Podlewanie w Dacha z systemu zaopatrzenia w wodę Automatyczne, Jak organizować z rękami, Systemy kroplowe do nawadniania ogrodu i Automatyczne urządzenie do podlewania w szklarniach - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Właściwe podlewanie w kraju: doradzaj profesjonalistom (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niestrudzeni ogrodnicy starają się jak najlepiej wykorzystać mały ogród. W szczęśliwym gospodarzu, szklarniach, schroniskach, łóżka są umieszczone na niewielkiej działce. Wiele czynników wpływa na ich wydajność. I właściwe podlewanie w kraju - najważniejsze.


pravilnij-poliv-na-dache-sovetuyut-professionali-20-foto


pravilnij-poliv-na-dache-sovetuyut-professionali-20-foto-2

Nowoczesne technologie nawadniania znacznie ułatwiają pielęgnację roślin, pozwalają wybrać optymalny system nawadniania dla określonych warunków.

Automatyczne nawadnianie to świetna okazja, aby pozbyć się obowiązku ręcznego podlewania roślin. Ponadto możesz wybrać sposób organizowania podlewania i samodzielnie zamontować system.

Metoda wewnątrzszpikowa

Organizacja nawadniania w kraju jest prosta: rury polietylenowe z otworami są zakopane w ziemi na głębokość 20-30 cm (co jest określone przez rodzaj systemu korzeniowego roślin). Układ rur jest przeprowadzany zgodnie z rozmieszczeniem łóżek.


pravilnij-poliv-na-dache-sovetuyut-professionali-20-foto-5


pravilnij-poliv-na-dache-sovetuyut-professionali-20-foto-6

Zalety: niski koszt komponentów, woda trafia bezpośrednio do korzeni roślin, gleba pozostaje luźna. Wady: konieczna jest ostrożna filtracja wody, ponieważ bardzo trudno jest wyeliminować zatykanie systemu.

Niewidoczne prace projektowe w dowolnym momencie przynoszą doskonałe rezultaty. Przyjemna okazja dla letniego rezydenta do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i nieprzestrzegania zasad podlewania - przed wschodem słońca lub po zachodzie słońca.

Nieprzerwana praca systemów w dużym stopniu zależy od jakości komponentów. Niezawodne funkcjonowanie nawadniania zależy od dokładności montażu i właściwej instalacji konstrukcji. Dlatego nie należy się spieszyć, organizując nawadnianie w kraju plastikowych rur. Lepiej jest poświęcić więcej czasu na instalację i cieszyć się wygodnym nawadnianiem przez cały sezon, niż szybko zainstalować urządzenie, a następnie stale dostosowywać proces nawadniania.

Rozmieszczenie zraszaczy pomoże zorganizować automatyczne nawadnianie w kraju. Do jego instalacji konieczne jest przeprowadzenie poważnych prac przygotowawczych.

Standardowy zestaw automatycznego systemu nawadniania: przepompownia, regulator ciśnienia (montowany w przypadku montażu różnych tryskaczy), filtry czyszczące, zawory elektromagnetyczne (w celu umożliwienia naprzemiennego nawadniania sekcji), rury HDPE, tryskacze, sterowniki, armatura.

Opracowywany jest plan terenu z podziałem na strefy nawadniania (trawnik, klomby) i suchy (miejsca odpoczynku, budynki).

Określa się liczbę zraszaczy i ich miejsca instalacji. W tym celu uwzględnia się zużycie wody, ciśnienie robocze i obszary nawadniania poszczególnych urządzeń. Podłączenie jednocześnie pracujących tryskaczy do jednego zaworu elektromagnetycznego optymalizuje nawadnianie.

Na trawniku zaznaczone są linie układające linię i gałęzie. Ważne jest, aby rury rzadko się wyginały i prowadziły do ​​tryskaczy na krótki czas. Rury tułowia są wybierane o większej średnicy niż gałęzie.

Jest to idealny sposób podlewania w szklarniach i na otwartym polu. Główną cechą tej metody jest możliwość wyposażenia do nawadniania w dowolnych miejscach (z lub bez centralnego zaopatrzenia w wodę).

W pierwszej instalacji mogą pojawić się pewne kontrowersyjne sytuacje, ale z czasem procesy instalacji będą działać dokładnie. Ile stron, tyle niuansów. Ale przestrzeganie pewnych ogólnych zasad pomoże wszystkim mieszkańcom lata wyposażyć się w wygodne podlewanie w kraju:

  • wstępnie zaplanuj miejsce z łóżkami, szklarniami, klombami i narysuj na nim położenie rur i węży;
  • decydować o rodzaju gleby (gleba piaszczysta wysycha szybciej niż glina), rodzaju nasadzeń i wymaganej objętości wody;
  • jeśli nie ma dostępu do wody do nawadniania w kraju, należy pomyśleć o miejscu instalacji zbiornika na wodę (na wysokości co najmniej 1,5-2 metrów). Ważne jest, aby wykluczyć możliwość oświetlania zbiornika w bezpośrednim świetle słonecznym (aby zapobiec kwitnieniu cieczy). Właściciele dużych działek powinni pomyśleć o możliwości aranżacji własnej studni.

Obejrzyj film: JAGODA KAMCZACKA - właściwości lecznicze i zastosowanie (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send