk mebli jest gotowych zaoferować niewiarygodnie dużą liczbę opcji dla tej niezwykłej lokalizacji. Możesz wybrać jako oddzielny element (na przykład półki, półki, szafki) i zestaw mebli, które natychmiast przekształcą balkon lub loggię. W tym przypadku szczególną uwagę zwraca się nie tylko na cechy konstrukcyjne samych produktów, ale także na materiał, z którego są wykonane.


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto.png">


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-8

Płyty wiórowe

Meble na balkony i loggie są często wykonane z płyty wiórowej. Jest to dość trwały i łatwy w użyciu materiał sprzedawany po wyjątkowo niskiej cenie. A laminowane analogi różnią się specjalnymi właściwościami operacyjnymi.

Stosowanie mebli tapicerowanych na balkonie nie zawsze jest wskazane. Jest to dobra opcja tylko dla miejsc o doskonałej naprawie, które są w pełni chronione przed wilgocią i mrozem.

Przestronny i jasny balkon może stanowić uzupełnienie małej sofy lub pary puf. Stworzenie niezwykłej strefy relaksu pomoże w kompaktowej sofie lub nawet miękkim fotelu.

Wielu mieszkańców małych mieszkań pod każdym względem wyróżnia się, próbując rozbudowywać własne mieszkania. Dobrze jest to zrobić, łącząc loggię i główny pokój (kuchnia, pokój dzienny, sypialnia). W tym przypadku balkon staje się częścią pokoju głównego, co oznacza, że ​​może być wyposażony jak reszta pokoju.


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-16


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-17

Nawet otwarty, nieszkliwiony balkon może być wyposażony w takie meble. Są praktyczne, nie boją się wysokich zmian wilgotności i temperatury. Powierzchnie są łatwe do czyszczenia i nie odkształcają się z czasem.

Inną ważną zaletą jest to, że wiklinowa podstawa jest dobrze połączona z innymi materiałami, od naturalnego drewna i drogich tkanin po szkło i plastik. Zazwyczaj projektanci zalecają instalowanie małych krzeseł, uzupełniając sytuację miniaturowymi szklanymi stołami, a także półkami z drewna. Specjalny urok daje świeże kwiaty.


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-18


mebel-dlya-balkona-praktichnie-idei-i-neobichnie-resheniya-23-foto-19

Ciekawe pomysły

Dziś można znaleźć dość niezwykłe produkty, które pozwalają upiększyć balkon w sposób szczególnie postępowy i oryginalny. Na przykład izolowane meble na balkon. Szafy z izolacją są używane w zimnych loggiach do przechowywania warzyw, owoców, konserw i innych produktów, które nie tolerują zimna.

Obejrzyj film: MEBLE Z PALET. REANIMACJA NIEWIELKIEGO BALKONU (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send