Jak zadokować tapety z włókniny w narożnikach różnych kolorów iz odpowiednim wzorem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak zadokować tapetę: sam zrób naprawę

Tapeta - rodzaj materiału wykończeniowego, przyklej go na końcowym etapie naprawy. Udane kombinacje można uzyskać za pomocą dwóch lub więcej typów, ale wtedy jest trudny, ale rozwiązywalny problem - dopasowanie tapety.

Jaki ekwipunek będzie potrzebny w pracy?

Jeśli zatrudnisz doświadczonych pracowników do wykonywania pracy, będziesz musiał wydać tyle samo na usługi, co na materiał. Kiedy można zaoszczędzić pieniądze, ale wraz z procesem wykonywania pracy i wszystkich niezbędnych w tym samym czasie, będą musieli się zapoznać.



Zapasy:

 • tapeta;
 • nóż do cięcia tapet;
 • klej;
 • wiadro kleju;
 • szczotki o różnych szerokościach do nakładania kleju na tapetę;
 • łopatka do tapet;
 • pion

Praca z wklejanymi ścianami może być rozpoczęta tylko wtedy, gdy wszystkie powyższe.

Możliwe problemy podczas dokowania tapety

Podczas wklejania ścian większość ludzi boryka się z problemem nierównych narożników. Będzie to szczególnie onieśmielające dla tych, którzy nie wiedzą, jak robić tapetę podczas naklejania. W rzeczywistości nie ma idealnie gładkich narożników, dlatego w procesie pracy mogą powstawać zniekształcenia lub nierówności wzoru. Można uniknąć takich błędów, ale należy podjąć wysiłki.

Złożoność pracy dopasowanej tapety zależy również od typu. Podczas pracy z arkuszem papieru nałóż klej, przyklej tapetę do ściany tak szybko, jak to możliwe, ponieważ w przeciwnym razie mogą się rozprzestrzeniać. Będzie to szczególnie trudne, jeśli istnieje wzór. Musimy być przygotowani na fakt, że w procesie tym pogorszy się więcej niż jedno płótno.

Nakładanie jest dopuszczalne, ale zależy od gęstości płótna. Przestrzegaj niezbędnych zasad: większa gęstość tapety wymaga mniejszego nakładania się. Jeśli używane jest włókno szklane, nawet najmniejsza nakładka będzie widoczna.

Tapeta winylowa sklejona w inny sposób. Klej nakłada się tylko na ścianę. Do mocowania stosuje się wałek gumowy, ponieważ użycie innych rodzajów grozi tym, że opryskiwanie można usunąć z tapety winylowej, a ich doskonały wygląd pogorszy się.

Funkcje posiadają tapetę z włókniny. Ponadto dowiemy się o niuansach pracy z nimi.

Tapety z włókniny, funkcje z nimi współpracują

Powodem popularności tapet włókninowych jest to, że mają cechy, które nie są specyficzne dla innych gatunków. Obejmują one:

 • wytrzymałość na rozciąganie;
 • bezpieczeństwo pożarowe;
 • doskonała izolacja cieplna i dźwiękowa;
 • nie zmieniaj koloru po uderzeniu przez światło słoneczne;
 • są dostępne zarówno w taniej wersji, jak i dość drogie.

Klej do tapet z włókniny to proszek, który należy rozcieńczyć w wodzie. Należy ściśle przestrzegać instrukcji na opakowaniu. W przeciwnym razie tapeta może źle przylegać do ściany lub blistra. Po nałożeniu kleju niech nasiąknie arkuszem.

Algorytm pracy

Aby zapoznać się z tym, jak wykonać zadanie, pomoże następujący algorytm.

 1. Wklejanie ściany powinno zaczynać się od linii pionowej, narysowanej linią pionu. Z rogu powinien znajdować się w odległości 15 cm.
 2. Paski można ciąć natychmiast, ale tylko wtedy, gdy tapeta nie ma zdjęcia.
 3. Przygotuj klej w ilości wymaganej na dzień pracy. Nadmiar kleju może ulec pogorszeniu następnego dnia.
 4. Wytnij płótno, pozostawiając trochę zapasów.
 5. Tapety leżą twarzą do stołu i nakładają klej. Następnie płótno musi zostać złożone do środka i pozostawione do nasiąknięcia.
 6. Zacznij wklejać się z sufitu, przesuwając się na dół płótna. Powietrze usuwać szpachelką od środka do krawędzi. Usuń nadmiar kleju wilgotną szmatką.
 7. Nowe płótno musi być przyklejone do złącza w stosunku do poprzedniego. Ta technika pomoże uniknąć krzywizny i rozbieżności we wzorach.
 8. Po zadokowaniu tapety należy je ostrożnie przykryć szpachelką.

Pod koniec wklejania konieczne jest utrzymanie wilgotności powietrza w pomieszczeniu, stabilnej temperatury. W przeciwnym razie stawy mogą zacząć się łuszczyć.

Jak zrobić tapetę w rogach?

Prawidłowo wklej tapetę w rogach, aby pomóc w następującym algorytmie.

 1. Przygotowanie rogu. Takie prace są wykonywane podczas tynkowania ścian. Specjalne narożniki z tworzywa sztucznego ustawione w rogu ściany. Naprawiono na kit. Następnie wykonaj wyrównanie.
 2. Wklejanie tapet na rogach. Kiedy nierówna ściana, aby zachować obraz na płótnie, pomoże mu przyciąć w rogu. Narożnik rogu jest pokryty klejem. Klej zaczyna się od góry do dołu od lewej do prawej.
 3. Poziomowanie płótna. Odpowiedzialne wyrównanie płótna na ścianie pomoże pozbyć się wad i osiągnąć dobrą przyczepność do powierzchni. Złącze nie powinno przekraczać 5 mm. Po przyklejeniu tapety resztę, jeśli w ogóle, przycina się nożem biurowym.




Tapeta z wzorem

Obecność wzoru na tapecie komplikuje proces wklejania obu narożników i ścian. W obecności pionowych linii, zniekształcenia w rogach pomieszczenia są natychmiast widoczne w oczach, z poziomymi rysunkami - nakładanie się płótna lub niewspółosiowość sufitu do podłogi.



Aby uniknąć takich problemów, pomogą następujące wskazówki:

 • konieczne jest wykonanie małego nakładania się na poprzednim kanwie;
 • jeśli uformowała się krzywizna, konieczne jest przeniesienie jej do górnej części, a następnie ukrycie za panelami;
 • gładka krawędź musi być przyklejona do pionu, a nadmiar części odcięty nożem biurowym.

Zgodność z tymi wskazówkami pomoże zminimalizować krzywiznę, bardziej skutecznie zadokować tapetę.

Jak zrobić połączenie przy użyciu różnych typów i typów tapet?

Istnieje kilka uniwersalnych opcji połączeń, które będą pasować do różnych typów tapet:

 • zrobić klasyczne połączenie. Tapety na ścianie są przyklejone nie rozmazanymi krawędziami. Następnie należy narysować linię, przeciąć połączenie. Następnie część nie nasmarowana jest obrabiana klejem, klejona.
 • poziome paski. W tym przypadku narysuj płaską linię na poziomie, wklej górę, a następnie dół.

Oczywiście, dla początkującego w wklejaniu tapet, mogą pojawić się trudności, ale chęć do nauki, aby być przyjemnym, pomoże pokonać wszystkie trudności i następnym razem będzie znacznie łatwiej.