Szkło we wnętrzu Czarne i kolorowe dekoracyjne, Barwione matowe, Zastosowanie w projektowaniu nowoczesnych mebli kuchennych i łazienkowych oraz produktów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szkło we wnętrzu: elementy przezroczyste (22 zdjęcia)

Szkło jest jedynym materiałem budowlanym, który całkowicie przenosi światło. W warunkach wielorodzinnego rozwoju miast ta jakość szkła sprawia, że ​​jest niezbędna i jest szeroko stosowana w projektowaniu wnętrz. Przegrody, drzwi, meble wykonane są ze szkła. Używanie szkła daje przestrzeń do pomieszczenia, wypełnia go powietrzem i poczuciem wdzięku i elegancji.Wraz z rozwojem technologii hartowania szkło zaczęto stosować nawet tam, gdzie wcześniej było to nie do pomyślenia: podłoga w wielopoziomowych mieszkaniach, całkowicie lub częściowo przezroczyste przegrody zamiast ścian, różne meble i dekoracje. Jednocześnie opracowano technologie obróbki szkła artystycznego. Stało się możliwe użycie zamiast zwykłego matowego, barwionego, rzeźbionego witrażu. Ta funkcja jeszcze bardziej rozszerzyła zakres.

Kolorowe szkło we wnętrzu

Kolorowe szkło jest wytwarzane przez dodanie tlenków metali, a także kadmu, ołowiu lub miedzi do gorącej masy szklanej. W zależności od pożądanego elementu i jego ilości uzyskuje się kolor szkła i jego nasycenie.

Kolor szklanych przedmiotów jest zazwyczaj wybierany do głównego zakresu pomieszczenia lub używany jako kontrast w celu osłabienia ostrości monochromatycznego wnętrza.

Ciepłe odcienie - żółty, brązowy - dodają nutom miękkości i komfortu, kojarzącym się z promieniami zachodzącego słońca. Zimna zieleń daje rygor i czystość, ciepło - łagodzi te odczucia. Energiczna i uroczysta czerwień pobudzi i poprawi nastrój, więc jest powszechnie stosowana w kuchniach. Niebieskie i niebieskie jak kolory wody wyglądają najkorzystniej w łazienkach. Zawsze u szczytu popularności, czarno-białe są kolorami nowoczesności i minimalizmu.Czarne szkło we wnętrzu

Czarno-biała gama to kolor elegancji i wyrafinowania, są dobrze połączone z innymi odcieniami, co sprawia, że ​​są niezbędne w projektowaniu wnętrz. Z takiego szkła wykonane są różne elementy dekoracyjne. Wygląda pięknie złoty lub srebrny grawer na czarnej lub białej powierzchni.

Również piękno czarnych szkieł odnotowało producentów mebli. Z tego powodu meble stają się całkowicie lub tylko powierzchnią. Nasycenie odcienia można łatwo zmieniać za pomocą specjalnych dodatków. Ostatnio modny kolor wykończenia jest czarny z gładkim przejściem do szarego lub białego do mlecznego.

Witraże we wnętrzu

Witraże we wnętrzach zawsze fascynowały oczy i przyciągała gra światła. Najczęściej jest używany w oknach, uzyskując oryginalną alternatywę dla zasłon. Ilość światła w tym przypadku nie jest zmniejszona, promienie słoneczne są rozproszone, przekształcając wszystkie obiekty dookoła. Pięknie witraże na drzwiach meblowych, stolikach do kawy, przy projektowaniu nisz i fałszywych okien. Ciekawym efektem będzie obraz witrażowy, jeśli wzmocnisz źródło światła za nim. Za pomocą specjalnych farb można samodzielnie wykonać dekoracje witrażowe, wybierając kolory i wzory do ustawienia.Szkło we wnętrzu kuchni

Szkło ma doskonałe właściwości higieniczne: jest łatwe do czyszczenia w dowolny sposób, chemicznie obojętne, bezpieczne dla środowiska. Te cechy pozwalają na stosowanie produktów szklanych w kuchni. Wykonywanie szklanych okapów, płyt grzewczych, drzwi piekarnika, szafek, elementów lady barowej. Przezroczysty blat wygląda drogo i pięknie.

Szklane meble kuchenne wizualnie powiększą małą kuchnię. Różnorodność szklanych przyborów i akcesoriów sprawi, że kuchnia będzie nowoczesna i stylowa. W kuchni pożądane jest użycie szkła z wzorem lub przetworzonego artystycznie: matowego, trawionego lub grawerowanego, rzeźbionego. Zabieg ten zapewnia wyrafinowanie wnętrza.
Szkło w łazience

Łazienka - jest to prawdopodobnie najbardziej odpowiednie miejsce na szkło, dzięki swojej zdolności do nie wchłaniania brudu. Prawie wszystko jest wykonane ze szkła do łazienki - drzwi, ściany, umywalki, ścianki działowe do kabin prysznicowych. W przypadku ścianek działowych i ścian wygodnie jest używać szkła barwionego lub teksturowanego. Są nawet całe szklane wanny. Szklane półki są łatwe do czyszczenia i nieważkie. Ściany wykonane w całości lub w części pustaków szklanych izolują dźwięki, ale przekazują światło.Szklane bloki w projekcie mieszkania

Pustaki szklane są żyznym materiałem budowlanym do dekoracji mieszkania. Łatwo jest wybrać kolor i teksturę, ponieważ w ofercie zawsze jest duży zakres. Łatwo z nim pracować - jest znacznie mocniejszy niż tafle szkła. Instalacja jest łatwa do samodzielnego wykonania. Przegrody wewnętrzne wykonane z pustaków szklanych, przepuszczają miękkie światło rozproszone, ale nie pozwalają na dźwięki.

Ściana może być częściowo wykonana z pustaków szklanych, po zbudowaniu ich w dowolny kształt: drabinę, wieżę, paski. Dodając oświetlenie punktowe, możesz uzyskać interesujące efekty.

Z nich można nawet budować meble: szafkę stołową, pręt, pionowe ściany na blaty. Łatwo jest przekształcić żłobek w bajkowy zamek, zastępując jedną ścianę pustakami ze zdjęciami w środku.Produkty szklane we wnętrzu

Wraz z rozprzestrzenianiem się szkła hartowanego zaczęli tworzyć z niego szeroką gamę przedmiotów wewnętrznych, bez obawy o odpryski. Rozważ najbardziej niekonwencjonalne i spektakularne opcje:

  • schody - stopnie lub ogrodzenia wykonane są z przezroczystego lub barwionego szkła;
  • balkony - ogrodzenie barwione lub teksturowane;
  • weranda lub altana - przyciemniane szklane daszki chroniące przed deszczem i słońcem;
  • Sufity Amstrong przyciemniane szkło;
  • rozbite szklane stoły. Potłuczony potrójny triplex uczyni produkt wizualnie delikatnym, a wnętrze jest wyjątkowe.

Rozbite szkło to nowy trend w projektowaniu wnętrz. Do niedawna uważano go za śmieci nieulegające rozkładowi i stanowiło problem ekologiczny. Do tej pory widok projektanta, znudzony bez świeżych pomysłów, nie spadł na kolejne fragmenty. Pod jego fachowym okiem małe kawałki różnych rozmiarów tego samego rozmiaru uformowały się w mozaikę - super modną technologię do dekoracji domu.
Zdjęcia z takiej mozaiki sprawią, że wnętrze stanie się wyjątkowe, a praca nie jest tak skomplikowana, aby nie brać jej na własną rękę. Panel mozaiki może ozdobić blat, ścianę pokoju, elewację budynku, a nawet podłogę. Wielobarwne opalizujące elementy szklane zawsze będą miłe dla oka. Można również ozdobić mozaiką wazon, szkatułkę, skrzynię, ramę lustra, lampę.Szklane dekoracje we wnętrzu

Prawdopodobnie w każdym domu są szklane wazony. Miejsce, w którym kruche piękno natury spotyka się z kruchym pięknem szkła, dając początek oczom i nieśmiertelnej historii dla artystów. Różnorodność kształtów i kolorów szklanego wazonu jest niesamowita, a sam wazon o wyrafinowanym kształcie jest dobrym prezentem. Tym samym pięknym i praktycznym prezentem będzie rozmaite wyroby szklane: talerze, dzbanki, szklanki, kieliszki do wina, kubki.Jeśli planujesz wyremontować ze zmianą scenerii, zastanów się, jak sprawić, by przyszłe światło wnętrza, nowoczesne, wypełnione było powietrzem. Pomoże to w szklaniu i jego produktach, uderzając w ich wdzięk, bogactwo kolorów i faktur.

Obejrzyj film: Eskade -- Animacja montaż zadaszenia tarasu, poliwęglanowe zadaszenia na samochody, carport (Styczeń 2020).

Загрузка...