Dekoracyjne drewniane, betonowe lub ceglane słupy ogrodzeniowe, montaż wpuszczanych podpór i opcje formularzy - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kolumny do ogrodzenia: główne typy, funkcje i zalety (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Integralną częścią strefy podmiejskiej jest jej otaczająca struktura. Ogrodzenie wykonane z wysokiej jakości pięknych materiałów powinno pasować do ogólnego obrazu okolicy i pozostawać w zgodzie z decyzją domu dotyczącą stylu.


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-2

Ogrodzenie powinno pełnić nie tylko funkcję estetyczną, ale także główną - ochronną. Na miejscu nie powinno dochodzić odgłosy z ulicy, kurzu i ciekawskich oczu. Siła i niezawodność konstrukcji ogrodzenia zależy bezpośrednio od materiału, z którego wykonane są podpory lub kolumny, oraz metody ich zanurzenia w ziemi.

Ponieważ materiały otaczających konstrukcji, rodzaje słupów do ogrodzeń są różne.

Podbieracz do ogrodzenia - to najprostsza i najtańsza metoda zanurzenia filarów w ziemi. Zalecany jest do ogrodzeń tymczasowych, na przykład na etapie budowy. Powód tego - niepewne mocowanie słupa w ziemi. W przypadku braku betonowania rurka opadowa szybko zapadnie się z powodu przenikania wilgoci. Nawet jeśli był wcześniej malowany. Kwestii budowy niezawodnych podpór do ogrodzenia przez blokowanie filarów nie można rozwiązać.


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-4


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto.jpeg">

Drewniane słupy

Ten niegdyś tradycyjny materiał do budowy ogrodzeń i ich struktur składowych jest coraz częściej zastępowany przez nowoczesne materiały. Jednak urządzenie ogrodzenia z drewna - niedrogi i niedrogi sposób na ogrodzenie.

Drewniane słupki ogrodzeniowe mają krótką żywotność, którą można przedłużyć po obróbce specjalnymi związkami, które chronią drewno przed gniciem i narażeniem na szkodniki.
Potrzeba corocznego przetwarzania drewnianych słupów sprawia, że ​​praca takiego ogrodzenia jest kłopotliwa.

Kamień w konstrukcji ogrodzeń jest od dawna używany tak często jak drewno. Różniło się to jednak od trwałości i długiej żywotności. Producenci oferują różnorodne materiały z kamienia dekoracyjnego:

 • Brukowiec. Nazywany jest także kamieniem głazowym. Jest to najbardziej ekonomiczna opcja o bardzo wysokiej wytrzymałości. Ma zaokrąglony kształt, który sprawia, że ​​powierzchnia ogrodzenia jest wytłoczona. Aby uzyskać gładką teksturę, głaz można podzielić na dwie części.
 • Kamyczki. Ze względu na mały rozmiar jest używany w połączeniu z większymi produktami. Aby ogrodzenie było trwałe, zaleca się wybrać cegłę jako materiał na narożniki i podstawę.
 • Dolomit Ma płaski kształt i różne wymiary.
 • Wapień i marmur wapienny. Ze swoją miękkością rasa ta jest wystarczająco mocna do budowy słupków ogrodzeniowych. Wilgoć jest szybko wchłaniana w wapień, ale szybko odparowuje ze względu na swoją porowatość. Obróbka środkami hydrofobowymi poprawia właściwości tego materiału.
 • Piaskowiec Powszechny materiał posiadający odporność na wilgoć i mróz. Podczas przetwarzania możliwe jest uzyskanie gładkiej polerowanej powierzchni.

Instalując filary do ogrodzenia z kamienia, możesz być pewien, że przetrwają one długo i harmonijnie wpasują się w otaczający krajobraz.


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-7


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-8

Słupy metalowe

Najczęściej stosowano takie słupki do ogrodzenia z tektury falistej. Jest to trwała i opłacalna opcja, ponieważ nie wymaga instalacji fundamentu i nadaje się do ogrodzenia obszarów o dużej powierzchni.

Aby utrzymać ogrodzenie z profilowanego arkusza przez długi czas, metalowe słupy są mocno umocowane w glebie za pomocą betonowania, zagruntowane i emaliowane ich powierzchnią. Na wierzchu, jeśli jest wewnątrz pusty, zainstaluj specjalną wtyczkę, której materiał może być trwały z tworzywa sztucznego.

Słupy do ogrodzenia z profesjonalnej podłogi mogą być wykonane ze stali ocynkowanej. Mogą to być okrągłe słupy lub podpory o kwadratowym przekroju. Ocynkowane słupki ogrodzeniowe wytrzymują duże obciążenia. Są praktyczne, nie powodują korozji i są niedrogie.

Metalowe ozdobne słupy do ogrodzenia mają na swojej powierzchni kute elementy.


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-9


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto.png">

Betonowe filary

Betonowe filary ogrodzenia przetrwają nie mniej niż metalowe słupy. Znaczna waga konstrukcji zagwarantuje stabilność na każdej glebie.

Słupy betonowe, wzmocnione metalowym wzmocnieniem, należą do kategorii wyrobów betonowych.

Ogrodzenie z ceglanymi filarami będzie wyglądało schludnie i dokładnie. Instalacja wspornika będzie długa i pracochłonna - wymagane będzie wzmocnienie każdego rzędu taśmą wzmacniającą. Odległość między kolumnami ogrodzenia nie powinna przekraczać trzech metrów, aby zapewnić niezbędną sztywność i estetyczny wygląd.

Kolumny ogrodzenia ze szczytu cegły muszą być chronione przed zniszczeniem przez specjalne nasadki ze spadkiem do opróżniania opadów.

Podpora śrubowa ogrodzenia jest najszybszym sposobem na zainstalowanie mocnego ogrodzenia, niezależnie od jakości gleby.

Rura stalowa, na której końcu wykonana jest tarcza tnąca, jest łatwo wkręcana w dowolne podłoże i sprawia, że ​​wspornik jest niezawodny i stabilny. Dzięki temu urządzeniu nie jest wymagana podstawa.


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-16


stolbi-dlya-zabora-osnovnie-vidi-osobennosti-i-preimushestva-21-foto-17

Pozytywne cechy:

 • Słupy śrubowe do ogrodzenia traktowane kompozycją antykorozyjną, która zapewnia ich trwałość;
 • Do instalacji nie ma potrzeby wstępnego przygotowania terytorium;
 • Możliwość instalacji na powierzchni o nachyleniu;
 • Łatwa instalacja;
 • Nadaje się do tymczasowego ogrodzenia - można go zdemontować i przenieść do ponownego użycia;
 • Nie zawierają szkodliwych substancji na ich powierzchni, dzięki czemu są bezpieczne dla gleby, w której są zamontowane.

Instalując słupy śrubowe do ogrodzenia, możesz być pewien ich niezawodności i trwałości.

Tworzywa sztuczne są również szeroko stosowane do ogrodzeń na obszarach podmiejskich. W sklepie ze sprzętem możesz wybrać gotowy zestaw z plastikowymi formami, słupkami, wspornikami, poprzeczkami, rurami i deskami.

Kolumny z tworzywa sztucznego mogą być wykonywane w różnych schematach kolorystycznych. Plastikowa kolumna może przetrwać wiele lat, nigdy nie rdzewieje.

Pin
Send
Share
Send
Send