Półki narożne na ścianę do łazienki, przedpokoju, sypialni lub kuchni, książki i dekoracyjne, wiszące na ikony lub kolory ze szkła, płyty gipsowo-kartonowej lub litego drewna - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Narożne półki we wnętrzu: oszczędność miejsca z korzyściami (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wnętrze każdego pomieszczenia trudno sobie wyobrazić bez półek. Wydaje się, że przy budowie półek trudno jest wymyślić nowe formy lub kombinacje. Jednak gorączkowa myśl projektowa na tym się nie kończy. Twórcze rozwiązania tworzą nowe modele, pomagają w uzyskaniu nieoczekiwanych korzyści.


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-2

Zalety półek narożnych:

  • praktycznie nie zajmują miejsca i nie zaśmiecają przestrzeni;
  • zwiększyć funkcjonalność sytuacji;
  • łatwość produkcji, możliwość budowania własnych modeli ze złomu;
  • uzupełniają wnętrze każdego pomieszczenia;
  • Łatwo wybierz model dla wszystkich stylów projektanta.

Ze względu na różnorodność technologii i rozwiązań projektowych, dzisiaj nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu z jakiegokolwiek materiału. Połączenie kilku tekstur, dających materiałom nowe właściwości i właściwości, przyczynia się do realizacji kreatywnych pomysłów podczas tworzenia wnętrz.


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-5


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-6

Drewno to doskonały naturalny materiał do produkcji ekskluzywnych półek narożnych (jako opcja - półka narożna na ikony). Zalety produktów z masywu: przyjazność dla środowiska, naturalny wzór cięcia. Dzięki ciekawym połączeniom drewna ze szkłem, metalem, różne narożne regały można dobrać tak, aby pasowały do ​​każdego stylu wnętrza. Drewniane półki, półki świetnie wyglądają w kuchni, salonie.


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-9


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-10

Metalowe półki narożne są dość interesującym dodatkiem. Chromowane elementy w połączeniu ze szklanymi wstawkami uzupełniają wystrój pokoi urządzonych w minimalistycznym i nowoczesnym stylu.

Metal jest niezawodny, trwały, odporny na znaczną wagę. Produkty do łazienki i kuchni lepiej wybierać ze stali nierdzewnej. Kuta półka narożna - stylowe rozwiązanie do montażu na balkonie pod doniczkami.


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-11


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-12

Rodzaje półek narożnych

Te meble nie tylko umożliwiają wygodne umieszczanie książek, dekoracyjnych drobiazgów, naczyń i pamiątek w „bezużytecznych” rogach. Każde pomieszczenie jest ozdobione różnymi narożnymi półkami:

  • ściana, podłoga (podłoże używane);
  • wbudowane (narożne półki z płyt gipsowo-kartonowych) i podwieszone (konstrukcja jest przymocowana do sufitu dzięki kablom lub pionowym stojakom);
  • półki i stojaki.

W przedszkolu wskazane jest zainstalowanie półek zewnętrznych (o głębokości nie większej niż 20 cm), które zapewniają dobry widok obiektów. Z wąskich półek dziecko będzie czuć się bardziej komfortowo. Najlepiej jest zamontować narożne półki z drewna - ekologiczne i bezpieczne.


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-13


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-14

Narożne półki w przedpokoju i łazience lepiej wybrać ścianę i ustawić na wygodnym poziomie.

Półki z książkami są najbardziej popularnymi modelami, dlatego są wykonane z różnych rodzajów i są instalowane w salonie, sypialni, kuchni, biurze.

Półka narożna na kwiaty może mieć inny wzór, którego wygląd zależy od sposobu mocowania i instalacji, wielkości doniczki. Pojedyncze kwiaty można układać na otwartych produktach, szklanych, drewnianych. W przypadku kompozycji kwiatowych pożądane jest stosowanie metalowych półek lub stojaków.


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-16


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-17

Opcje wykorzystania półek w różnych pokojach

Kąty dla większości pokoi są trudnymi obszarami pod względem obłożenia. Jednak chęć korzystania z obszaru każdego pomieszczenia jest całkowicie naturalna. Narożne półki we wnętrzu dobrze wyglądają wszędzie: w kuchni przy zlewie, w sypialni obok okna i na balkonie ozdobionym kwiatami.


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-18


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-19

Łazienki: racjonalność i wystrój

Narożne półki szklane to najwygodniejszy i najprostszy sposób przechowywania różnych słoików, kremów, szamponów. Dla wygodnego użytkowania półki z często używanymi przedmiotami są instalowane na wysokości 80-150 cm, a poniżej i powyżej można umieścić przedmioty, które są mniej potrzebne w życiu codziennym. Narożna półka z tworzywa sztucznego nie jest narażona na wilgoć, zmiany temperatury i najczęściej jest instalowana nad łazienką, w pobliżu szafki prysznicowej. Dzięki różnym opcjom projektowym, odcieniom możesz wybrać model na każdy gust.

Lepiej jest zamontować półki na kotwach ściennych i śrubach ze stali nierdzewnej.


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-20


uglovie-polki-v-interere-ekonomim-prostranstvo-s-polzoj-26-foto-21

Półka narożna w kuchni: funkcjonalność i styl

Ten mebel jest szczególnie udanym rozwiązaniem dla kuchni, ponieważ dodaje funkcjonalności do przestrzeni roboczej i wprowadza element nowości do projektu pomieszczenia. Wielopoziomowe półki kuchenne o głębokości nie większej niż 25 cm cieszą się szczególną popularnością, na niewielkim obszarze, w którym można umieścić wiele przydatnych rzeczy, oraz chromowane półki do przechowywania naczyń w pobliżu zlewów.

Otwarte półki zamieniają zwykłą kuchnię w narożnik, gdy projekt jest umieszczony w rogu między szafkami. W tym przypadku możesz eksperymentować z kolorem: ustaw półki tego samego koloru w szafkach lub preferuj jasny kontrast.

Jest to dobra opcja dla racjonalnego wykorzystania pustych miejsc w rogach pokoju, gdzie trudno jest zainstalować inne meble. W przypadku mniejszych sypialni lepiej jest zainstalować szklane dekoracyjne półki narożne, co zapewni lekkość pomieszczenia i optycznie opuści obszar. W dużych pomieszczeniach radialne drewniane półki wyglądają efektownie, na których można umieścić kwiaty, wazony, figurki.

Racjonalne jest aranżowanie dużych pomieszczeń z wielofunkcyjnymi systemami magazynowymi - regałami narożnymi. Na drewnianych, metalowych półkach można bezpiecznie umieścić bibliotekę, telewizor (najcięższe rzeczy zamieszczone poniżej). Jeśli ładunek na półkach jest znikomy (pamiątki, fotografie), możesz użyć produktów szklanych. Należy zawsze pamiętać, że narożne półki na ścianie powinny odpowiadać stylowi pomieszczenia (dotyczy to mebli, materiałów i kolorów).

Często zdarza się, że w salonie trzeba umieścić kilka stref: kącik roboczy, jadalnię, strefę rekreacyjną. Gdy nie chcesz budować partycji, użyj technik wizualnego podziału obszaru zgodnie z celem. W tym przypadku szafka zostanie racjonalnie wyposażona w pobliżu okna, a półka narożna na ścianie pomoże stworzyć biznesowy nastrój i będzie wygodna w użyciu.

Pin
Send
Share
Send
Send