Tapeta akrylowa Papier lub nie-migający do malowania ścian, jak kleić, plusy i minusy - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tapeta akrylowa: wskazówki dotyczące stosowania, odmiany (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Tapeta akrylowa to nowość w dziedzinie zdobienia, która ma wiele niezaprzeczalnych zalet. To jest tapeta z pianki winylu. Akryl charakteryzuje się wysokimi właściwościami użytkowymi. Jest odporny na ścieranie i będzie służył swojemu właścicielowi przez długi czas. Akrylowa tapeta różni się akceptowalnym kosztem, a ich możliwości projektowe burzą umysł.


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-2

Ponadto jest to przyjazny dla środowiska materiał polimerowy. Umożliwia oddychanie ścian i nie uwalnia toksycznych substancji do środowiska. W związku z tym może być bezpiecznie używany do sypialni lub pokoju dziecięcego. Materiał nie spowoduje problemów z odejściem. Nie boi się uszkodzeń mechanicznych i jest idealny do domów ze zwierzętami lub małymi dziećmi.


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-5


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-6

Dziś popularna tapeta z powłoką akrylową. Charakteryzują się wysoką estetyką. Na powierzchni tych tapet znajdują się różne elementy tłoczone. Zazwyczaj rysunek jest podobny do wszelkich spektakularnych punktów lub pociągnięć artysty. Wielu projektantów woli wybrać oryginalną tapetę z powłoką akrylową. Wyglądają nietypowo i wypełniają pokój szczególnym urokiem.

Ostatnio pojawiła się tapeta akrylowa na rynku konsumenckim. W związku z tym nie ma tak wielu odmian. Jednak różnorodność kolorów i tekstur jest ogromna. Istnieją dwa główne rodzaje tapet akrylowych:

  • Tapeta akrylowa nałożona na podstawę papieru. Ten rodzaj tapet jest uważany za najbardziej przyjazny dla środowiska. Jest zazwyczaj wybierany do przedszkola lub sypialni. Najważniejszą rzeczą przy stosowaniu tego typu tapety jest nałożenie kleju w wymaganej ilości. Jeśli jest dużo kleju, tapeta może się rozerwać. Zaleca się szybko i starannie przykleić świeżo rozmazany pasek na ścianie. Paski są na przemian smarowane klejem. Tapeta akrylowa jest tania.
  • Tapeta akrylowa z włókninową podstawą. W tym przypadku włókninowa podstawa może pełnić funkcję wzmacniającą. Taka tapeta z włókniny nie pęknie nawet w przypadku, gdy na ścianie znajduje się niedokończona rysa. Te tapety są łatwe do nakładania, ponieważ nie muszą być rozprowadzane klejem. Muszą tylko wziąć i trzymać.


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-9


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-10

Cechy zastosowania tapety na ścianie

Jeśli nie wiesz, jak przykleić tapetę akrylową, po przeczytaniu instrukcji na ten temat możesz samodzielnie zastosować materiał na ścianie. Każdy właściciel marzy o niedrogiej i dobrej jakości dekoracji ściennej. Proces przyklejania zależy od rodzaju wybranej tapety. Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy naklejaniu tapet akrylowych:

  • Prawidłowy dobór kompozycji kleju. Nie zaleca się stosowania uniwersalnego kleju. Jest bardziej wskazane, aby wziąć taki, który jest specjalnie zaprojektowany do tapet akrylowych.
  • Właściwa aplikacja. Powłokę ścienną pokrytą klejem należy nakładać na powierzchnię poprzez odpowiednie wygładzenie. Nie używaj do tego celu plastikowej szpatułki. Lepiej jest przeprowadzić proces wygładzania za pomocą wałka.


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-11


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-12

Jeśli tapeta akrylowa zostanie prawidłowo nałożona na ścianę, przez długi czas zadowoli Cię swoim niedoścignionym wyglądem. Ogólnie rzecz biorąc, przyklejanie tapety akrylowej jest podobne do techniki nakładania innych materiałów. Ale nadal są pewne niuanse, które należy obserwować. Rozważ główne etapy klejenia tapety akrylowej na ścianie:

  1. Przygotowanie powierzchni ściany pod tapetą. Aby to zrobić, ściany należy oczyścić z wysokiej jakości starego materiału. Aby stary materiał mógł szybciej odejść, konieczne jest nałożenie roztworu mydła na materiał. Namoczone tapety można łatwo usunąć szpachelką. Farby emulsyjne ze ścian można usunąć za pomocą metalowej szpatułki. Ściana, oczyszczona z tapety, należy sprawdzić obecność szczelin powietrznych. Powierzchnia ściany będzie musiała być zagruntowana. Zapobiega to tworzeniu się pleśni i niepożądanemu odrywaniu się materiału.
  2. Wybór optymalnie odpowiedniego kleju do tapet. Lepiej jest wybrać producenta kleju. Rozważmy podstawę tapety (papier, włóknina).
  3. Oznaczanie ściany. Należy to zrobić, aby zapewnić płynne i prawidłowe nałożenie tapety.
  4. Cięcie rolki i nakładanie kleju. W procesie cięcia wymagane jest przyjęcie cech wzoru lub wzoru, a także podczas pracy z tapetą papierową. Arkusz tapety jest impregnowany kompozycją kleju za pomocą małej i zgrabnej warstwy. Konieczne jest wykluczenie dezintegracji. Jeśli tapeta na podłożu włókninowym, zastosowanie kleju może nie być wymagane.
  5. Przyklejanie płótna do powierzchni ściany. Wewnątrz tego procesu wszystkie okna i drzwi powinny być zamknięte. Płótno jest nakładane na ścianę. Krawędź obszaru roboczego musi być zgodna ze znacznikami. Nowe paski powinny być łączone z elementami klejonymi. Tapeta wygładzona rolką. Wszystkie dodatki są przycięte nożem papierniczym.
  6. Ekspozycja i suszenie. To są ostatnie etapy pracy. Pokój z wklejoną tapetą powinien pozostać zamknięty przez 1-2 dni.


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-13


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-14


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-15

Jak dbać o tapety akrylowe?

Jeśli kupiłeś akrylową tapetę, powinieneś dodatkowo przeczytać informacje o tym, jak właściwie dbać o ten materiał. Wymagany do nauki czyszczenia tapet z akrylu. Ten proces nie jest trudny i nie zajmuje dużo czasu. Nie stosować w procesie czyszczenia powierzchniowych środków ściernych, ponieważ mogą uszkodzić tapetę, niszcząc ich wygląd.


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-16


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-17

Zaleca się czyszczenie powierzchni przed brudem i kurzem za pomocą miękkiej szmatki i detergentu. Detergenty również powinny być delikatne. Jeśli nie masz informacji o tym, czy twój detergent nadaje się do akrylu, lepiej go odrzucić. Większość brudu można łatwo usunąć z akrylowej ściany za pomocą czystej wody.


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-18


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-19

Tapeta akrylowa wypełni Twój dom przytulnością i komfortem. Ten materiał jest trwały i przy odpowiednim użyciu będzie trwał przez długi okres czasu. Tapeta akrylowa jest zwycięską opcją dla ścian i sufitów. Są klejone łatwo, wygodnie i dość szybko.


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-20


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-21


akrilovie-oboi-soveti-po-naneseniyu-raznovidnosti-22-foto-22

Pin
Send
Share
Send
Send