Szkło we wnętrzu Czarne i kolorowe dekoracyjne, Barwione matowe, Zastosowanie w projektowaniu nowoczesnych mebli kuchennych i łazienkowych oraz produktów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szkło we wnętrzu: elementy przezroczyste (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Szkło jest jedynym materiałem budowlanym, który całkowicie przenosi światło. W warunkach wielorodzinnego rozwoju miast ta jakość szkła sprawia, że ​​jest niezbędna i jest szeroko stosowana w projektowaniu wnętrz. Przegrody, drzwi, meble wykonane są ze szkła. Używanie szkła daje przestrzeń do pomieszczenia, wypełnia go powietrzem i poczuciem wdzięku i elegancji.


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-2

Wraz z rozwojem technologii hartowania szkło zaczęto stosować nawet tam, gdzie wcześniej było to nie do pomyślenia: podłoga w wielopoziomowych mieszkaniach, całkowicie lub częściowo przezroczyste przegrody zamiast ścian, różne meble i dekoracje. Jednocześnie opracowano technologie obróbki szkła artystycznego. Stało się możliwe użycie zamiast zwykłego matowego, barwionego, rzeźbionego witrażu. Ta funkcja jeszcze bardziej rozszerzyła zakres.

Kolorowe szkło jest wytwarzane przez dodanie tlenków metali, a także kadmu, ołowiu lub miedzi do gorącej masy szklanej. W zależności od pożądanego elementu i jego ilości uzyskuje się kolor szkła i jego nasycenie.

Kolor szklanych przedmiotów jest zazwyczaj wybierany do głównego zakresu pomieszczenia lub używany jako kontrast w celu osłabienia ostrości monochromatycznego wnętrza.

Ciepłe odcienie - żółty, brązowy - dodają nutom miękkości i komfortu, kojarzącym się z promieniami zachodzącego słońca. Zimna zieleń daje rygor i czystość, ciepło - łagodzi te odczucia. Energiczna i uroczysta czerwień pobudzi i poprawi nastrój, więc jest powszechnie stosowana w kuchniach. Niebieskie i niebieskie jak kolory wody wyglądają najkorzystniej w łazienkach. Zawsze u szczytu popularności, czarno-białe są kolorami nowoczesności i minimalizmu.


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-5


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-6

Czarne szkło we wnętrzu

Czarno-biała gama to kolor elegancji i wyrafinowania, są dobrze połączone z innymi odcieniami, co sprawia, że ​​są niezbędne w projektowaniu wnętrz. Z takiego szkła wykonane są różne elementy dekoracyjne. Wygląda pięknie złoty lub srebrny grawer na czarnej lub białej powierzchni.

Również piękno czarnych szkieł odnotowało producentów mebli. Z tego powodu meble stają się całkowicie lub tylko powierzchnią. Nasycenie odcienia można łatwo zmieniać za pomocą specjalnych dodatków. Ostatnio modny kolor wykończenia jest czarny z gładkim przejściem do szarego lub białego do mlecznego.

Witraże we wnętrzach zawsze fascynowały oczy i przyciągała gra światła. Najczęściej jest używany w oknach, uzyskując oryginalną alternatywę dla zasłon. Ilość światła w tym przypadku nie jest zmniejszona, promienie słoneczne są rozproszone, przekształcając wszystkie obiekty dookoła. Pięknie witraże na drzwiach meblowych, stolikach do kawy, przy projektowaniu nisz i fałszywych okien. Ciekawym efektem będzie obraz witrażowy, jeśli wzmocnisz źródło światła za nim. Za pomocą specjalnych farb można samodzielnie wykonać dekoracje witrażowe, wybierając kolory i wzory do ustawienia.


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-9


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-10

Szkło we wnętrzu kuchni

Szkło ma doskonałe właściwości higieniczne: jest łatwe do czyszczenia w dowolny sposób, chemicznie obojętne, bezpieczne dla środowiska. Te cechy pozwalają na stosowanie produktów szklanych w kuchni. Wykonywanie szklanych okapów, płyt grzewczych, drzwi piekarnika, szafek, elementów lady barowej. Przezroczysty blat wygląda drogo i pięknie.

Szklane meble kuchenne wizualnie powiększą małą kuchnię. Różnorodność szklanych przyborów i akcesoriów sprawi, że kuchnia będzie nowoczesna i stylowa. W kuchni pożądane jest użycie szkła z wzorem lub przetworzonego artystycznie: matowego, trawionego lub grawerowanego, rzeźbionego. Zabieg ten zapewnia wyrafinowanie wnętrza.


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-11


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-12


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-13

Szkło w łazience

Łazienka - jest to prawdopodobnie najbardziej odpowiednie miejsce na szkło, dzięki swojej zdolności do nie wchłaniania brudu. Prawie wszystko jest wykonane ze szkła do łazienki - drzwi, ściany, umywalki, ścianki działowe do kabin prysznicowych. W przypadku ścianek działowych i ścian wygodnie jest używać szkła barwionego lub teksturowanego. Są nawet całe szklane wanny. Szklane półki są łatwe do czyszczenia i nieważkie. Ściany wykonane w całości lub w części pustaków szklanych izolują dźwięki, ale przekazują światło.


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-14


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-15

Szklane bloki w projekcie mieszkania

Pustaki szklane są żyznym materiałem budowlanym do dekoracji mieszkania. Łatwo jest wybrać kolor i teksturę, ponieważ w ofercie zawsze jest duży zakres. Łatwo z nim pracować - jest znacznie mocniejszy niż tafle szkła. Instalacja jest łatwa do samodzielnego wykonania. Przegrody wewnętrzne wykonane z pustaków szklanych, przepuszczają miękkie światło rozproszone, ale nie pozwalają na dźwięki.

Ściana może być częściowo wykonana z pustaków szklanych, po zbudowaniu ich w dowolny kształt: drabinę, wieżę, paski. Dodając oświetlenie punktowe, możesz uzyskać interesujące efekty.

Z nich można nawet budować meble: szafkę stołową, pręt, pionowe ściany na blaty. Łatwo jest przekształcić żłobek w bajkowy zamek, zastępując jedną ścianę pustakami ze zdjęciami w środku.


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-16


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-17

Produkty szklane we wnętrzu

Wraz z rozprzestrzenianiem się szkła hartowanego zaczęli tworzyć z niego szeroką gamę przedmiotów wewnętrznych, bez obawy o odpryski. Rozważ najbardziej niekonwencjonalne i spektakularne opcje:

  • schody - stopnie lub ogrodzenia wykonane są z przezroczystego lub barwionego szkła;
  • balkony - ogrodzenie barwione lub teksturowane;
  • weranda lub altana - przyciemniane szklane daszki chroniące przed deszczem i słońcem;
  • Sufity Amstrong przyciemniane szkło;
  • rozbite szklane stoły. Potłuczony potrójny triplex uczyni produkt wizualnie delikatnym, a wnętrze jest wyjątkowe.

Rozbite szkło to nowy trend w projektowaniu wnętrz. Do niedawna uważano go za śmieci nieulegające rozkładowi i stanowiło problem ekologiczny. Do tej pory widok projektanta, znudzony bez świeżych pomysłów, nie spadł na kolejne fragmenty. Pod jego fachowym okiem małe kawałki różnych rozmiarów tego samego rozmiaru uformowały się w mozaikę - super modną technologię do dekoracji domu.


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-18


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-19


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-20

Zdjęcia z takiej mozaiki sprawią, że wnętrze stanie się wyjątkowe, a praca nie jest tak skomplikowana, aby nie brać jej na własną rękę. Panel mozaiki może ozdobić blat, ścianę pokoju, elewację budynku, a nawet podłogę. Wielobarwne opalizujące elementy szklane zawsze będą miłe dla oka. Można również ozdobić mozaiką wazon, szkatułkę, skrzynię, ramę lustra, lampę.


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-21


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-22

Szklane dekoracje we wnętrzu

Prawdopodobnie w każdym domu są szklane wazony. Miejsce, w którym kruche piękno natury spotyka się z kruchym pięknem szkła, dając początek oczom i nieśmiertelnej historii dla artystów. Różnorodność kształtów i kolorów szklanego wazonu jest niesamowita, a sam wazon o wyrafinowanym kształcie jest dobrym prezentem. Tym samym pięknym i praktycznym prezentem będzie rozmaite wyroby szklane: talerze, dzbanki, szklanki, kieliszki do wina, kubki.


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-23


steklo-v-interere-prozrachnie-vozmozhnosti-22-foto-24

Jeśli planujesz wyremontować ze zmianą scenerii, zastanów się, jak sprawić, by przyszłe światło wnętrza, nowoczesne, wypełnione było powietrzem. Pomoże to w szklaniu i jego produktach, uderzając w ich wdzięk, bogactwo kolorów i faktur.

Obejrzyj film: Eskade -- Animacja montaż zadaszenia tarasu, poliwęglanowe zadaszenia na samochody, carport (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send