Kute daszki i daszki nad gankiem prywatnego domu, balustrady i ogrodzenia z metalu z kuciem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kuta ganek: indywidualność i wyrafinowanie twojego domu (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ganek jest niezbędnym elementem zarówno w budynkach prywatnych, jak i komercyjnych. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest ganek z kutego żelaza, odpowiedni do każdego rodzaju domu, materiału konstrukcyjnego i dekoracji.


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-2

Projekt obejmuje górną platformę, schody stopni i kosour, baldachim i ogrodzenie. Możesz kupić gotowy projekt: ażurowy, piękny i całkiem stylowy, lub zamówić produkcję ganku według własnych lub designerskich szkiców, co zapewni oryginalność produktu.

Popularność kutego ganku zależy od wielu zalet tego projektu.

  • Wysoka estetyka. Ażurowe elementy metalowe są ozdobą fasady, potrafią przekształcić obraz struktury, nadać jej indywidualność i wyrazistość. Możliwe jest tworzenie projektów w różnych kierunkach stylistycznych, zarówno surowych, jak i pompatycznych.
  • Wyjątkowość Rękodzieło mistrzów nawet z identycznym obrazem różni się szczegółami, więc klient otrzymuje ekskluzywną wersję ganku dla domu.
  • Trwałość Metal jest materiałem stosowanym w każdych warunkach klimatycznych, wytrzymujących wysokie i niskie temperatury, ich nagłe spadki, inne agresywne wpływy środowiskowe, charakteryzujące się trwałością, odpornością na zużycie i uszkodzenia mechaniczne, zanikanie, kurczenie się, odkształcanie i blaknięcie. Kuta ganek zachowuje oryginalne właściwości i wygląd przez całe życie. Aby poprawić właściwości antykorozyjne metalu, pokryta jest specjalną farbą kowalską (akrylową lub alkidowo-akrylową).
  • Szybka i łatwa instalacja. Aby ułatwić transport i późniejszy demontaż (jeśli to konieczne), kuta ganek składa się z kilku prefabrykowanych części, które są połączone ze sobą przez spawanie w miejscu instalacji.
  • Możliwość łączenia materiałów. Elementy metalowe są dobrze połączone z drewnem, tworzywem sztucznym, szkłem i kamieniem, co pozwala zrealizować każdy pomysł projektowy.


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-5


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto.jpeg">


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-6

Istnieją również wady kutych ganków: dość wysoki koszt, potrzeba pokrycia odpornego na korozję, co prowadzi do dodatkowych kosztów, a także hałas podczas deszczu, któremu można zapobiec, jeśli zamówione zostaną zadaszenia i daszki z poliwęglanu. Ponadto, gdy są mokre i zlodowacone, stopnie stają się śliskie, więc konieczne jest pokrycie ich matami PCV lub specjalnymi paskami, które są przymocowane do metalowej powierzchni.


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-7


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-8

Istnieje wiele odmian wzornictwa. Aby wybrać najbardziej odpowiednią opcję, klient musi wziąć pod uwagę cechy każdej części ganku.


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-9


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-10

Rodzaje kute daszki

Dla większej funkcjonalności, tworząc kompletny i kompletny obraz, ganek jest koniecznie wyposażony w baldachim. Forma pików jest różna:

  • Półokrągły dach wyróżnia się eleganckim, gładkim łukiem, wykonanym głównie z połączenia kucia - dla ramy i poliwęglanu - jako powłoki.
  • Zadaszony dach - płaska powierzchnia ze spadkiem zapewniającym spływ opadów.
  • Podwójnie kute wizjery nad gankiem wymagają stosunkowo dużej ilości materiału, są wyposażone w grzbiet.
  • Dach biodrowy jest najdroższy, ale pozwala urzeczywistnić oryginalne pomysły projektowe.

Kute wizjery różnią się sposobem mocowania. Podczas mocowania czaszy na wspornikach lub łańcuchach ciągnących dodatkowy ładunek spada na ścianę budynku, co nie zawsze jest pożądane i możliwe. Bardziej odpowiednią opcją jest sytuacja, gdy kute daszki nad gankiem spoczywają na metalowych kolumnach, które są również częścią ogrodzenia.

Kutą lampę można przymocować do wizjera jako element dekoracyjny i funkcjonalny, który swoim światłem przyciągnie uwagę do budynku nocą, piękna i oryginalności - do światła.


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-2.jpeg">


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-3.jpeg">


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-11

Ogrodzenie i schody z poręczą na ganek

Ogrodzenie z kutego żelaza nie tylko dodaje estetyce konstrukcji, ale także zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom, zapobiegając ich upadkowi ze schodów i podestu, który zwykle znajduje się na pewnej wysokości.


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-14


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-15

Kute style ganek

Kute szczyty i daszki, balustrady i ogrodzenia są wykonywane zgodnie z ogólnym wyglądem budynku. Klasyczny styl wyraża się w pretensjonalności loków pokrytych patyną, rokoko - w lekkości, subtelności i prawie nieważkości projektu. Gładkie, zaokrąglone, ale lakoniczne formy, emaliowanie metalowych daszków i inne detale struktury są charakterystyczne dla nowoczesności. Loft promuje surowość geometrycznych kształtów, country and chalets - kwiatowy wzór, minimalizm - proste przeplatające się pręty, hi-tech - niezwykłą abstrakcję. W niektórych przypadkach wykonano mistyczne rysunki w postaci starożytnych symboli i run, a także prześledzono całe wątki na niektóre tematy.


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-16


kovanoe-krilco-individualnost-i-iziskannost-vashego-doma-20-foto-17

Ganek z kutego żelaza w prywatnym domu lub budynku publicznym jest zawsze piękny, dostojny, szlachetny i godny szacunku. Znakomita kuta konstrukcja wyraźnie pokazuje siłę pozycji finansowej i dobrobytu, która jest ważna dla organizacji lub osoby o określonym statusie. W związku z tym odwiedzający i goście na pierwszy rzut oka będą mieli pozytywne wrażenie gospodarzy.

Obejrzyj film: Ale Lufa #25 - Batyżowiecki Szczyt Droga Kutty (Grudzień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send