Przytulne miejsce do czytania książek przy oknie na parapecie w mieszkaniu, salonie lub przedszkolu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Miejsce do czytania w mieszkaniu: stwórz przytulny kącik (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wielu miłośników fikcji zastanawia się, jak właściwie wyposażyć miejsce do czytania książek w małym mieszkaniu lub przestronnym domu. W końcu na takie wakacje potrzeba wyjątkowej atmosfery, a przede wszystkim samotności. Jeśli mieszkanie nie ma pokoju bibliotecznego lub specjalnego pokoju, ludzie są zmuszeni czytać w miejscu, w którym jest obecnie lekki, cichy i miękki. Ale kiedy istnieje oddzielna strefa, wygodne miejsce, które pomaga stworzyć rytuał cieszenia się intelektualną żywnością, proces staje się jeszcze bardziej przyjemny i urzekający.


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-2

Wyjdź: ustawiamy parapet

Pierwszym krokiem jest zawsze znalezienie odległego miejsca, w którym zwykle panuje spokój i cisza. Wiele osób lubi siedzieć na parapecie w pokoju, w którym nie ma rewitalizacji (szczególnie, jeśli rodzina jest duża, bardzo trudno jest ją czytać w kuchni lub w salonie) - jest to najlepsza opcja na zajęcia w ciągu dnia. Naturalne oświetlenie ma korzystny wpływ na wzrok i psychikę, widok za oknem pomoże Ci się odprężyć, rozładować napięcie i oderwać od codzienności.


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-5


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-6

Więcej zacisznych przestrzeni

Przy dobrej pogodzie warto przenieść się na balkon lub taras, aby stworzyć przytulną atmosferę, potrzebne są również tekstylia domowe. Odpoczynek na powietrzu jest oczywiście bardzo przyjemny, ale tylko w przypadku, gdy mieszkanie nie jest na gęsto zaludnionym terenie - hałas uliczny rozprasza.

Jeśli jest co najmniej mały strych, możesz stworzyć pełnowartościową strefę relaksu - specjalna konfiguracja pokoju, obecność okien o nieregularnych kształtach, brak obcych dźwięków ustawionych w specjalny sposób, pozwalają zanurzyć się głębiej w fikcyjny świat. Atmosfera kameralna jest ulubionym miejscem introwertycznych czytelników. Na poddaszu można organicznie ułożyć półki na książki, przynieść wygodniejsze krzesło, postawić lampę.


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-9


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-10


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-11

Jak wybrać odpowiednie miejsce?

Możesz czytać siedząc na krześle, kanapie, ławce lub kanapie, ale nadal najwygodniejszą opcją jest krzesło, zwłaszcza jeśli jest ono wyposażone w podłokietniki i podnóżek (ten ostatni może być zamieniony na miękką otomanę). Projektanci coraz częściej oferują niestandardowe modele krzeseł, które są mini-bibliotekami - wbudowane przegródki do przechowywania książek i związanych z nimi szczegółów zwiększają poziom komfortu.


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-12


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-13


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-14

Każda osoba decyduje, co mu odpowiada na długie czytanie: ktoś lubi długo siedzieć na bujanym fotelu, na kanapie lub klatce piersiowej, inni polubią krzesło-tron lub wiszącą wiklinową konstrukcję na okrągłej ramie. Jeśli podnóżek nadal nie jest potrzebny, należy położyć matę, aby była miękka i ciepła.

W warunkach klimatu krajowego tylko południowe regiony mogą pochwalić się długim dniem przy dobrej pogodzie i dobrej pogodzie, w większości przypadków obywatele muszą dostosować się do warunków atmosferycznych. Dlatego naprawdę przytulne miejsca do czytania są wyposażone w wysokiej jakości lampy, zbliżone do światła dziennego - pomogą ci czuć się komfortowo nawet przy długotrwałym obciążeniu oczu.


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-17


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-18

Kinkiet, lampy podłogowe, w których można regulować wysokość - jest to wybór miłośników czytania kłamstwa, taki sprzęt jest zwykle instalowany przy łóżku, sofie lub sofie. Ci, którzy wolą spędzać czas na krześle lub przy biurku, mogą polecić lampę na długiej nodze: regulując kąt nachylenia, łatwo jest osiągnąć najwygodniejszą pozycję, gdy światło pada na stronę i nie rani oczu.


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-19


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-20

Aby obniżyć napięcie, warto zabezpieczyć się w obszarach o jasnym wykończeniu otoczenia - w takim środowisku promienie są równomiernie rozproszone.


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-21


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-22

Gdzie jeszcze możesz przeczytać?

Warto podkreślić oryginalne rozwiązania:

  • „kanapa” na schodach - jeśli w prywatnym domu w tej strefie znajdują się duże okna, z reguły parapety są niskie, można je wyposażyć w przytulną miękką podkładkę;
  • pod sufitem - specjalny rodzaj hamaków, który jest wysoką siatką rozciągniętą na ramie, jest w modzie, można wspinać się na taki projekt za pomocą dołączonej siatki;
  • na wiszącym łóżku jest ciekawą opcją na ogród przy dobrej pogodzie. Łóżko to przedłużony huśtawka, wyposażona w materac, poręcze i poduszki dekoracyjne;
  • w szafie pod schodami - odosobniona przestrzeń dla tych, którzy wolą samotność. Tutaj najważniejsze jest stworzenie pełnego, ale nie nadmiernego oświetlenia, aby zachować aurę oderwania od świata;
  • zwykły hamak zainstalowany w mieszkaniu lub na zamkniętym balkonie między dwiema ścianami;
  • góra poduszek na podłodze i baldachim - romantyczne, magiczne otoczenie;
  • strych (szczególnie ocieplony) jest prawdziwą bazą dla tych, którzy zdecydowali się stworzyć osobiste miejsce do czytania z odpowiednimi atrybutami.

Rozważane miejsce ma nie tylko ładunek funkcjonalny: ważne jest, aby obserwować proporcje stylistyczne i trzymać się już istniejącego wnętrza, należy unikać zaśmiecania przestrzeni.


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-23


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-24

Wszystkie elementy powinny być zaprojektowane w spokojnej kolorystyce, niewielka liczba jasnych akcentów jest mile widziana. Jeśli miejsce jest ograniczone, możesz zastąpić stojaki koszami, w których książki będą starannie ułożone - to rozwiązanie pomoże uniknąć pomyłek.


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-25


mesto-dlya-chteniya-v-kvartire-sozdaem-uyutnij-ugolok-26-foto-26

Pin
Send
Share
Send
Send