Półka do suszenia zastawy stołowej zawieszona na tacy ze stali nierdzewnej, kuchnia otwarta drewniane gabloty do przechowywania płyt - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Stylowa półka na naczynia: funkcje projektowe (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuchnie każdej wielkości mają magiczną właściwość. Bez względu na to, ile mebli jest w pokoju, zawsze jest używane. A półki kuchenne nie są wyjątkiem, one też nie zdarzają się zbyt wiele.

Warunkowo można wybrać następujące typy półek:

 • do suszenia naczyń: otwarty, wbudowany;
 • dekoracyjne, do przechowywania przyborów kuchennych: narożne, otwarte, pokryte szkłem.


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto-2

Rodzaje suszarek do naczyń: krótkie opisy, zalety i wady modeli

Jest to półka do suszenia naczyń, która pomoże poradzić sobie z górą umytych filiżanek i talerzy, zachować czystość i połysk sztućców. Szeroka gama modeli pozwoli wybrać produkt nie tylko wygodny w użyciu, ale również uzupełniający styl pomieszczenia.

Wolnostojąca półka: zalety i wady

Otwarty model wykonany jest w formie siatkowego stojaka na nogach. Nie wszystkie gospodynie domowe starają się wytrzeć umyte przedmioty. Dlatego też modele stołowe półek wyposażonych w specjalną tacę do zbierania odprowadzanej wody będą doskonałym rozwiązaniem do suszenia mokrych naczyń.


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto.jpeg">


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto-5

Wbudowane półki: zalety i wady

Interesujący jest wariant układu suszenia na zawiasach: w szafce nad zlewem lub w szufladzie stołu. Specjalne szafki na naczynia mogą być bez dna, dlatego są montowane tylko nad zlewem i są wyposażone we wbudowaną półkę na naczynia bez tacy. Suszarki z paletą, która jest regularnie płukana (aby zapobiec stagnacji wody i nie tworzą się osady wapienne), są umieszczane w zwykłych szafach.

Plusy: naczynia nie zbierają kurzu, puste miejsce na blacie przy zlewie. Wady: szafka ścienna musi być zamontowana w pewnej odległości od zlewu, naczynia nie są łatwo dostępne (konieczne jest otwarcie / zamknięcie drzwi, co jest szczególnie trudne dla rodzin z dziećmi).

Głównym wymogiem dla produktu jest zapewnienie dobrej wentylacji, ponieważ powolne i słabe parowanie wody w zamkniętej przestrzeni prowadzi do powstawania pleśni, stęchłego zapachu i uszkodzeń mebli. Dodatkowe otwory na ścianach bocznych szafy zapewniają wentylację suszarki do naczyń.

Cechy projektowe różnych suszarek

Producenci oferują półki na różne zestawy naczyń.

 • Na jednopoziomowych talerzach, spodkach / salaterkach; kubki i szklanki można również umieścić na długich siatkach.
 • Piętr: spodki i talerze są suszone na dolnej siatce, a kubki, szklanki - na górze.
 • Specjalistyczny wygląd jest uniwersalny, ponieważ umożliwia umieszczanie dowolnych potraw, a także specjalna sekcja na sztućce.

Jaki model preferować - decydować o hostessie. Jeśli rodzina jest mała i jest kilka zestawów naczyń, możesz to zrobić za pomocą modelu jednopoziomowego. W przypadku dużych rodzin wygodniej jest korzystać z suszarek piętrowych. Przy wyborze półki należy wziąć pod uwagę, że kubki i szklanki są lepiej suszone w stanie odwróconym. Liczy się także wielkość suszenia: powinna być pojemna, ale mieści się na stole.


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto-3.jpeg">


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto.png">

Materiał półki: krótkie specyfikacje

Siatka ze stali nierdzewnej jest odporna na wilgoć, nie wymaga specjalnej opieki. Są modele z prostego metalu, pokryte ochronną warstwą emalii lub farby. Chromowane półki, które mogą być jasnym elementem dekoracyjnym kuchni w stylu minimalizmu lub high-tech, wyglądają imponująco.

Zalety wyrobów metalowych można uznać za trwałość, sztywność strukturalną, brak szczególnej ostrożności (nie zaleca się prania ścierniwem). Wady modeli metalowych obejmują wysoki koszt produktów chromowanych lub ze stali nierdzewnej, z czasem powłoka zaczyna się łuszczyć na malowanych przedmiotach.


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto-7


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto-2.png">

Suszarki plastikowe są dość popularne ze względu na niskie ceny i szeroką ofertę, ich zastosowanie ma pozytywne i negatywne strony. Zalety: łatwy w utrzymaniu, niska waga, wielu producentów oferuje projekty różniące się kształtem i kolorem. Wady: kruchość, słaba stabilność (może przewrócić się z niewłaściwym / nieregularnym układem naczyń).

Przy wyborze materiału, opcji układu suszenia (otwartego lub wbudowanego), bierze się pod uwagę oznaczenie półki jako tymczasowego miejsca do przechowywania naczyń (aż do wyschnięcia) lub na stałe.

W otwartej przestrzeni pożądane jest instalowanie modeli różniących się nie tylko funkcjonalnością, ale także bardzo dekoracyjnymi. Kuchnie w stylu prowansalskim, klasycznym, wiejskim doskonale uzupełniają drewniane suszenie, poddane działaniu bariery wilgoci (mimo to lepiej jest potrzeć potrawy).

Kompaktowe kuchnie - ból głowy dla każdej gospodyni. Przecież w skromnym miejscu nie chce się tylko, ale trzeba umieścić wiele przedmiotów, naczyń, drobnych urządzeń gospodarstwa domowego. Produkty meblowe powinny być łatwo montowane na ścianie i doskonale uzupełniać wnętrze pomieszczenia. Różnorodność półek ułatwia wygodne i wygodne załatwianie spraw.

Otwarte modele

Półka ścienna wyróżnia się lekkością, funkcjonalnością i niezawodnością. Uniwersalny przegląd i ograniczony obszar sugerują schludne położenie na półce kuchennej pięknych naczyń, słoików z przyprawami, butelek olejków, świeczników.


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto-9


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto-10

Korzyści:

 • zajmują mało miejsca, nie jest wymagane wolne miejsce do otwierania / zamykania drzwi;
 • oszczędność czasu na zdobywanie / umieszczanie przedmiotów (a czasem na wyszukiwanie);
 • możliwość uzyskania nietrywialnych rozwiązań projektowych dzięki udanemu połączeniu z wiszącymi szafkami kuchennymi;
 • pamiątki, zdjęcia są zawsze w zasięgu wzroku i przypominają bliskich, przyjaciół, przyjemne wycieczki i podróże.


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto-11


stilnaya-polka-dlya-posudi-osobennosti-oformleniya-22-foto-12

Wady:

 • półka i stojące na niej przedmioty są łatwo przykryte kurzem i sadzą (jeśli meble znajdują się w pobliżu powierzchni do gotowania i w kuchni nie ma silnego wydechu);
 • Niemożliwe jest umieszczanie dużych / ciężkich przedmiotów z naczyń, sprzętu gospodarstwa domowego.

Nie wszystkie gospodynie domowe uwielbiają wystawiać potrawy na publicznych pokazach lub przejmować się kurzem na półkach. Doskonała alternatywa dla otwartych półek - modele zamknięte. Półki na zawiasach do kuchni są ogrodzone głuchymi fasadami lub drzwiami z wkładkami szklanymi (przezroczyste, matowe).

Pin
Send
Share
Send
Send