Szwed pieca z piecem, piekarnikiem i ceglanym łóżkiem z kominkiem, projekt na domek - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Piekarnik „Szwed” we wnętrzu: funkcje projektowe (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wszyscy właściciele działek i domków w budowie i ulepszaniu domu myślą o ogrzewaniu i utrzymywaniu w nim ciepła. Obecnie istnieje duży wybór pieców i konstrukcji pieców do ogrodu. Istnieją opcje pieców z bojlerem do podgrzewania wody i do ogrzewania drewnem. Nowoczesne modele urządzeń grzewczych mogą poprawić komfort domu, a nawet stać się ozdobą wnętrza pokoju.


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-2

Pomimo popularności kominków, wielu chce zbudować piec w domu. I nie jest to zaskakujące, ponieważ piec ceglany:

  • Jest to ekonomiczne źródło ciepła;
  • Naturalne materiały konstrukcyjne zapewniają bezpieczeństwo środowiska w mieszkaniach;
  • Stworzy przytulność w domu i wyrafinowanie wnętrza.

Piec do gotowania i gotowania „Szwed” na dziś jest popularnym, wygodnym i bezpiecznym generatorem ciepła.

Ten rodzaj pieca przyszedł do nas ze Szwecji - kraju o dość surowym klimacie i bez dużych zapasów paliwa. Ponadto większość szwedzkich mieszkań o niewielkiej powierzchni, w których budowa masywnych i dużych konstrukcji pieców nie była możliwa. Ponadto Szwecja słynie ze złóż gliny szamotowej, która jest używana do produkcji takich konstrukcji.
Nic więc dziwnego, że pierwsze modele takiego pieca pojawiły się w tym kraju, kiedy trzeba było ogrzewać domy o niewielkich rozmiarach i gotować.

Wśród głównych cech pieca „Szwedzi” są następujące.

Połączona struktura

Może być używany nie tylko jako ogrzewanie, ale także do gotowania. Konstrukcja piekarnika pozwala wyposażyć go w dodatkowe funkcje, na przykład w wyposażenie przestrzeni pod piekarnikiem lub w przechowywanie gotowanej żywności. Ponadto piec może urozmaicić miejsce do odpoczynku: leżak lub inne dodatkowe konstrukcje. Zatem wielofunkcyjność pieca typu szwedzkiego zapewnia możliwość montażu projektu innego typu z dodatkowymi dodatkowymi funkcjami, zależnie od potrzeb.


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-8


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-9

Materiały

Należy pamiętać, że ważnym punktem w produkcji pieca „Szwed” jest materiał wysokiej jakości. Aby zapewnić trwałe użytkowanie pieca, potrzebne są wysokiej jakości materiały.
Do zainstalowania pieca potrzebne będą następujące materiały:

  • Cegła szamotowa. Ten typ cegły zawiera 80% gliny ogniotrwałej, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać bardzo wysokie obciążenie temperaturowe. Konstrukcja ze zwykłych cegieł może nie wytrzymywać, kruszyć się i zapadać, jeśli osiągnie bardzo wysokie temperatury.
  • Glina Do układania cegieł potrzebna jest wysokiej jakości zaprawa gliniana, która zapewni niezawodność i trwałość całej konstrukcji. Aby prawidłowo odebrać glinę i samodzielnie przygotować z niej rozwiązanie, wskazane jest skonsultowanie się z pracownikami pieca w tej sprawie.
  • Części metalowe: przepustnice, zawory, drzwi. Z reguły są wykonane z żeliwa. Za pomocą dekoracyjnych podobnych części pieca możesz nadać mu określony styl. Podczas układania należy zauważyć, że cegła i metal mają różne struktury pod względem rozszerzalności cieplnej.
  • Materiały wykończeniowe. Są wybierane według woli i gustu, biorąc pod uwagę możliwości finansowe i styl pokoju. Zazwyczaj używany tynk, wapno lub płytki. Jest to ostatni etap wykańczania w piecu, który nada całej konstrukcji wykończony wygląd.


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-10


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-11

Murarstwo

Piec murowany „Szwed” jest zainstalowany na projekcie, konkretny schemat, zamówienie. Każda część projektu ma swoje własne cechy i przeznaczenie.

„Szwed” należy położyć na wcześniej przygotowanym fundamencie. Podstawą są żwir i połamane cegły, które należy wylewać warstwami betonu. Należy pamiętać, że jego rozmiar powinien być większy niż rozmiar samego pieca. Ostatnia warstwa fundamentu poddawana jest hydroizolacji, po której następuje układanie cegieł.

Podczas układania konieczne jest monitorowanie równomierności konstrukcji. Zwróć również uwagę na szwy pieca, aby nie zawierały pustych przestrzeni lub nadmiaru roztworu. Ważne jest, aby szwy nie były zbyt grube, dozwolone jest od 0,3 do 0,5 cm Wykorzystanie poziomu konstrukcji pomoże kontrolować równomierność szwów.


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-12


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-13

Przed przejściem do układu pieca należy wykonać następujące czynności:

  • Moczyć cegły w wodzie na dzień, aby wypełnić pory materiału wodą, aby nie wchłaniał wody z roztworu gliny.
  • Przygotuj gliniany roztwór mielonej gliny, piasku i wody. Proporcje składników dobiera się zgodnie z jakością i charakterystyką gliny, tak aby uzyskać jednorodną plastyczność i strukturę.

Układ przyszłego pieca jest realizowany zgodnie ze specjalnym schematem. Istnieją standardowe projekty i układy, bez umiejętności i doświadczenia w budowaniu pieców, pożądane jest użycie jednego z nich. Z reguły standardowe procedury są proste i jasne, wskazują niezbędne materiały i etapy ich stosowania.

1-2 rzędy układania pieca są bardzo ważne, ponieważ są odpowiedzialne za niezawodność i trwałość całej przyszłej struktury. Dlatego układanie pierwszego i drugiego rzędu należy wykonywać z maksymalną precyzją i równością.

W 3-4 rzędach konieczne jest utworzenie komory popiołu z drzwiami, a także zamontowanie drzwi do dmuchawy i klap czyszczących. Na grzbiecie „Szweda” konieczne jest ułożenie dymu w pozycji pionowej.


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-14


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-15

Od piątego do dziesiątego rzędu znajduje się komora ogniowa i piekarnik, między którymi układana jest przegroda z cegieł ogniotrwałych. Należy pamiętać, że cegła pasuje do krawędzi.

Przy 10 (11) rząd jest układany od przodu konstrukcji za pomocą stalowego narożnika, który jest przymocowany zaprawą z drutu i gliny, a także dodatkowej płyty z żeliwa.

Od 12 do 16 rzędów są rozmieszczone przedziały do ​​gotowania i pionowe kanały z otworami dymowymi.

17-18 rzędów zajmuje zakładkę nad komorą gotowania, wykonaną z blachy stalowej i narożnika.

Metalowy piekarnik powinien znajdować się w pobliżu płomienia. Zapewni to dostarczenie maksymalnej temperatury wewnątrz. Wiele gospodyń domowych jest zadowolonych z faktu, że palenie i psucie się naczyń jest wykluczone, ponieważ ogień nie przenika do wnętrza piekarnika, a gotowanie odbywa się z powodu wysokiej temperatury utrzymywanej przez ściany piekarnika.

Jeśli rozważa się szwedzki piekarnik z piekarnikiem, należy rozważyć grubość ścianki. Piekarnik wykonany z cienkiego żelaza może szybko się wypalić, a zbyt masywny zbyt szybko usunie ciepło i powoli się rozgrzeje, co negatywnie wpływa na wydajność. To samo dotyczy płyty, powinno być wykonane z żeliwa.


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-18


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-19

Gdzie zainstalować piec?

Piec piecowy z piecem dobrze pasuje między dwoma sąsiednimi pokojami, na przykład jako oddzielenie kuchni i salonu. Część, w której znajduje się piec i piekarnik, idzie do kuchni, a z tyłu, gdzie można wyposażyć miejsce do odpoczynku, a nawet kominek, do holu. Okazuje się więc piekarnik „Szwed” z ławą kuchenną.

W zasadzie piekarnik „szwedzki” może być zainstalowany w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, w którym ogrzewanie, gotowanie i wprowadzenie elementu dekoracyjnego. W przypadku, gdy funkcja gotowania nie jest wymagana, można rozważyć opcję pieca jako dekoracyjnego momentu i zbudować konstrukcję, na przykład w połączeniu z kominkiem i ozdobić go materiałem wykończeniowym, takim jak kamień naturalny.

Tak więc ten projekt jest bardzo praktyczną opcją, ponieważ przy użyciu pieca do gotowania, wytwarzane ciepło nie zostanie zmarnowane, ale zostanie przeznaczone na ogrzewanie pomieszczenia.


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-20


pech-shvedka-v-interere-osobennosti-konstrukcii-23-foto-21

Szwedzki piekarnik z kominkiem

Możliwe jest połączenie dwóch pieców Szwed z kominkiem na dwa sposoby: wystarczy przymocować je do tylnej części pieca, kominy w tym przypadku są oddzielne, a następnie można osobno ogrzać piec i kominek. Lub połącz komin z kominkiem i włóż go do jednego komina. Aby ogrzać w tym przypadku, piec i kominek muszą być oddzielone, aby nie było oparzenia.

Korzystanie z pieca

Pożądane jest zbudowanie pieca w ciepłym sezonie, latem, aby mur mógł wyschnąć naturalnie. W przypadku prac budowlanych zimą możliwe jest suszenie murów za pomocą różnych urządzeń, na przykład opalarek.

Obejrzyj film: Jak zrobić prezentację w Power Point? (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send