Żarzące się płytki chodnikowe w ciemności do rejestracji działki krajowej - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Świecące płytki: trend mody w projektowaniu krajobrazu (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Świecące płytki, kostka brukowa i kamienie dekoracyjne - nowy przysmak, zdobywający popularność w nowoczesnych architektach krajobrazu. Ciekawe materiały, które mogą świecić w ciemności, są wykorzystywane zarówno do ulepszania obszarów podmiejskich, jak i do dekoracji wewnątrz samych pomieszczeń.


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto.jpeg">

Jasne akcenty projektowania krajobrazu

Ścieżki ogrodowe są ważnym elementem daczy, pełniąc zarówno funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Powinny być trwałe i wygodne. W nocy używa się lamp, które oświetlają obszar w pobliżu domu, a przede wszystkim same ścieżki.

Jednak oświetlenie lampy nie zawsze jest korzystne ekonomicznie, a estetycznie nie zawsze jest możliwe poprawne połączenie cech funkcjonalnych i stylistycznej koncepcji projektowania krajobrazu. Zastosowanie lekkich barów rozwiąże wiele trudności, nawiasem mówiąc dekorując dziedziniec niezwykłym wystrojem.

Rozważ przede wszystkim płytki do użytku na zewnątrz. Skład składa się z dwóch głównych typów:

  • Jednorodny (luminofor jest mieszany z przezroczystymi materiałami w pierwszych etapach tworzenia elementów dekoracyjnych);
  • Laminowane (elementy, które mogą świecić w ciemności, stosowane tylko na górnej warstwie produktu lub nawet na określonym obszarze płytki).

W ciągu dnia instalacja wygląda jak zwykła nawierzchnia. Promienie słoneczne mogą nieznacznie oświetlać powłokę, jednak jest nieco zauważalne. W nocy na miejscu tworzy się jednolity miękki blask ze ścieżek.

Jeśli chodzi o luminescencję poprzez luminofor, intensywność promieniowania w nocy zmieni się. Wszystko zależy od tego, jak szybko przejdzie energia zgromadzona w ciągu dnia. Pierwsze 3-4 godziny najbardziej intensywnego pokrycia. Wtedy jasność będzie się stopniowo zmniejszać.


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-4


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-5


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-6

Płytki według rodzajów elementów świetlnych

Świecące płytki chodnikowe są sprzedawane w większości sklepów budowlanych. Również taki niezwykły wystrój można stworzyć osobiście, uzbrojony w niezbędną wiedzę. W zależności od rodzaju substancji świetlnej ułożonej na podstawie produktów, wszystkie rodzaje materiałów wykończeniowych dzielą się na następujące kategorie:

  • Światła odblaskowe. Na powierzchni gotowego produktu umieść farbę nasyconą pigmentami, reflektorami. Takie substancje są używane na drodze do odróżnienia ruchu. W projektowaniu krajobrazu ta technika jest również popularna. Ten wystrój będzie trwał nie dłużej niż 5 lat. Dzięki ulepszonej obsłudze około 2. Następnie będziesz musiał zaktualizować zasięg;
  • Bruk luminescencyjny. Skład płytki obejmuje luminofor. Potrafi pochłonąć światło dnia, „dając” je w nocy;
  • Przezroczyste tworzywo sztuczne przeplatane pigmentem-fosforem;
  • Płytki fluorescencyjne - produkty zawierające w swoim składzie farbę ultrafioletową.

Ta druga opcja nie jest zbyt powszechna. Wynika to z faktu, że ta płytka charakteryzuje się słabymi wynikami. Ponadto, aby osiągnąć luminescencję, konieczne jest wyposażenie obiektu w lampy ultrafioletowe w kolorze niebieskim. Tylko oni mogą „włączyć” oświetlenie UV.


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-2.jpeg">


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-7

Rodzaje płytek do dekoracji wnętrz

W przypadku aranżacji dowolnych pomieszczeń często praktykuje się wprowadzanie elementów świetlnych. Ozdabiają wnętrze, pozwalają wzmocnić iluzję stworzoną przez projektanta. Na przykład naśladuj kosmiczne niebo, światła nocnego miasta i inne ciekawe instalacje.

Do użytku we wnętrzach projekty LED i farby akumulujące światło. Rozważ główne niuanse.


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-8


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-9

Podświetlenie LED

Projekt z diodami LED jest często używany w domu. Jednak dzięki profesjonalnemu podejściu do kształtowania krajobrazu można bezpiecznie używać diod LED do zewnętrznego wyglądu.

Aby zamontować elementy świetlne, wykorzystują źródło impulsowe, system przełączników lub przekaźników, a także przewody i system izolacji przed wilgocią. Takie dekoracyjne przysmaki charakteryzują się wyjątkowo niskim zużyciem energii, długą żywotnością i absolutnym bezpieczeństwem dla osoby zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Świecące płytki chodnikowe na ulicy mogą być używane w nieograniczonych ilościach. Wewnątrz domu te elementy zazwyczaj tworzą ciekawe instalacje o niewielkich rozmiarach.

Kamienie do dekoracji, zakupione w sklepie, a także wykonane ręcznie, można umieścić w przezroczystych naczyniach w oryginalnej formie i umieścić na oknie. W łazience można pokryć poszczególne elementy płytki specjalną farbą lub stworzyć oryginalny wzór jednorodnych produktów. Dzięki temu możesz wziąć kąpiel z wyłączonymi światłami, ciesząc się lekką relaksującą poświatą. Jeśli w wiejskim domu znajduje się basen, sauna lub inne lokalizacje wodne, użycie świecącego wystroju jest również w pełni uzasadnione.

W pokoju dziecięcym można ozdobić drzwi lub wykonać oryginalny rysunek na podłodze. Te niezwykłe elementy świetlne spełnią rolę lampy. Dziecko, które boi się ciemności, o wiele łatwiej będzie się zrelaksować w tym otoczeniu.

Produkcja i eksploatacja

Płyty chodnikowe, świecące w ciemności, technologicznie nie różnią się od innych produktów tego rodzaju, z wyjątkiem wielu niuansów. W procesie tworzenia elementów do wykończenia konieczne jest utworzenie kilku warstw:

  • Basic (praca z mieszanką cementowo-piaskową przy użyciu wibroprasy);
  • Górna (półprzezroczysta masa polimerowa z dodatkiem fosforu).

Tego typu produkty wyróżniają się specjalną funkcjonalnością. Warstwa dekoracyjna nie zostanie szybko wymazana, a także nie będzie narażona na długotrwałe działanie wilgoci.


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-11


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-12

Niuanse pracy z polimerami

Jako analog tradycyjnych materiałów do tworzenia materiałów wykończeniowych z pleksiglasu, pleksiglasu, polistyrenu, a także wielu innych przezroczystych kompozycji polimerowych. Na etapie topienia do masy dodaje się pewną dawkę składników, która zapewni luminescencję produktów w nocy.

W miejscach, w których obserwuje się wysoki poziom obciążenia, jak również obserwuje się niebezpieczeństwo mechanicznego uszkodzenia powłoki, ten typ produktu nie jest używany. Zazwyczaj materiał ten jest korzystny dla modernizacji obszarów luksusowych sanatoryjnych ośrodków rekreacyjnych, do dekoracji wiejskich domków lub prywatnych gospodarstw domowych.


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-13


svetyashayasya-plitka-modnij-trend-v-landshaftnom-dizajne-20-foto-14

Ciekawa funkcja

Płytka do wykończeń zewnętrznych luminoforem ma jedną interesującą jakość. Wspaniale współdziała z siłami natury.

W przypadku burzy na zewnątrz wyładowania elektromagnetyczne z częstych wyładowań atmosferycznych mogą naładować podświetlenie o niespotykanej mocy. Taka poświata z chodnika może trwać dłużej niż 12 godzin, świecąc niezwykle jasno i intensywnie.

Ciekawostką jest fakt, że luminofor jest niezwykle trwały. Farba jest w stanie utrzymać swoją jakość przez dwieście lat. W rzeczywistości z czasem rozpocznie się niszczenie elementów polimerowych, mieszaniny piasku i cementu zaczną się kruszyć i odkształcać, ale świecące fragmenty luminoforem będą nadal pełnić wszystkie swoje funkcje.

Udekoruj świetlisty wystrój nie tylko kafelkami. Dekoracyjne kamienie ozdabiają krajobraz w kilka minut. Ważne jest, aby mieć dobry pomysł i inspirację do pracy z wystrojem.

Obejrzyj film: Battlefield 1 Świecące płytki, płacz dziecka, gramofon (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send