Projekt i wystrój półek ściennych, szkła do kolorów i narożników osadzonych w kuchni, ciekawe pomysły projektowe do różnych wnętrz - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt półki: oryginalne rozwiązania dla wygody i piękna (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Masywne szafy i szafki służą jako niezawodne miejsce do przechowywania rzeczy wszystkich rozmiarów. Jednak za pomocą półek ściennych można w specjalny sposób ozdobić ścianę w dowolnym pomieszczeniu. Jeśli szczególnie odpowiedzialnie podchodzimy do wyboru tych elementów wnętrza, piękne półki mogą być również bardzo pojemne.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-2

Specjalne korzyści

Wszechstronność półek polega na tym, że takie atrybuty mogą być tworzone z dowolnych materiałów przy użyciu najbardziej zróżnicowanego wystroju. Organicznie patrzą we wnętrze dowolnego kierunku stylistycznego i ideologicznej koncepcji. Piękne umiejscowienie tych przedmiotów jest odpowiednie w łazience i kuchni, w przedszkolu i salonie, w sypialni, a nawet w toalecie.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-5


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-6

Każda konstrukcja ściany to prosty i niedrogi sposób na dekorację zarówno dużych, jak i małych pomieszczeń. Z pomocą najmniejszych półek na buty lub podstawek szklanych w kuchni możesz dodać wyjątkowego uroku i smaku codziennym sytuacjom i zaoszczędzić miejsce do pracy.

Cechy projektowe i zakres zastosowania

Konstrukcja półek zależy od ich cech konstrukcyjnych. Istnieje wiele opcji projektowania i konfiguracji takich produktów:

 • Wymienny;
 • Naprawiono;
 • Na zawiasach;
 • Na zewnątrz;
 • Narożnik;
 • Minimalistyczny z jedną funkcjonalną powierzchnią;
 • Ogromne wzory we wnętrzu, wyglądające jak wielkie szafki z otwartymi niszami;
 • Dekorowane instalacje w pustkach i niszach ścian wewnętrznych.

Istnieją zamknięte, otwarte i połączone struktury. Jedną z alternatywnych opcji łączących cechy użytkowe tych i innych są półki ze szklanymi drzwiami.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-8


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-9

Bogactwo form i różnorodne rozwiązania stylistyczne

Konstrukcja półek oznacza pełną swobodę nie tylko w wyborze materiału, ale także w zakresie wyboru kształtu, konfiguracji, rozmiaru i dodatkowego wyposażenia. Regularna półka kuchenna może być zakrzywiona lub zakrzywiona, uformowana w fantazyjną linię lub nawet skomplikowany wzór.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-10


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-11

Na szerokiej ścianie w salonie lub sypialni za pomocą prostych elementów można utworzyć półkę, która symuluje falę. W miniaturowym korytarzu lub korytarzu znajduje się miejsce na skromny „diament” lub „kwadrat”.

Odtwarza ważne obciążenie funkcjonalne. Na przykład projekt półek w kuchni, przeznaczonych do przechowywania przypraw, oraz projekt szklanych półek w przedszkolu, gdzie znajdują się zdjęcia i nagrody dziecka, nie będą się znacznie różnić. Jednak projekt półek na książki i tworzenie wzorów na masywne kompozycje kwiatowe będą się znacznie różnić.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-12


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-13

Tajemnice układu

Wystrój półek, a także układ wszystkich elementów wnętrza, wymaga wyobraźni i obecności pewnego smaku. Zainspirowany miniaturowymi produktami, ważne jest, aby nie przesadzać z ilością szczegółów. Na przykład w pomieszczeniu o łącznej powierzchni 18 metrów kwadratowych nie powinno być więcej niż 10 półek. To jest ważna kwota. Zasadniczo powinno być ograniczone do 3-5 półek. Możesz mieć je tak, jak chcesz:

 • Uzupełniające ogólne szafki i „ściany”;
 • Wypełnianie pustek na ścianie;
 • Tworzenie niezależnej instalacji na ścianie.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-14


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-15

We wnętrzu półki wyglądają organicznie nad sofą, pod lub nad otworem okiennym, wzdłuż całej ściany, nisko na podłodze lub prawie pod samym sufitem. Najbardziej funkcjonalne miejsca na półki:

 • Zarezerwuj półki w gabinecie lub w pokoju dziecięcym, bezpośrednio na obszarze badań;
 • Mały projekt nad biurkiem w każdym pomieszczeniu;
 • Instalacja w kuchni do przechowywania różnych produktów, artykułów gospodarstwa domowego lub jako wystrój wnętrza;
 • W łazience pod prysznicem, wanną lub umywalką;
 • W korytarzu i korytarzu jako miejsce na klucze i inne małe atrybuty.

Miłośnicy „zielonych zakątków” wykorzystują półki jako elementy do tworzenia prawdziwych kompozycji kwiatowych. Używając prostych elementów w pobliżu samego okna (jeśli wymagane jest dobre nasłonecznienie) lub w bardziej zacisznym kącie (jeśli rośliny lubią cień) możesz stworzyć wygodny pod każdym względem projekt dla domowych kwiatów.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-16


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-17


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-18

Stylistyka

Obecnie producenci mebli oferują zarówno ścisłą klasykę, jak i szokującą awangardę. Łatwo jest wybrać model odpowiedni dla danego stylu. Specjalni rzemieślnicy mogą zrobić coś własnymi rękami lub użyć prostych modeli jako podstawy, pozwalając na najwspanialszy wystrój regałów lub atrybutów kuchni.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-19


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-20

Oto kilka przykładów:

 • We wnętrzu hi-tech, minimalistycznej klasyki nowoczesnej lub lakonicznej, umieść nieważkie półki z ukrytym typem montażu ze szkła, wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub metalu;
 • Wiele ciekawych pomysłów można zrealizować w tematycznym pokoju dziecięcym. Półki narożne w tym przypadku są uważane za najbardziej pojemne i niezawodne. Najprostszą opcją są modele wielokolorowe, które można uzupełnić wielobarwnymi rysunkami;
 • W kuchni można umieścić symbiozę otwartych i zamkniętych półek, które są przeznaczone do przechowywania „nieestetycznych” rzeczy, a także do spektakularnego pokazu wystroju kuchni. Aby gospodyni łatwo otworzyła prawe drzwi we właściwym czasie, ważne jest, aby umieścić półki na wyciągnięcie ręki w pobliżu obszaru roboczego;
 • W łazience zamontowano lub narożne półki wykonane z materiałów, które dobrze tolerują wilgoć. Zwykle jest to szkło i plastik;
 • W klasycznych kompozycjach wnętrz umieszczane są proste drewniane półki na książki, pamiątki i różne przedmioty dekoracyjne.

Najbardziej niezwykłe pomysły i pomysły można przełożyć na rzeczywistość za pomocą prostej półki (można nawet starej i zniszczonej) na spektakularną dekorację przestrzeni. W tym przypadku używane są wszystkie możliwe materiały: od zwykłej farby i atrybutów do decoupage do masowych naklejek 3D i rysunków dziecka.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-21


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-22

Klasyczne opcje projektowania przestrzeni

Najprostsza konstrukcja półek ściennych wymaga użycia gry z tłem i obiektami umieszczonymi na zainstalowanej strukturze. Możesz użyć półki o nietypowym kształcie i umieścić ją w powściągliwym wnętrzu. Istnieje również wersja odwrócona: prosta i pozbawiona ozdobnych ekscesów zamontowanych na tle niezwykłego i nietypowego wystroju.

Możliwe będzie przekształcenie wnętrza nie tylko poprzez stworzenie oryginalnego projektu regałów, które są wbudowane w standardowy zestaw mebli, ale także poprzez zmianę wysokości ich lokalizacji, jeśli to możliwe. Oprócz nowej lokalizacji ważne jest odświeżenie samego wypełnienia półek. Zawsze wyglądaj korzystnie wazony, posągi, kubki i inne pamiątki.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-23


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-24

Jak zrobić półkę własnymi rękami?

Jeśli zaprojektowanie półek na ścianie własnymi rękami sugeruje obecność specjalnej konstrukcji, możesz samodzielnie wykonać mebel i wystrój. Kiedy już zostały stworzone pomysły, materiały do ​​dekoracji i inne zasoby zostały wybrane, konieczne jest wyraźne uwzględnienie walorów konstrukcyjnych samej półki.


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-26


dizajn-polok-originalnie-resheniya-dlya-komforta-i-krasoti-29-foto-27

Najpierw wymyśl rysunek przyszłej półki, uformuj szczegóły, przemyśl niuanse na temat tego, jak będą do siebie przywiązani. Jeśli masz umiejętności pracy z energią elektryczną i znasz specyfikę oświetlenia LED, nowy mebel można uzupełnić o odpowiednie oświetlenie.

Pin
Send
Share
Send
Send