Naturalne Dzikie, Dekoracyjne Lub Sztuczne Ogrodzenia Z Kamienia z Fasadami Cegieł lub Drzewa, Piękne Opcje Kucie Do Chaty - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kamienne ogrodzenie: cechy i zalety (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ogrodzenie domu to rodzaj wizytówki jego właścicieli. Z wyglądu ogrodzenia powstaje pierwsze wrażenie tego, jak praktyczny i dokładny jest właściciel domu. Bez wątpienia właściciele kamiennych ogrodzeń zawsze będą na pierwszym miejscu, pomimo oczywistej złożoności i kosztów. Jakie są zalety ogrodzeń kamiennych?


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-2

Kamienne ogrodzenie - prawdziwe i na długo

Główną zaletą ogrodzenia z kamienia jest jego nieograniczona żywotność. Na przykład możemy przypomnieć sobie starożytne kamienne budynki, dobrze zachowane do dziś. Inni nawet nie ustąpili miejsca wybuchom. Oto pozostałe zalety układania kamiennego ogrodzenia:

 • kamienne ogrodzenie odpowiednie dla każdego stylu architektonicznego budynku;
 • ponieważ kamień jest materiałem naturalnym, wtedy ogrodzenie z niego będzie naturalnie i organicznie wyglądać wszędzie: czy jest to ogrodzenie dla daczy, czy dom we wsi lub w mieście;
 • ogrodzenie z kamienia naturalnego jest przyjazne dla środowiska i bezpieczne;
 • solidna ściana z kamienia będzie niezawodną ochroną przeciwpożarową w przypadku pożaru;
 • instalacja takiego ogrodzenia jest prosta, pomimo złożoności;
 • możliwość łączenia różnych rodzajów kamienia i innych materiałów pozwoli ci stworzyć arcydzieło architektury z ogrodzenia;
 • kamienne ogrodzenie może być zarówno solidne, jak i ze szczelinami;
 • solidne kamienne ogrodzenie, wraz z głębokim fundamentem, stworzy niezawodną barierę przed runem, jeśli obszar za ogrodzeniem nie zostanie uszlachetniony.

Ogrodzenia z cegły lub kamienia naprawdę wymagają solidnych podstaw. Tylko w tym przypadku budowa będzie trwała długo.


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-4


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-5

Fundament ogrodzenia z kamienia

Przed rozpoczęciem prac nad budową fundamentu należy dokładnie zaplanować wszystko na ziemi i narysować szkic. Następnie oczyść i wyrównaj obszar i zaznacz go prętami i linami na całym obwodzie. Podstawą tak ciężkiej konstrukcji musi być solidna taśma i zawsze wzmocniona. Jego wymiary dla kodów budowlanych są następujące:

 • 15 cm szerszy niż gotowa konstrukcja;
 • wysokość piwnicy, czyli część wystająca ponad ziemię, wynosi co najmniej 10–15 cm;
 • głębokość na trudnych glebach (falowanie, zalanie) nie jest wyższa niż średnia głębokość zamarzania w danym obszarze.


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-6


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-7

Następnie musisz wykopać wykop w znaczniku. Przykryj spód 5-centymetrową warstwą piasku i dokładnie podszyj. Zainstaluj szalunek. Do jej dopasowania pasują odpowiednie materiały: deski, sklejka. Po na poduszce z piaskiem musisz położyć ramę zbrojenia. 8 mm pręty są odpowiednie dla tego typu konstrukcji. W sumie potrzebne będą dwie warstwy koszy wzmacniających. Druga warstwa jest położona 50 cm poniżej powierzchni. Aby uzyskać większą wytrzymałość, te dwie warstwy są wzmocnionymi pionowo wbijanymi prętami. Jednocześnie instalowane są rury do ramy słupowej. Po zainstalowaniu okuć wykop jest wylewany betonem.


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-8


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-9

Aby fundament zyskał niezbędną siłę, musi powoli wysychać. W tym celu jest pokryta mokrym workiem, który jest regularnie nawilżany w czasie gorącej i wietrznej pogody. Szalunek można czyścić nie wcześniej niż dwa tygodnie. Po kolejnych dwóch tygodniach możesz przejść do następnego etapu - instalacji filarów.


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-10


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-11

Kamienne słupki ogrodzeniowe

Najwygodniejszym sposobem jest zbudowanie filarów za pomocą przesuwnego deskowania. Najpierw na rurze ramowej montuje się szalunek w postaci pudełka o boku około 30 lub 40 cm, po czym umieszcza się w nim starannie wyselekcjonowaną warstwę kamienia. Pożądane jest umieszczenie ich jak najbliżej ścian szalunku. Następnie kamienie należy usunąć i ponownie zainstalować w roztworze, starając się nie pozostawiać pustych przestrzeni. Następnie wypełnij kolejny rząd i pozostaw do stwardnienia.

Dzień po wylaniu pierwszego poziomu szalunek jest ostrożnie usuwany i przesuwany do trzeciego, pozostawiając drugi do podparcia. Stopniowo zwiększaj wysokość filaru do planowanego. Za każdym razem, usuwając szalunek, grube rozwiązanie zamyka wszystkie szczeliny między kamieniami. Następnie będziesz musiał wykonać łączenie.

Rzemieślnicy mogą układać ekstremalne kamienie w formie ornamentów - ozdobne słupki ogrodzeniowe będą wyglądać pięknie i oryginalnie.

Tak więc fundament i filary są gotowe, rozwiązanie jest całkowicie uchwycone i wysuszone. Nadszedł czas, aby przejść do następnego etapu - rozkładania rozpiętości. Mogą być nie tylko kamieniem. Przewidywane oko projektanta lub właściciela domu z góry wyobraża sobie, jak będzie wyglądał cały krajobraz z przęsłami z innych dopasowanych stylów lub kontrastujących materiałów. Oferujemy najbardziej popularne opcje.

 • Kute z metalu. Kute ażurowe w przęsłach będą wyglądać jeszcze bardziej imponująco, jeśli projekt domu i witryny zapewni elementy kucia. Na przykład brama, brama, elementy wykończeniowe altany, osłona.
 • Drzewo Ogrodzenie z kamienia i drewna zawsze wygląda stylowo.
 • Decking. Ta opcja jest znacznie tańsza i łatwiejsza w instalacji. Ułatwia obciążenie fundamentu. Oprócz zwykłych opcji dostępne są również imitacje kamienia, parkietu, cegieł.
 • Z widokiem na ogrodzenie z kamienia naturalnego. Rozpiętość może być wykonana z betonu i okładziny. W roli okładziny może służyć jako kamień, cegła, okładzina lub panel.

Rozważmy technologię tworzenia rozpiętości kamienia.


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-13


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-14


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-15

Układanie przęseł

Ten etap jest wykonywany w następującej kolejności:

 1. Z pomocą zbrojenia i lin z dwóch stron wykonujemy prowadnice ograniczające szerokość muru.
 2. Nałożyć zaprawę cementową na podstawę fundamentu.
 3. Wzdłuż krawędzi układamy kamienie, pośrodku wypełniamy wszystkie szpary zaprawą i kamieniami niespełniającymi norm.
 4. Kończymy wiersz, stosując proces bandażowania.
 5. Daj suche przez co najmniej dzień.
 6. Zamieszczamy następny wiersz.

W tym procesie nie pozwól, aby rozwiązanie dostało się na zewnętrzną powierzchnię kamienia. Ostateczną operacją będzie połączenie. Powinien być przeprowadzony po 3-4 godzinach po pracy. Po zszyciu płot należy umyć pędzlem, gąbką i roztworem kwasu solnego. Podczas pracy z kwasem należy przestrzegać środków ostrożności: należy używać gumowych rękawic i okularów. Aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci na szczycie ogrodzenia, można zainstalować specjalne nakładki. Czapki mogą być dekoracyjne.


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-16


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-17


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-18

Jak widać, układanie kamiennego ogrodzenia jest proste, choć jest pracochłonne. Złożoność pracy można rozjaśnić, wprowadzając do niej elementy kreatywności: układanie ozdób z kamieni lub podnoszenie kamieni o określonych kolorach. Do roztworu można również użyć kolorowych pigmentów w celu zamaskowania lub, przeciwnie, podkreślenia naturalnego piękna kamienia.


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-19


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-20

Ogrodzenie z zaprawy bez kamienia

Rozwiązanie dla tego typu ogrodzenia jest nadal potrzebne - dla fundamentów. A potem cała masa kamieni pasuje do kratownicy. Tak się nazywa - ogrodzenie z kamieni w siatce lub ogrodzenie gabionów.

Wybierając ogrodzenie tego typu, należy pamiętać, że rozmiar kamieni powinien być większy niż otwory w siatce. Zwykle siatka ma duże kamienie o pięknym kształcie, a środek zasypia.

Ogrodzenia z gabionów mogą wyglądać niezwykle estetycznie i bardzo artystycznie, jeśli w trakcie układania kamieni zmieniają kolory, tworzą rysunki lub tworzą niezwykłe figury z samych gabionów: kolumny, półkola, fale.


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-21


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-22


zabor-iz-kamnya-osobennosti-i-preimushestva-25-foto-23

Jakiego kamienia można użyć do ogrodzenia?

Praktycznie każdy kamień naturalny. Najważniejsze, że nie upadł z działania wody i wyglądał pięknie. Najczęściej wybierają:

 • kamienne ogrodzenie, znane również jako „skała”. Mogą być białe, czarne, żółte lub niebieskie i ich odcienie. W zależności od rodzaju kamień z gruzu jest podzielony na kamień, kamień warstwowy, dziki lub rozdarty. Dzikie lub poszarpane kamienne ogrodzenie ma zawsze swój niepowtarzalny wzór i wygląda pięknie.
 • płot z francuskiego kamienia lub sztucznego. Francuski kamień nazywany jest pustym blokiem żużlowym wykonanym przez wibroprasowanie. Następnie bloki żużla są traktowane specjalnymi odpornymi na wilgoć związkami. Ogrodzenie ze sztucznego kamienia ma wygląd naturalny i ma kilka zalet: różnorodność kolorów, mniejszą wagę, standardowy rozmiar.
 • ogrodzenie z cegły. Technologia pracy z cegłami od dawna została opracowana i nie wymaga oddzielnego opisu. Ma nie mniejszą wytrzymałość i estetyczny wygląd.

Używając naturalnych materiałów, możesz stworzyć trwałą strukturę, która ma wyjątkowy wygląd i doskonałe właściwości. Najważniejsze jest to, że można to zrobić samodzielnie.

Obejrzyj film: Jak zbudować kamienne ogrodzenie gabionowe? (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send