Ogrodzenie z tektury falistej, drewnianej lub kutej z filarami z cegły - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Ogrodzenie z ceglanymi filarami: nie do zdobycia twierdza lub ruch projektowy (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ogrodzenie działki, domu lub domku w daczy jest niezbędne zarówno do ochrony obszaru mieszkalnego przed nieuprawnionym wejściem, jak i do wyznaczenia jego granicy. Połączone ogrodzenia z ceglanymi filarami zalecają się jako niezawodna ochrona i estetyczny wygląd. Istnieje kilka rodzajów takich elementów otaczających.


zabor-s-kirpichnimi-stolbami-nepristupnaya-krepost-ili-dizajnerskij-hod-20-foto


zabor-s-kirpichnimi-stolbami-nepristupnaya-krepost-ili-dizajnerskij-hod-20-foto-2

Podstawa dla ogrodzeń zespolonych

Przed budową ogrodzenia należy przygotować fundament - fundament. Służy jako podpora konstrukcji, równomiernie rozprowadza ceglane słupy między sekcjami ogrodzenia na całym obwodzie i dodatkowo zwiększa sztywność i wytrzymałość, zapobiegając opadaniu i zapadaniu się. Pod płotami z ceglanymi filarami pasują różne rodzaje fundamentów.

Kolumnowy

Jest używany tylko pod filarami nośnymi. Aby zainstalować taki fundament, musisz wywiercić otwór w ziemi do głębokości zamarzania gleby (ponad 3 metry). Następnie umieść w nim rurę w pozycji pionowej, która jest wybrana dla podstawy słupka z cegły. Aby taka podpórka była trwalsza i bardziej niezawodna, można umieścić okucia w rurze i wylać mieszankę betonową. Następnie należy zabezpieczyć słupek rozpórkami i pozostawić go na pewien czas, aż do całkowitego utwardzenia roztworu betonu. Ten typ fundamentu nadaje się do ogrodzenia z nieobciążonymi segmentami, na przykład z profilowanego arkusza lub siatki z ogniwami łańcuchowymi. I może być stosowany tylko na stabilnym podłożu.

Jako fundacja odlewnicza stosować cement marki M-400. Ustalił się jako najbardziej trwały i niezawodny materiał. Posiada zwiększoną odporność na wpływy zewnętrzne, w szczególności na silne zimowe przymrozki. Konieczne jest przygotowanie mieszanki betonowej na bazie w ilości niezbędnej do wypełnienia wykopu przed stwardnieniem. Aby określić dokładną objętość roztworu, pomnóż szerokość i długość fundamentu przez jego wysokość. Konieczne jest pozostawienie niewielkiej ilości mieszanki w oczekiwaniu na jej kurczenie się podczas ubijania.

Przygotowując roztwór, należy wymieszać jedną część cementu i dwie części piasku i żwiru, a następnie zalać te składniki zimną wodą i wymieszać w betoniarce.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele rodzajów cegieł, które są wykorzystywane w budowie różnych konstrukcji, w tym ogrodzeń. Najpopularniejsze z nich to następujące typy.

Cegła silikatowa

Wykonany jest z piasku kwarcowego. Ma wysoką wytrzymałość. Do różnorodnych właściwości dekoracyjnych w produkcji wykorzystywano różne barwniki. Powierzchnia takiej cegły może być gładka lub rusyfikowana, na przykład imitująca kamień łamany. Jego wymiary mogą być dowolne, a metoda napełniania może być pusta lub korpulentna. Właściwości te wpływają na cenę materiału. Dzięki równomiernym krawędziom i krawędziom tego rodzaju cegły układanie filarów jest zadbane.

Do tej pory istnieje wiele materiałów budowlanych, których połączenie daje ogrodzeniu wysoką ochronę i estetyczny wygląd. W połączeniu z filarami ceglanymi nabierają zupełnie innych cech. Konieczne jest tylko prawidłowe połączenie ich z dowolnym materiałem.

Drewniany płot z ceglanymi filarami

Drewniany płot z ceglanymi filarami będzie wyglądał świetnie na każdym tle. Elementy z cegły i drewna doskonale do siebie pasują, ponieważ materiały te są uważane za „ciepłe”. Należy zauważyć, że drewniany wypełniacz (płot) powinien być gruby i dwustronny, ponieważ cienkie listwy będą wyglądać śmiesznie na tle masywnych filarów.

Ogrodzenie z ceglanymi filarami i metalowym płotem

Ogrodzenie wykonane z metalowego płotu z ceglanymi filarami nadaje się zarówno do ogrodzenia letnich domków, jak i elitarnych domków. Taki materiał jest bardzo poszukiwany, podobnie jak profesjonalne podłogi. Dzięki swojej konstrukcji i niewielkiej wadze prace instalacyjne są łatwe. Wygodny do noszenia. Duży wybór palety kolorów i możliwość wyboru materiału z imitacją pod drzewem. Nie wymaga dodatkowej pielęgnacji metalu.

Przed przystąpieniem do budowy należy określić granice ogrodzenia i oznaczyć położenie podpór. W wybranym miejscu należy pociągnąć linkę odpadów. Szczelina dla przyszłych bram i drzwi jest określana z wyprzedzeniem, ponieważ konieczne będzie wykonanie podwójnego wzmocnienia ze względu na duże obciążenie bram.

Ogrodzenie z ceglanymi filarami jest uważane za masywną i ciężką konstrukcję, powinno zawierać metalowe filary. Trójmetrowe rury o średnicy 63–73 mm nadają się do konwencjonalnych przęseł, a do bramy instalowane są podpory o średnicy od 73 do 90 mm i długości większej niż trzy metry.

Obejrzyj film: ogrodzenie z klinkieru (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send